Turkija ir Rusija pradėjo bendrą patruliavimą Šiaurės Sirijoje | Diena.lt

TURKIJA IR RUSIJA PRADĖJO BENDRĄ PATRULIAVIMĄ ŠIAURĖS SIRIJOJE

Turkijos pajėgos kartu su Rusijos pajėgomis penktadienį pagal susitarimą pradėjo patruliuoti Šiaurės Sirijoje, siekdamos užtikrinti kurdų kovotojų pasitraukimą iš pasienio zonos, pranešė AFP žurnalistai.

Patruliavimas prasidėjo maždaug vidurdienį (11 val. Lietuvos laiku) viename kaime prie Turkijos sienos, pranešė žurnalistai iš Turkijos pasienio, kur vyriausybė sukvietė žiniasklaidos atstovus šiam momentui paliudyti.

Maždaug tuzinas Turkijos ir Rusijos šarvuočių pasuko rytinės Al Darbasijo regiono dalies link, jie patruliuos dešimčių kilometrų ilgio teritorijos ruože, skelbė Turkijos karinių pajėgų šaltiniai.

Penktadienį Turkijos gynybos ministerija tviterio paskyroje parašė, kad Ankaroje planuojamas susitikimas su Rusijos karinių pajėgų delegacija, kurio metu žadama aptarti „taktinius ir techninius klausimus“.

Kurdų pajėgoms buvo duotas 150 valandų laikotarpis, kurio metu kurdų kariškiai turėję pasitraukti iš teritorijos palei Turkijos ir Sirijos sieną. Būti šioje zonoje kurdams uždrausta susitarimu, kuris praėjusią savaitę po Turkijos puolimo buvo priimtas Sočyje. Kurdams duoto laikotarpio terminas pasibaigė antradienio vakarą.

Dėl Sočyje priimto pakto ir dar vieno kiek anksčiau su JAV suderėto susitarimo Turkija sustabdė spalio 9 dieną prieš Sirijos kurdus pradėtą operaciją.

GALERIJA

  • Turkija ir Rusija pradėjo bendrą patruliavimą Šiaurės Sirijoje
EPA-ELTOS nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

ne jav o

sionistai ta pekla uzvyre po jav veliava nes norejo sukurt kurdistana kur krikscionys sirai buvo naikinami dabar jav siondemokratai ruosia trumpo atstatydinimo nes jis tapo nevaldomas o zydams tai kelia nerima........

Anonimas

Amerika vagia Sirijos nafta. Amerika finansuoja ir ginkluoja Islamo Valstybes teroristus Sirijoje.

...

O ką į tai Asadas kai jo pakviestas sąjungininkas ėmė bendradarbiaut su jo šalies okupantu?.. (o tos JAV, vietoj to kad pakely pamestų atitraukiamos armijos šarvuočius juos BRANGIAI 'titvinams' iškišo).
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS