V. Zelenskis NATO lyderiams: arba skubi pagalba Ukrainai, arba jums teks kariauti su Rusija | Diena.lt

V. ZELENSKIS NATO LYDERIAMS: ARBA SKUBI PAGALBA UKRAINAI, ARBA JUMS TEKS KARIAUTI SU RUSIJA

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis NATO lyderiams trečiadienį pareiškė, kad jo šaliai, kovojančiai su Rusijos invazija, reikia modernių ginklų ir finansinės pagalbos.

„Mums reikia daug daugiau modernių sistemų, modernios artilerijos“, – vaizdo ryšiu kreipdamasis į Madride vykstantį NATO viršūnių susitikimą sakė V. Zelenskis.

Jis pridūrė, kad finansinė parama yra „ne mažiau svarbi nei pagalba ginklais“.

„Rusija vis dar kasdien gauna milijardus ir išleidžia juos karui. Turime daugiamilijardinį deficitą, neturime naftos ir dujų jam padengti“, – sakė V. Zelenskis, pridurdamas, kad Ukrainai gynybai reikia apie 5 mlrd. dolerių per mėnesį.

Jis taip pat paragino taikyti Rusijai sankcijas, „kurios sustabdytų jos galimybes finansuoti karą“.

„Rusijos kariuomenė daro viską, kad kuo daugiau žmonių paliktų savo miestus. Iš jų nieko neliko – tik griuvėsiai. Ir tada į šiuos miestus įžengė vadinamoji antroji pasaulio armija. Ji nenori sustoti Donbase ar kur nors Ukrainos pietuose, ji nori užkariauti visą mūsų šalį, o paskui ir visas Europos šalis. Visas, kurias Rusijos vadovybė laiko savo nuosavybe, o ne nepriklausomomis valstybėmis. Tai yra tikrasis Rusijos tikslas. Klausimas: kas jai kitas? Moldova? Arba Baltijos šalys? Arba Lenkija? Atsakymas: jos visos“, – kalbėjo V. Zelenskis.

Pasak jo, Rusijos tikslai – žinomi. Rusijos vadovybė pasaulį mato kitaip. „Pavyzdžiui, jie Lietuvą mato ne kaip jūsų Aljanso narę, o kaip Sovietų Sąjungos respubliką. Mums tai nepriklausoma valstybė ir jau seniai buvusi SSRS respublika. Mums tai yra praeitis, o jie joje mato galimą ateitį, nori ją vėl pavergti. Ir tas pats galioja kiekvienai šaliai, kuri yra Rusijos kaimynė. Kiekvienai valstybei, kuri kažkada buvo Maskvos įtakoje“, – tvirtino Ukrainos prezidentas.

Kalbėdamas NATO lyderiams jis aiškino, kad  jei šie iš tikrųjų įvardija Rusiją kaip pagrindinę savo grėsmę, turit visapusiškai palaikyti jos pirmąjį taikinį – Ukrainą.

„Tai – ne Rusijos karas tik prieš Ukrainą, tai karas už teisę diktuoti sąlygas Europoje. Už tai, kokia bus ateities pasaulio tvarka. Štai kodėl Ukrainą būtina ir dabar remti ginklais, finansais ir politiškai, tokiomis sankcijomis Rusijai, kurios sustabdys jos galimybes. (...) Arba skubi pagalba Ukrainai, kurios pakaktų pergalei, arba atidėtas karas tarp Rusijos ir jūsų“, – įspėjo Ukrainos prezidentas.

Vašingtonas ir Briuselis pritaikė Maskvai precedento neturinčias sankcijas dėl vasario 24 dieną prezidento Vladimiro Putino pradėtos invazijos į provakarietišką Ukrainą.

Jungtinės Valstijos ir Kanada, kurios yra daug mažiau priklausomos nuo Rusijos kaip energijos išteklių tiekėjos nei Europa, uždraudė bet kokį rusiškos naftos importą.

Europos Sąjunga, taikydama sankcijas Maskvai, žada įvesti naftos embargą palaipsniui.

Gairės: karas Ukrainoje, Volodymyras Zelenskis, NATO, moderni ginkluotė
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS