Vašingtonas kaltina Maskvą skatinant puolimą Sirijos Idlibe | Diena.lt

VAŠINGTONAS KALTINA MASKVĄ SKATINANT PUOLIMĄ SIRIJOS IDLIBE

  • 6

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo penktadienį apkaltino Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą „ginant puolimą“, kurio gali imtis Sirijos kariuomenė prieš paskutinę sukilėlių tvirtovę Idlibo provincijoje.

„Sergejus Lavrovas gina Sirijos ir Rusijos puolimą prieš #Idlibą. Rusai ir (Sirijos prezidentas Basharas al) Assadas (Bašaras Asadas) žadėjo neleisti tam nutikti. JAV tai vertina kaip jau ir šiaip pavojingo konflikto eskalavimą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė JAV diplomatijos vadovas.

„3 mln. sirų, kurie jau buvo išvyti iš namų ir dabar yra #Idlibe, nukentės nuo šios agresijos. Pasaulis stebi“, – pridūrė jis.

Provyriausybinės grupuotės pastarosiomis dienomis telkė pajėgas aplink bendrą sieną su Turkija turintį Idlibą. Panašu, kad jos pasiruošusios pradėti puolimą;  tai gali būti paskutinis didelis mūšis šalyje, nuo 2011-ųjų draskomoje pilietinio karo.

Turkija, Rusija ir režimą palaikantis Iranas turi Idlibe „stebėjimo punktus“, dėl kurių buvo sutarta pernai pasirašant „deeskalavimo“ susitarimą, turėjusį sumažinti kraujo praliejimą regione.

Baiminamasi, kad Rusijos remiama didelio masto karinė kampanija atvestų prie dar vienos humanitarinės tragedijos – šį kartą Idlibe, kur šiuo metu gyvena apie 3 mln. žmonių, kurių pusė jau buvo priversti palikti namus kitose valstybės dalyse.

JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) trečiadienį pareiškė esantis „labai susirūpinęs dėl didėjančio humanitarinės katastrofos pavojaus visavertės karinės operacijos Idlibe atveju“.

Per trečiadienį vykusią spaudos konferencija su Saudo Arabijos užsienio reikalų ministru S. Lavrovas leido suprasti, kad puolimas Idlibe gali prasidėti artimiausiu metu.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

šulcas

o kur buvo JT sekretorius,kai Rakos miestą lygino su žeme amerikonai ir koalicija?

Anonimas

melas ko Amerika neisileidzia pas save emigrantus visurAmerika kisasi karus provuokoja

regis

JANKIAI, ----- juk esate neprašyti svečiai SIRIJOJE, ----- reikėtų suvokti ,kad NEETIŠKA diktuoti šeimininkui MADAS, ------gyvenimą pirmiausia ĮTAKOJA, ne pinigai , o PROTAS.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS