Įvarčio deficitas „Žalgirio“ vilčių nepalaidojo | Diena.lt

ĮVARČIO DEFICITAS "ŽALGIRIO" VILČIŲ NEPALAIDOJO

"Ne viskas suveikė taip, kaip norėjosi. Reikės analizuoti, kas ir kodėl nepavyko, kad namų rungtynės būtų geresnės“, - dėstė Vladimiras Čeburinas. ,Pirmose UEFA Europos lygos ketvirtojo atrankos etapo rungtynėse Bulgarijoje „Žalgiris“ 0:1 nusileido daugkartiniams Bulgarijos čempionams Razgrado „Ludogorets“.

Nesėkmę nulėmė rungtynių pradžia – jau antrąją minutę po baudos smūgio Ivanas Tatomirovičius galva pasiuntė kamuolį į savo vartus.

"Kaip ir minėjau prieš rungtynes, buvo didelis spaudimas nuo pradžios. Mums buvo svarbu tai neutralizuoti. Bet praleidome įvartį po standartinės situacijos. Patys sau įmušėme", - pabrėžė V. Čeburinas.

Diskvalifikacijų praretinto „Žalgirio“ gretose perstatyta gynėjų linija. Saulius Mikoliūnas žaidė kairiajame krašte, Mario Paveličius – dešiniajame, o Ivanas Tatomirovičius ir Kipras Kažukolovas prisijungė prie Nemanja Ljubisavljevičiaus vidurio gynyboje. Starto vienuoliktuke taip pat rungtyniavo Mathias Oyewusi.

Rungtynės žalgiriečiams prasidėjo labai nesėkmingai – pirma pavojinga ataka baigėsi šeimininkų įvarčiu. 2 min. po baudos smūgio iš kairio krašto kamuolį į savo vartus nukreipė Ivanas Tatomirovičius. 10 min. po perdavimo iš krašto ir smūgio galva „Žalgirio“ vartus gelbėjo E. Gertmonas.

Vėliau pavojų kėlė varžovų vienas lyderių K. Despodovas. 29 min. po perdavimo kulnu baudos aikštelėje K. Despodovas iš 6 metrų pataikė į virpstą.

Likusioje kėlinio dalyje vilniečiams pavyko kiek labiau sustyguoti savo gynybą ir rezultatas nepasikeitė. Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ suaktyvino atakas, tačiau didesnių vaisių tai neatnešė. Kita vertus, ir varžovų puolimas nesukėlė didesnės gresmės svečių gynybai.

60 min. po šeimininkų kampinio Igoris Thiago galva mušė kamuolį virš vartų.

64 min. žalgiriečiai surengė savo pavojingiausią ataką. Renanas gavo kamuolį kairiajame baudos aikštelės krašte ir suklaidino vieną gynėją, tačiau smūgį blokavo kitas. Paskutinę dvikovos minutę šansą vėl turėjo K. Despodovas, laimei jo smūgį iš krašto koją atrėmė E. Gertmonas.

Atsakomosios komandų rungtynės vyks rugpjūčio 25 d. Vilniuje.

"Galiu pagirti komandą : patys sukūrėme progų ir sėkmingai gynėmės, buvo neblogų išėjimų į kontratakas, buvo ir pakankamai rimta proga. Kai pavyko pakontroliuoti kamuolį, jautėme, kad galim žaisti. Galime žaisti ir užtikrintai su jais. Daug žaidimo vyko aikštės viduryje. Ėjome į priekį, uždirbo kampinių. Įžaidžiant kampinius ne viskas pavyko. Tačiau liko atsakomosios rungtynės. Tikiuosi savo stadione būsime efektyvesni“, - sakė V. Čeburinas.