Tarptautinė migracijos organizacija: Lietuvoje trūksta aiškios imigracijos politikos Pereiti į pagrindinį turinį

Tarptautinė migracijos organizacija: Lietuvoje trūksta aiškios imigracijos politikos

2010-11-23 14:26
Tarptautinė migracijos organizacija: Lietuvoje trūksta aiškios imigracijos politikos
Tarptautinė migracijos organizacija: Lietuvoje trūksta aiškios imigracijos politikos / Shutterstock nuotr.

Lietuvoje trūksta aiškios imigracijos politikos, teigia Tarptautinė migracijos organizacija. Pasak jos, šalis galėtų įdarbinti aukštos kvalifikacijos specialistų iš užsienio, tačiau jiems sudaromos įvairios kliūtys.

"Ar mes turime kažkokius aiškius prioritetus? Iš tikrųjų, jų nėra", - antradienį spaudos konferencijoje sakė Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro vadovė Audra Sipavičienė, pristatydama naujausią organizacijos ir Europos migracijos tinklo studiją apie darbo imigraciją.

Anot jos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skelbiamas trūkstamų specialybių sąrašas yra orientuotas daugiau į laisvas "masines" darbo vietas, o ne į aukštos kvalifikacijos specialistus. Vieningo imigracijos dokumento ir integraciją prižiūrinčios institucijos, anot jos, nėra, imigrantai įleidžiami tik pagal "gaisrų gesinimo" principą.

"Jeigu mes pritrauksime aukščiausios kvalifikacijos specialistus, mes konkuruosime su visa Europa", - kalbėjo A.Sipavičienė.

Ji skaičiavo, jog į Lietuvą imigruoja 20 kartų mažiau žmonių nei emigruoja - per devynis mėnesius iš Lietuvos išvyko daugiau nei 70 tūkst. gyventojų, o atvyko - 3 tūkst. gyventojų, skaičiuojant kartu su sugrįžusiais lietuviais. Tai, kad emigrantai vėliau grįš į Lietuvą, pasak jos, tėra mitas.

"Tyrimai rodo, jog tikimybė, kad po penkerių metų emigrantas sugrįš, pastebimai sumažėja, ypač kai sukuriama šeima", - kalbėjo A.Sipavičienė.

Be to, grįžta, anot jos, nebūtinai tie, kurių reikia darbo rinkai. A.Sipavičienė kalbėjo, jog Lietuvoje vyrauja nuomonė, jog imigracija yra "blogai", nors imigrantų Lietuvoje tėra 1 proc. - tai labai nedaug, palyginti su kitomis Europos Sąjungos šalimis. Dirbančiųjų imigrantų dalis siekia 0,1-0,5 proc. visų darbuotojų.

Investuotojų forumo vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė konferencijoj sakė, jog vis dar ilgai trunka procedūros įsivežti darbuotojus iš užsienio.

"Net ir tiems, kuriuos siunčia motininės bendrovės, yra sunkios sąlygos (įsidarbinti - BNS)", - kalbėjo R.Skyrienė, pridūrusi, jog gana sudėtingos sąlygos darbuotojui iš užsienio atsivežti ir šeimą.

Tarptautinės migracijos organizacijos duomenimis, Lietuvoje įdarbinti užsieniečius užtrunka 2-3 mėnesius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra