Per ginčą dėl apsauginės kaukės nušautas jaunas kasininkas | Diena.lt

PER GINČĄ DĖL APSAUGINĖS KAUKĖS NUŠAUTAS JAUNAS KASININKAS

Vokietija antradienį reiškia šoką ir pasipiktinimą dėl incidento, kai vienoje degalinėje klientas, paprašytas užsidėti kaukę, nušovė 20 metų kasininką.

Šeštadienį vakare vakariniame Idaro–Oberšteino mieste įvykdyta žmogžudystė, kaip manoma, yra pirmoji Vokietijoje, susijusi su vyriausybės dėl pandemijos įvestomis taisyklėmis.

Pranešama, kad alų pirkęs klientas supyko kasininku toje degalinėje dirbusio studento paprašytas užsidėti kaukę, kaip to reikalaujama visose Vokietijos parduotuvėse. Po trumpo ginčo klientas išėjo, bet maždaug po pusantros valandos sugrįžo, jau su kauke. Nešdamasis prie kasos šešių alaus skardinių pakuotę, jis nusiėmė kaukę, tad kilo nauja diskusija.

„Tuomet kaltininkas išsitraukė revolverį ir šovė jam tiesiai į galvą“, – pirmadienį žurnalistams sakė prokuroras Kai Fuhrmannas (Kajus Furmanas).

Įtariamasis, 49 metų vokietis, kitą dieną nuėjo į policijos nuovadą ir pasidavė. Jis buvo areštuotas ir prisipažino įvykdęs žmogžudystę.

Policijai jis pasakojo, jog jautėsi „priremtas prie sienos“ kovos su koronavirusu priemonių, kurias laiko „vis didesniu kėsinimusi į jo teises“. Jis teigė nematęs „jokios kitos išeities“, sakė K. Fuhrmannas.

Idaro–Oberšteino meras Frankas Fruehaufas (Frankas Friuhaufas) nusikaltimą pavadino „nesuvokiamu baisu aktu“, o gyventojai dėjo gėles ir žvakutes prie degalinės, kur buvo nušautas jaunuolis.

Žmogžudystė įvykdyta likus kelioms dienoms iki Vokietijos visuotinių rinkimų rugsėjo 26-ąją, kai pasitrauks 16 metų valdžiusi kanclerė Angela Merkel.

Finansų ministras Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) iš centro kairės Socialdemokratų partijos, dabartinis favoritas varžybose dėl to, kas pakeis A. Merkel, sakė, kad jį šokiravo žmogaus, tik norėjusio „apsisaugoti ir apsaugoti kitus“, nužudymas.

„Kaip visuomenė privalome ryžtingai pasipriešinti neapykantai“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

Žaliųjų kandidatė Annalena Baerbock (Analena Bėrbok) sakė, kad ją šis nužudymas sukrėtė ir kad ji labai susirūpinusi augančiu kaukių priešininkų radikalumu.

A. Merkel Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) generalinis sekretorius Paulis Ziemiakas (Paulis Cymiakas) sakė, kad aukai „praktiškai įvykdyta egzekucija“ ir kad šis nusikaltimas pademonstravo „nesuvokiamą radikalizacijos lygį“.

„Augantis agresyvumas“

Laikraštis „Tagesspiegel“ pranešė, kad kraštutinių dešiniųjų pokalbių grupės socialiniame tinkle „Telegram“ sveikino šią žmogžudystę ir reagavo skelbdami jausmaženklius, vaizduojančius į viršų iškeltus nykščius.

Vokietijoje per visą pandemiją vyksta prieš reikalavimą dėvėti kaukes nusiteikusių protestuotojų demonstracijos, kai kurios jų sutraukia dešimtis tūkstančių žmonių.

Kaip aktyviausias kovotojas prieš koronaviruso plitimo prevencijos priemones ir aktyvus sąmokslo teorijų, kuriomis neigiami pagrindiniai faktai apie pandemiją, propaguotojas iškilo judėjimas „Querdenker“. Jo akcijos sutraukia įvairiausių žmonių, tarp jų antivakserių, neonacių ir Vokietijos kraštutinių dešiniųjų partijos AfD narių.

Pasak Vokietijos užsienio reikalų ministro Heiko Maaso (Heiko Maso), šio judėjimo „neapykanta ir kurstymai skaldo mūsų bendruomenę ir žudo žmones“.

„Jiems nėra vietos mūsų visuomenėje“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

Vokietijos vidaus žvalgybos agentūra balandį pranešė, kad stebės „Querdenker“ lyderius, kilus susirūpinimui, kad jie bando pakenkti valstybei ir turi ryšių su dešiniųjų ekstremistais.

Rytinės Tiuringijos žemės vidaus žvalgybos vadovas Stephanas Krameris (Štefanas Krameris) Vokietijos žiniasklaidos grupei RND sakė, kad žinia apie nužudymą jį nuliūdino, bet nenustebino.

„Dešiniųjų sąmokslo fantazijų eskalavimas tarp agresyvių ir į smurtą linkusių piliečių buvo pastebimas kelis mėnesius, – sakė jis. – Kasdieniame gyvenime jaučiamas augantis agresyvumas.“

Rašyti komentarą
Komentarai (13)

Kai nesupranta žmonės kam kaukės skirtos taip ir būna.

Visi šitie adovaujantys "kasininkai" daro papildomą darbą kaip durneliai su tuo covid. Jų net ne ruošia kaip elgtis tokiose situacijose, todėl čia yra systemos problema, kad taip atsitiko. Vagis rado spraga ir ją pasinaudojo. Tad kaltas ne tik vyras šoves pistoletu, bet ir taisyklių kūrėjai, kurie apie jas nepilnai pagalvoja ir paskui nutinka tokie dalykai. Pilna tų spragų visur, jeigu būtų viskas rimta ir liga sunkiai valdoma vyktų viskas kitaip. Čia tik dar vienas pavyzdys, kad tai yra didelis burbulas, kuris gali sprogti bet kada, kada žmonės supras, jog visa tai yra kažkoks suregztas planas. Bet kada žmonės neturi suvokimo ir klauso valdžios tie "protingi avinai" galima sakyt ir liks tokiais.

Cha

Nice

Pastebėjimas

Kodėl komentuoja straipsnius pagrinde tik nevispročiai?! -Todėl, kad jie ir taip darbo neturi, neturi ką daugiau ir beveikti ir tesugeba tik dėjuoti kiekviename žingsnyje!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS