V. Zelenskis: Rusijos ekonomikoje – didžiausia krizėje per pastaruosius 50 metų | Diena.lt

V. ZELENSKIS: RUSIJOS EKONOMIKOJE – DIDŽIAUSIA KRIZĖJE PER PASTARUOSIUS 50 METŲ

  • 0

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Ukraina sugrįš į savo prarastas teritorijas modernios ginkluotės ir taikomos taktikos dėka, rašo UNIAN.

Tokį pareiškimą sekmadienio vakarą V. Zelenskis paskelbė savo vakariniame kreipimesi.

„Pagrindinis valstybės uždavinys – padaryti viską, kad mūsų didvyriai, mūsų kariai iš visų kariuomenės šakų turėtų viską, ko reikia valstybės gynybai, turėtų moderniausią ginkluotę. Tai nėra lengva, reikalauja daug pastangų, tam reikia daug derybų, bet tokią pasiūlą užtikrinsime“, – teigė Ukrainos prezidentas.

V. Zelenskis pabrėžė, kad Ukraina pasieks tą lygį, kai bus išlygintas okupantų pranašumas.

 

 

„Neprarandame nė dienos – įtikiname partnerius, užmezgame naujus ryšius, išnaudojame visas galimybes – politines, diplomatines, informacines...“ – teigė jis ir priminė, kad liepos 3-ąją Rusijos kariuomenė dar kartą stipriai apšaudė Slovjanską, Kramatorską ir Charkivą.

„Vien Slovjanske žuvusiųjų sąraše jau yra šeši žmonės, apie dvidešimt sužeistųjų. Mirė mergina, vardu Eva. Šių metų rugpjūtį jai būtų sukakę 10 metų...“ – sakė jis

V. Zelenskio teigimu, Rusija turi pakankamai ginkluotės, kad toliau galėtų Ukrainoje naikinti miestą po miesto. Be to, rusai Donbase sukaupė didžiausią jėgą ir kasdien vienoje fronto dalyje gali panaudoti dešimtis tūkstančių sprogmenų.

„Tai realybė. Dėl to mes naikiname okupantų potencialą – diena iš dienos, apgalvotai, galingai. Ir, žinoma, didelę reikšmę čia turi mūsų gautos HIMARS sistemos ir kiti ginklai iš partnerių. Tam, kad apsisaugome ne mažiau svarbų vaidmenį atlieka mūsų karių gyvybės, mūsų žmonės“, – kalbėjo prezidentas.

Anot jo, Rusijos ekonomika atsidūrė didžiausioje krizėje per pastaruosius 50 metų.

„Pasaulis nutraukia ryšius su Rusija. Žodžiai kolapsas, deficitas ir skurdas bus rusų gyvenimo apibūdinimas tol, kol ši valstybė norės būti teroristine. Jie neteko daugiau nei 35 tūkstančių karių ir tai yra konservatyvus vertinimas. Kam visa tai skirta? Kad bepročiai propagandistai galėtų kažkur savo transliacijose parodyti rusų ar sovietų vėliavą ant griuvėsių... Kito atsakymo paprasčiausiai nėra.

Žodžiai kolapsas, deficitas ir skurdas bus rusų gyvenimo apibūdinimas tol, kol ši valstybė norės būti teroristine.

V. Zelenskis pabrėžė, kad Ukraina atstatys sienas, susigrąžins žemę, o žmonės „visų pirma privalo būti apsaugoti“.

„Ir jei mūsų kariuomenės vadovybė paima žmones iš tam tikrų fronto taškų, kur priešas turi didžiausią ugnies pranašumą, ypač tai pasakytina ir apie Lysyčanską, tai reiškia tik viena: kad mes sugrįšime dėl savo taktikos, dėl padidėjusios modernios ginkluotės pasiūlos. Ukraina nieko neatiduoda“, – pridūrė V. Zelenskis.

Anot jo, Ukrainos pajėgos juda į priekį tiek Charkivo, tiek Chersono srityse, taip pat jūroje. Vienas iš pavyzdžių – Gyvačių sala.

„Ateis diena, kai tą patį pasakysime apie Donbasą“, – pažymėjo šalies vadovas.

Rusija mėgina toliau vystyti puolimą Ukrainos rytuose

Rusijos pajėgos pirmadienį stengėsi vystyti puolimą į tolesnes teritorijas Rytų Ukrainoje, užėmusios svarbų šio regiono miestą.

Ukrainos kariuomenė patvirtino, kad jos pajėgos atsitraukė iš Lysyčansko, paskutinės savo tvirtovės Luhansko srityje, kartu su kaimynine Donecko sritimi sudarančioje Donecko regioną. Šiuo metu Rusijos pajėgos taip pat kontroliuoja apie pusę Donecko srities ir siekia užimti ją visą.

Ukrainos kariuomenės Generalinio štabo pranešime sakoma, kad Rusijos pajėgos šiuo metu stengiasi veržtis šio regiono miestų Siversko, Fedorivkos ir Bachmuto link.

Rusijos kariuomenė taip pat suintensyvino svarbių ukrainiečių tvirtovių Slovjansko ir Kramatorsko, esančius toliau nuo dabartinės fronto linijos, apšaudymus.

Sekmadienį šeši žmonės, įskaitant devynmetę, žuvo per Rusijos pajėgų bombardavimą Slovjanske, o dar 19 žmonių buvo sužeisti, pranešė vietos valdžia. Tą pačią dieną buvo apšaudytas ir Kramatorskas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pastangas užimti visą Donbasą dabar laiko jau penktą mėnesį besitęsiančio savo karo Ukrainoje pagrindiniu  tikslu. Dalį šio regiono nuo 2014 metų kontroliuoja Maskvos remiami separatistai. Rusija jų įkurtų „liaudies respublikų“ nepriklausomybę pripažino likus kelioms dienoms iki invazijos pradžios vasario 24-ąją.

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu sekmadienį raportavo V. Putinui, kad kariuomenė ir separatistų pajėgos dabar kontroliuoja visą Luhansko sritį, „visiškai užėmusios“ Lysyčanską.

Invazijos pradžioje nesugebėjusi užimti Kyjivo ir kitų teritorijų Ukrainos šiaurės vakaruose, Rusija sutelkė dėmesį į Donbasą. Dabar regioną niokoja nepaliaujami apšaudymai ir gatvių mūšiai miestuose ir gyvenvietėse.

Maskvai tęsiant puolimą Ukrainos rytuose, ukrainiečių pajėgos akivaizdžiai surengė pavienių smūgių kitapus sienos. Rusijos pietvakarinės Belgorodo srities gubernatorius pranešė, kad vienos numuštos ukrainiečių raketos nuolaužos sekmadienį užmušė keturis žmones. Tuo metu Kursko mieste buvo numušti du ukrainiečių dronai, nurodė Gynybos ministerija.

GALERIJA

  • V. Zelenskis: Rusijos ekonomikoje – didžiausia krizėje per pastaruosius 50 metų
  • V. Zelenskis: Rusijos ekonomikoje – didžiausia krizėje per pastaruosius 50 metų
  • V. Zelenskis: Rusijos ekonomikoje – didžiausia krizėje per pastaruosius 50 metų
  • V. Zelenskis: Rusijos ekonomikoje – didžiausia krizėje per pastaruosius 50 metų
  • V. Zelenskis: Rusijos ekonomikoje – didžiausia krizėje per pastaruosius 50 metų
  • V. Zelenskis: Rusijos ekonomikoje – didžiausia krizėje per pastaruosius 50 metų
  • V. Zelenskis: Rusijos ekonomikoje – didžiausia krizėje per pastaruosius 50 metų
Scanpix nuotr.
Gairės: Volodymyras Zelenskis, karas, karas Ukrainoje, Rusija, krizė
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS