V. Putinas Kryme paminės pusiasalio aneksijos penktąsias metines | Diena.lt

V. PUTINAS KRYME PAMINĖS PUSIASALIO ANEKSIJOS PENKTĄSIAS METINES

  • 14

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį vyks į Krymą, kad paminėtų penktąsias šio Ukrainai priklausančio pusiasalio aneksijos metines, paskelbė Kremlius.

Šį Maskvos žingsnį, įvykdytą 2014 metų pavasarį, smerkia Vakarai, tačiau didžioji dalis rusų Juodosios jūros Krymo pusiasalio aneksiją palaiko.

Sekmadienį išplatintame Kremliaus pareiškime teigiama, kad V. Putinas ketina apsilankyti didžiausiame pusiasalio mieste Sevastopolyje, kur vyks šventė, skirta paminėti penktąsias metines to, ką Maskva vadina Krymo „sugrąžinimu“ Rusijai.

Rusijos vadovas dalyvaus naujos šiluminės jėgainės atidarymo ceremonijoje bei susitiks su vietos gyventojais, sakoma pranešime.

2014-ųjų kovo 18-ąją V. Putinas pasirašė sutartį dėl Krymo prijungimo prie Rusijos. Dviem dienomis anksčiau įvyko referendumas, kurio tarptautinė bendruomenė nepripažįsta. Plebiscitas organizuotas faktinės Rusijos karinės okupacijos sąlygomis.

Kijevas ir Vakarai pasmerkė pusiasalio aneksiją, dėl to Maskvai buvo paskelbta sankcijų, tačiau V. Putino populiarumui namuose tai įtakos neturėjo.

Rašyti komentarą
Komentarai (14)

greta

pastebejau, kad kievas kaip ir riga yra rusakalbiai miestai. o kryme pati nesu sutikus ukrainieciu. Tai ko visi kas nera buve tenais reiskia savo nuomone ypac ten is vakaru ? taigi nera buve , o vaidina ekspertais . tai kaip suprast?

Anonimas

rusija net musu laikrasti kontroliuoja,kai rasai pries putina tai tuoj nuima komentara,arba neleidzia padeti pliusa stai kas darosi lietuvoje,o kur ziuri saugumas,matyt papirko rusai ,

to:Siaip

Klumpe tu grinas debilas
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS