Valstybinė žiniasklaida: Iranas užgrobė su Izraeliu susijusį laivą | Diena.lt

VALSTYBINĖ ŽINIASKLAIDA: IRANAS UŽGROBĖ SU IZRAELIU SUSIJUSĮ LAIVĄ

Izraelio kariuomenė šeštadienį perspėjo Iraną dėl konflikto regione eskalavimo pasekmių, po to, kai Teheranas paskelbė Persijos įlankoje užgrobęs su Izraeliu susijusį laivą.

„Iranas atsakys už tolesnį situacijos eskalavimą“, – pareiškime teigė kariuomenės atstovas spaudai kontradmirolas Danielis Hagari (Danielis Hagaris).

Šeštadienį Irano revoliucinė gvardija užgrobė su Izraeliu susijusį konteinerius gabenantį laivą Persijos įlankoje, pranešė valstybinė iraniečių žiniasklaida.

„Krovininį laivą, pavadintą „MCS Aries“, užgrobė gvardijos karinio jūrų laivyno specialiosios pajėgos, surengusios operaciją sraigtasparniu“, – pranešė valstybinė naujienų agentūra IRNA.

Priduriama, kad operacija vyko netoli Hormūzo sąsiaurio – pasaulinei prekybai itin svarbaus vandens kelio, ir nurodoma, kad dabar šis laivas nukreiptas į Irano teritorinius vandenis.

Izraelis tai pavadino „piratine operacija“ ir pareikalavo, kad Europos Sąjunga gvardiją paskelbtų teroristine organizacija.

Izraelio užsienio reikalų ministras Israelis Katzas (Israelis Kacas), reaguodamas į laivo užgrobimą, socialiniame tinkle „X“ parašė, kad Iranas įvykdė „piratinę operaciją, pažeisdamas tarptautinę teisę“.

„Raginu Europos Sąjungą ir laisvąjį pasaulį nedelsiant paskelbti Irano revoliucinės gvardijos korpusą teroristine organizacija ir nedelsiant taikyti Iranui sankcijas“, – pridūrė jis.

Italijos ir Šveicarijos laivybos grupė MSC pranešė, kad užgrobtame laive yra 25 įgulos nariai.

„Su apgailestavimu patvirtiname, kad į „MSC Aries“ (...) sraigtasparniu įsilaipino Irano valdžios institucijos, kai jis šį rytą apie 2.43 val. suderintuoju pasauliniu laiku (UTC) (5.43 val. Lietuvos laiku) plaukė Hormūzo sąsiauriu“, – sakoma grupės pareiškime.

„Laive yra 25 įgulos nariai, ir mes glaudžiai bendradarbiaujame su atitinkamomis institucijomis, kad užtikrintume jų gerovę ir saugų laivo sugrįžimą“, – priduriama jame.

Irano pranešimas pasirodė po to, kai dvi jūrų saugumo agentūros pranešė, kad regiono valdžios institucijos prie Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) krantų užgrobė laivą.

„Pranešama, kad laivą užgrobė regiono valdžios institucijos“ prie Fudžeiros krantų, nurodė Jungtinės Karalystės karališkojo laivyno jūrų prekybos operacijų agentūra.

Britų jūrų saugumo bendrovė „Ambrey“ teigė, kad „pastebėjo medžiagą, kurioje užfiksuoti mažiausiai trys asmenys, iš sraigtasparnio greitai nusileidžiantys į, atrodo, konteinerių laivą“.

Irano revoliucinė gvardija „ir anksčiau yra naudojusi šį įsilaipinimo būdą užimdama laivus Hormūzo sąsiauryje“, pridūrė „Ambrey“.

Paragino paleisti

Baltieji rūmai šeštadienį paragino Iraną nedelsiant paleisti britams priklausantį laivą, nes įtampa Artimuosiuose Rytuose auga ir didėja baimė dėl atsakomosios atakos prieš Izraelį.

„Raginame Iraną nedelsiant paleisti laivą ir jo tarptautinę įgulą, – sakė Nacionalinio saugumo tarybos atstovė Adrienne Watson. – Neišprovokuotas civilinio laivo užgrobimas yra akivaizdus tarptautinės teisės pažeidimas ir Islamo revoliucijos gvardijos korpuso piratavimo aktas“.

Rašyti komentarą
Komentarai (13)

pritariu

> demencinis ar šiaip už tris Judo sidabrinius?

> pritariu

kremliniai?

Nuomonė

Gaus žydai ką nusipelnė.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS