„Wagner“ samdinių lavonai – maišuose: draudžia atlikti ekspertizes ir išveža nežinoma kryptimi | Diena.lt

„WAGNER“ SAMDINIŲ LAVONAI – MAIŠUOSE: DRAUDŽIA ATLIKTI EKSPERTIZES IR IŠVEŽA NEŽINOMA KRYPTIMI

  • 0

Okupantai įsakė Horlivkos gydytojams paimti dokumentus iš žuvusių „Wagner“ grupuotės narių, neatlikti teismo medicinos ekspertizės ir supakuoti į higieninius maišus transportavimui, rašo UNIAN.

Apie tai pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

„Okupacinė valdžia nurodė užimtos Donecko srities Horlivkos ligoninių medicinos personalui paimti privačios karinės bendrovės „Wagner“ žuvusių samdinių dokumentus, neatlikti kūnų teismo medicininės ekspertizės ir supakuoti juos į sanitarinius maišus gabenimui. Tikslas kol kas nežinomas“, – rašoma pranešime.

Generalinis štabas taip pat pranešė, kad laikinai okupuotoje Krymo autonominės Respublikos teritorijoje vyksta gelžbetoninių konstrukcijų gamybos darbai. Pagaminta produkcija eksportuojama Armiansko kryptimi.

Dar rugpjūtį tapo žinoma, kad Jevgenijus Prigožinas, „Wagner“ įkūrėjas,  asmeniškai verbavo kalinius. Jis keliavo į kolonijas ir ragino rusus kariauti su Ukraina. Rusijos Federacijos nesėkmių ir nuostolių fone šalis agresorė stengiasi kompensuoti karių trūkumą.

UNIAN primena, kad iš kolonijų Rusijoje dingo 23 tūkstančiai kalinių. Tai siejama su tuo, kad kaliniai verbuojami į „Wagner“. Ukrainos generalinio štabo duomenimis, į Donecko sritį perkelti ir atskiri okupantų padaliniai iš Čečėnijos.

Gairės: karas Ukrainoje, Wagner, mirtys, lavonai
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS