Vokietijos Štutgarto mieste šimtai žmonių sukėlė riaušes | Diena.lt

VOKIETIJOS ŠTUTGARTO MIESTE ŠIMTAI ŽMONIŲ SUKĖLĖ RIAUŠES

  • 6

Vokietijos Štutgarto mieste šimtai žmonių anksti sekmadienį svaidė akmenis ir butelius į policininkus, plėšė parduotuves, prieš tai išdaužę jų virtinas, pranešė valdžios atstovai.

„Šiuo metu policija renka įkalčius ir apklausia daugiau nei 20 sulaikytųjų“, – sakoma šalies pietvakariuose esančio miesto valdžios pranešime.

Anot jo, per susirėmimus taip pat buvo sužeista per dešimt policijos pareigūnų.

Badeno-Viurtembergo federalinės žemės premjeras Winfriedas Kretschmannas (Vinfrydas Krečmanas) griežtai pasmerkė „šį žiaurų smurto protrūkį“.

„Tai nusikalstami veiksmai, už kuriuos reikia traukti baudžiamojon atsakomybėn ir kurie privalo būti pasmerkti“, – sakoma jo pranešime. 

Regiono vidaus reikalų ministras Thomas Stroblas (Tomas Štroblas) pavadino riaušes „beprecedentėmis“.

Socialdemokratų partijai atstovaujantis vietos parlamentaras Sascha Binderis (Saša Binderis) anksčiau sakė, kad riaušės jam primena „scenas iš pilietinio karo“.

Įtampa kilo netrukus po vidurnakčio, kai policija atliko patikrinimą dėl įtariamos prekybos narkotikais prie didžiausios miesto aikštės, kur tuo metu buvo prisirinkę žmonių.

Tuomet pratrūko smurtas: grupės žmonių ėmė lazdomis ar pagaliais daužyti tame rajone pastatytų policijos automobilių langus, buvo nusiaubtos gretimoje gatvėje esančios parduotuvės.

Policija iškvietė pastiprinimą ir smurtą numalšino tik po kelių valandų. Pareigūnų skaičiavimu, riaušėse dalyvavo apie 500 žmonių. 

Tviteryje paskelbtoje filmuotoje medžiagoje matyti, kaip žmonės daužo virtinas ir mėto prekes į gatvę. Viena juvelyrinė parduotuvė buvo visiškai išplėšta.

Mažesni policijos ir jaunuolių grupių susirėmimai Štutgarte vyko ir praėjusią savaitę.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Anonimas

O Vilniaus teroristams, dalyvavusiems narkomanu gynybos eisenoje pandemijos metu, jau skirtos baudos?

vai vai vai

tai policija pazeide tu vargseliu teises, cia jau sisteminis smurtas. zmones juk turi teise protestuoti ir reiksti savo nepritarima. siulau ju atsiprasyti ir atsiklaupti:):):) Armonaite, pirmyn vel i parada su savo chunveibinais, oj atsiprasau i protesto akcija. Laisve narkotikams!! Vokietija, mes su jumis, tegyvuoja antiffai!! ha ha :):):)

tam =makas,gikas ....

pasiklausk pas frau merkel , ji zino kieno prasymu, atleke lieziuvius iskise juodukai su arabu terosistais y europa......
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS