JAV futbolininkų mačas – su lietuviškais akcentais | Diena.lt

JAV FUTBOLININKŲ MAČAS – SU LIETUVIŠKAIS AKCENTAIS

• 1

Katare vykstančiame pasaulio futbolo čempionato finalo turnyre JAV rinktinei atstovauja lietuviškų šaknų turintis žaidėjas.

JAV vienuolikė mačą su Velso atstovais užbaigė 1:1. Amerikiečių vartininkas – nuo 2020-ųjų lietuvišką pasą turintis Mattas Turneris. 28-erių futbolininkas gimė JAV, jo tėvai yra kilę iš Lietuvos emigrantų šeimos.

Velso ekipą nuo nesėkmės išgelbėjo ryškiausia žvaigždė – Garethas Bale’as: jis uždirbo 11 m baudinį ir pats jį realizavo.

„Tai, kad mes dalyvaujame šiame turnyre – ypatingas įvykis mūsų tautos gyvenime, didelis postūmis šalies futbolui. Jeigu po 20-ies metų kas nors pasakys, kad 2022-ųjų Velso rinktinė įkvėpė juos pamėgti šią sporto šaką ar netgi žaisti, bus nuostabu. Jau jaučiame iškalbingą pulsą: kai žengiame į aikštę, mokyklose pamokos laikinai nutraukiamos, kad vaikai galėtų pažiūrėti mūsų rungtynes“, – kalbėjo G. Bale’as.

Kol kas rezultatyviausios rungtynės sužaistos B grupėje – Anglijos vienuolikė 6:2 sutriuškino Irano ekipą, nors antrą kėlinį britai pirmavo 4:0. Nugalėtojams du įvarčius pelnė afrikiečių kraujo turintis Bukayo Saka, iraniečių gretose dukart pasižymėjo Mehdis Taremis.

Per šį mačą teisėjas brazilas Raphaelis Clausas skyrė net 27 minutes papildomo laiko: pirmą kėlinį – 14 minučių (buvo suteikiama pagalba susižeidusiam Irano komandos vartininkui Ali Beiranvandui), antrą – 13 minučių (medikų paslaugų prireikė keturiems abiejų rinktinių žaidėjams).

Rezultatai

A grupė: Kataras–Ekvadoras 0:2 (67 372 žiūrovai), Senegalas–Nyderlandai 0:2 (41 721 žiūrovas).

B grupė: Anglija–Iranas 6:2 (45 334 žiūrovai), JAV–Velsas 1:1 (43 418 žiūrovų).

Diena po dienos

Lapkričio 23 d. E grupėje Vokietija–Japonija ir Ispanija–Kosta Rika, F grupėje Marokas–Kroatija ir Belgija–Kanada.

Lapkričio 24 d. G grupėje Šveicarija–Kamerūnas ir Brazilija–Serbija, H grupėje Urugvajus–Pietų Korėja ir Portugalija–Gana.