Nuolat atakavę Belgijos futbolininkai į ketvirtfinalį prasibrovė tik po pratęsimo | Diena.lt

NUOLAT ATAKAVĘ BELGIJOS FUTBOLININKAI Į KETVIRTFINALĮ PRASIBROVĖ TIK PO PRATĘSIMO

Aštuntąja pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalio dalyve tapo Belgijos rinktinė, antradienį po pratęsimo 2:1 nugalėjusi JAV komandą. Ketvirtfinalyje belgai susikaus su Argentinos ekipa.

Rungtynes aktyviau pradėjo Belgijos futbolininkai. Jau 1-ąją minutę Divockas Origi išsiveržė vienas prieš JAV vartininką Tim'ą Howardą, bet jo neįveikė.

Vėliau žaidimas išsilygino. 16 min. į aikštę įbėgo žiūrovas, tad teko pasidarbuoti apsaugai.

32 min. traumą patyrė amerikietis Fabianas Johnsonas. Jį pakeitė DeAndre Yedlinas.

Pirmajame kėlinyje dažniau atakavo Belgijos komanda, tačiau nuginkluoti amerikiečių vartininko jai nepavyko. Komandos išėjo atsipūsti esant rezultatui 0:0.

Antrąjį kėlinį belgai pradėjo ryžtingai nusiteikę, sukūrė pavojingų momentų, bet įmušti įvarčio taip ir nesugebėjo.

69 min. vartininką nuginkluoti puikią galimybę turėjo belgas Axelis Witselis, bet jam to padaryti nepavyko. Po dviejų minučių pasižymėti galėjo D. Origi. Tačiau jo smūgiuotą kamuolį atrėmė T. Howardas. 76 min. vienas prieš vartininką atsidūrė Kevinas Mirallesas, bet T. Howardas vėl apsigynė.

Per likusį iki antrojo kėlinio pabaigos laiką belgai kūrė vieną progą po kitos. Galėjo pasižymėti Edenas Hazardas, Danielis Van Buytenas, D. Origi. Kažkodėl kamuolys nenorėjo atsidurti amerikiečių vartuose.  O jau per arbitro kompensuotą laiką galėjo pasižymėti amerikietis Chrisas Wondolowsky. Vis dėlto nepasisekė ir JAV futbolininkui. Būtų neteisinga, jei į belgų vartus pačioje rungtynių pabaigoje kristų įvartis ir į ketvirtfinalį keliautų kur kas prasčiau žaidę Jurgeno Klinsmanno auklėtiniai.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi be įvarčių, tad komandoms teko žaisti pratęsimą. Tik jam prasidėjus pagaliau krito įvartis į amerikiečių vartus. Pasižymėjo Kevinas De Bruyne. 100 min. Romelu Lukaku galėjo padidinti Belgijos rinktinės persvarą, tačiau jam sėkmė nenusišypsojo. Vis dėlto šis futbolininkas savo pasiekė - po penkių minučių R.Lukaku nuginklavo JAV vartininką - 2:0.

Pratęsimo antrojo kėlinio pradžioje amerikiečiai sušvelnino skirtumą. Tai padarė Julianas Greenas - 1:2. Tuoj pat Jermene'as Jonesas galėjo išlyginti rezultatą, bet iš arti smūgiavo netaikliai. Rungtynes 2:1 laimėjo ir kelialapį į ketvirtfinalį pelnė Belgijos rinktinė.

Belgija 2 - 1 JAV (po pratęsimo)

93' Kevinas De Bruyne [1 - 0]
105' Romelu Lukaku [2 - 0]
107' Julianas Greenas [2 - 1]

Komandų starto sudėtys:

Belgija: Thibaut Courtois, Toby Alderweireld, Daniel van Buyten, Vincent Kompany, Jan Vertonghen, Marouane Fellaini, Axel Witsel, Dries Mertens, Kevin De Bruyne, Eden Hazard, Divock Origi.

JAV: Tim Howard, Fabian Johnson, Omar Gonzalez, Matt Besler, DaMarcus Beasley, Geoff Cameron, Graham Zusi, Jermaine Jones, Michael Bradley, Alejandro Bedoya, Clint Dempsey.