Ukraina ragina Vokietiją dislokuoti karo laivų Juodojoje jūroje | Diena.lt

UKRAINA RAGINA VOKIETIJĄ DISLOKUOTI KARO LAIVŲ JUODOJOJE JŪROJE

  • 23

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka paragino Vokietiją ir jos sąjungininkes stiprinti savo karinio jūrų laivyno kontingentą Juodojoje jūroje, siekiant atgrasyti Rusiją nuo tolesnės agresijos regione.

Interviu, kurį sekmadienį paskelbė Vokietijos žiniasklaidos grupė „Funke Mediengruppe“, P. Porošenka sakė, kad Rusija prie savo sienos su Ukraina dislokavo daug karių.

Jis perspėjo, kad Rusija ketina pasistūmėti toliau į Ukrainos teritoriją po praėjusio savaitgalio karinių laivynų konfrontacijos Kerčės sąsiauryje. Rusija jau yra aneksavusi Ukrainos Krymo pusiasalį.

„Mums reikia stiprios, vieningos, nedviprasmiškos reakcijos į Rusijos agresyvų elgesį“, – sakė P. Porošenka.

Minėtas incidentas prie Krymo krantų įtampą tarp Rusijos ir Ukrainos padidino iki aukščiausio taško nuo 2014-ųjų, kai Maskva aneksavo šį Juodosios jūros pusiasalį.

Rašyti komentarą
Komentarai (23)

aitvaras

Atsiprasau,kad tekstas susilieja ir dvejinasi,bet tai turbut cenzuros darbas,nes as tai stengiausi rasyti gerai.

aitvaras

Nei rusai,nei lenkai savo istorijoje net nemini,kad lietuviu kariai buvo Kremlmetais,kai lietuviu ir lenku kariuomene,po dvieju metu apgultiesiuje.Sios dvi slykscios tautos viska dare,kad musu neliktu zemelapyje.Rusai rasydami apie Tusino lotrus,mini tik lenkus ir priesiskus rusus,o kad ten pagrindine mase sudare lietuviai ir ukrainieciai,tai nei lenku ,nei rusu istorikai neuzsimena.Be to Maskvos priemiescius sudegino ir iszude kelis tukstancius rusu tai lietuviai ir ju sajungininkai ukrainieciai,o ne jokie apsisike lenkai.Lenkai Maskvoje atsirado tik 1610 ,kai po dvieju metu apgulties,lietuviu ir lenku kariuomene uzeme Smolenska.

aitvaras

Lenku kariuomene is Maskvos isejo 1611 metais,nes hetmanas zulkevskis gavo karaliaus isakyma gryzti namo.Kremliuje liko tik lietuviu igula.Rusai vis puole kremliu,bet lietuviai atmusinejo atakas.Ukrainieciu kazoku kariuomene jau 1610 metais paliko lietuvius ir gryzdama i UkraINA SUDEGINO IR ISPJOVE TRIS RUSU MIESTUS.Kiek prisimenu du,Torzoka ir tula.Rusai taip ir nepaeme kremliaus sturmu,o lietuviai kapituliavo su salyga,kad bus praleisti namo,bet rusai ,kaip visada nesilaike susitarimu ir si kart uzpuole lietuvius ir iszude,isejusius is kremliaus.Su rusais karas vyko dar iki 1618 metu.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS