Sekmadienį, gerokai prieš 12 valandą, prie Kedžių ir Venckų namų Garliavoje vėl būriavosi žmonės. Visi susirinkusieji laukė, kol pasirodys Vaiko teisių apsaugos tarnybos psichologės.
Jos turėjo bendrauti su mažąją Drąsiaus Kedžio dukrele, po to mergaitė turėjo būti vežama į susitikimą su mama.
Nei psichologių, nei pačios L.Stankūnaitės susirinkusieji nesulaukė. Keliolikos žmonių grupelė po truputį didėjo, tačiau niekuo nepriminė vasarą vykusios šių dviejų namų apgulties. Tarp žmonių girdėjosi ne viena sąmokslo teorija, o pasirodžius policijos ekipažui buvo kilęs šurmulys, tačiau policijos pareigūnai pasistatė automobilį atokiau ir stebėjo D.Kedžio šalininkus.
Artėjant vidurdieniui, į Klonio gatvelę įsuko didelis džipas tamsintais stiklais – ant galinio lango plaikstėsi violetinio atspalvio plakatas su Drąsiaus Kedžio nuotrauka ir klausimu „Kiek tavyje Drąsiaus?“. Apsukusi vieną ratą, mašina išvažiavo.
Vėliau žmonės patraukė link šalia esančio Neringos Venckienės namo, kur įsiplieskė diskusija – čia aidėjo raginimai susidoroti su teisėsauga: „Mes, šita grupelė žmonių, pavargsim, žurnalistams atsibos važinėti čia. Turim savo darbus, artėja Kalėdos, Naujieji metai, žmones prispaudė „Snoro“ problemos, sumažintos pensijos ir vieną kartą mes nebesusirinksim – va tada mergaitė tyliai ir iškeliaus“, – violetine gėle pasidabinusi ugningai rėžė vidutinio amžiaus moteris. Ji neslėpė, kad ateina čia nuolat.
Vėliau pasirodžiusios moterys klausė, ar mergaitė jau išvežta pas L.Stankūnaitę:
„Ne, dar neišvežta – nors jie (teisėsauga) gali viską, bet pagal įstatymą turi atvažiuoti pagal sudarytą grafiką – šiandien tai turėjo įvykti dvyliktą valandą. Va tie (pašnekovė parodė į policijos patrulius) palauks, kol visi dėl šalto oro ir darganos išsiskirstys ir paskambins kam reikia, o po to išneš mergaitę“, – iš minios sklido atsakymai.
Kaip ironizavo susirinkusieji, šiandien laukti neverta, nes Vaiko teisių apsaugos tarnyba – biudžetinė įstaiga ir jos darbuotojai sekmadienį tikrai nepajudins nei piršto, kaip ir dauguma valdininkų, atidirbantys tik jiems priklausančias valandas. Susirinkusieji susitarė ateiti pirmadienį, 15.30 val. – esą tokiu laiku numatytas trečiasis mergaitės susitikimas su biologine motina. D.Kedžio pasekėjai žada neleisti mergaitei pasimatyti su motina.
Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimu, motinai L.Stankūnaitei grąžinama septynerių metukų mergaitė turi kasdien su ja susitikinėti po kelias valandas. Numatyta, jog pirmasis susitikimas trunka dvi valandas, vėliau pasimatymai ilginami iki šešių valandų. Ne vėliau kaip per keturiolika dienų vaikas turi būti perduotas motinai.
Šeštadienį ir sekmadienį neįvykus susitikimams, trečiasis – pirmadienį.
Naujausi komentarai