FIFA prezidentas: pasaulis įsimylėjęs Rusiją | Diena.lt

FIFA PREZIDENTAS: PASAULIS ĮSIMYLĖJĘS RUSIJĄ

  • 10

Tarptautinės futbolo asociacijos (FIFA) prezidentas Gianni Infantino (Džianis Infantinas) penktadienį Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pareiškė, kad pasaulis yra „įsimylėjęs“ šių metų Pasaulio futbolo čempionato šeimininkę ir gyrė jį sugebėjus įveikti neigiamus stereotipus apie šalį.

G. Infantino kalbėjo su V. Putinu per susitikimą, kuriame dalyvavo ir buvusios pasaulio futbolo žvaigždės, tokios kaip danų vartininkas Peteris Schmeichelis (Peteris Šmeichelis) ir britų gynėjas Rio Ferdinandas.

„Visi įsimylėjome Rusiją“, – sakė FIFA prezidentas besišypsančiam V. Putinui per susitikimą Kremliuje, transliuotą per televiziją.

„Visi, kurie čia esame jau kurį laiką, dabar atradome šalį, kurios nepažinojome“, – pridūrė jis.

Nepaisant didelės įtampos su Vakarais, V. Putino valdomai Rusijai pavyko surengti neblogai suorganizuotą turnyrą, kuriame vyrauja gera nuotaika.

Tačiau žmogaus teisių grupės perspėja, kad V. Putinas naudojasi didžiausiu pasaulio sporto renginiu, kad užglaistytų savo autoritarinį valdymą.

Kiek anksčiau JAV įsikūrusi žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ (HRW) paskelbė apie „didžiausią žmogaus teisių krizę Rusijoje nuo Sovietų Sąjungos laikų“.

Kita vertus, Pasaulio futbolo čempionatas į paprastai konservatyvią Rusiją atnešė neįprastą karnivalo atmosferą; prie to prisidėjo ir netikėta rusų rinktinės sėkmė šiame turnyre.

„Rusija tapo tikra futbolo šalimi. Futbolo virusas pateko į kiekvieno Rusijos piliečio kūną“, – pareiškė G. Infantino.

Šalį aplankė šimtai tūkstančių užsieniečių, ir daugybė jų tvirtina, kad jiems pavyko atrasti kitokią, švelnesnę Rusijos pusę.

„Daug stereotipų apie Rusiją paprasčiausiai sugriuvo“, – sakė V. Putinas savo svečiams, tarp kurių buvo buvęs vokiečių futbolininkas Lotharas Matthausas (Lotaras Mathauzas) ir buvęs futbolo žaidėjas iš Nyderlandų Marco van Bastenas (Markas van Bastenas).

„Žmonės pamatė, kad Rusija yra svetinga šalis, kuri yra draugiška savo lankytojams“, – tvirtino V. Putinas.

GALERIJA

  • FIFA prezidentas: pasaulis įsimylėjęs Rusiją
Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Povilas

O kas jiems liko daryti? Pasaulio čempionatas žiūrimas didžiojoje pasaulio šalių dalyje [ juk federacijoje daugiau nei 200 šalių ], tad jį surengti kuo geriau , pasirodyti iš kuo geresnės pusės naudinga. Gi tada pasimiršta, ar nuslenka į antrąjį planą terorizmo rėmimas, kaimyninių šalių okupacija, savo žmonių išnaudojimas , žurnalistų ar opozicijos veikėjų žudymas... O kad futbolo federacijos prezidentas liaupsina ir myli Rusiją, tai ne naujiena. Jis italas. Ir žinome kaip italai, vengrai ar austrai giliai lenda į...tai šaliai, nekreipdami dėmesio į jokius jos tarptautinius pažeidimus...Kas dėl paprastų rusų, tai jiems ši pramoga pasitaikė tinkama - jie tikrai pakylėti, džiaugiasi dėl savo rinktinės pasiekimo.

Uz tat

lietuviai futbolistai-“Lietuvos rinktinė išvykoje neįveikė Šri Lankos” bet ant kitu mes liezuvius pagalande. Saunuoliai rusai, stipriai pakele savo rinktines lygi..

pypenas

O litovcai,nieko daugiau nemoka,tik svetimus pinigus skaičiuoti.........???????????????????????
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS