Latvijoje triumfavę lietuviai – Baltijos taurės finale | Diena.lt

LATVIJOJE TRIUMFAVĘ LIETUVIAI – BALTIJOS TAURĖS FINALE

• 0

Lietuvos nacionalinė vyrų futbolo rinktinė startavo 2024-ųjų Baltijos taurėje.

Pusfinalio dvikovoje Edgaro Jankausko auklėtiniai išvykoje 2:0 (0:0) nugalėjo Latvijos futbolininkus ir antradienį Kaune finalinėse rungtynėse žais prieš Estijos ir Farerų Salų poros laimėtojus. Šios komandos tarpusavyje žais šiandien 19 valandą.

Šeštadienio pusfinalio dvikova startavo didesne latvių teritorine persvara, viena jų ataka baigėsi įvarčiu į Lietuvos vartus, tačiau teisėjai užfiksavo nuošalę.

Palaipsniui su kamuoliu vis daugiau ėmė būti ir Lietuvos rinktinė, kuriai pavyko kelis kartus pavojingai priartėti. Pauliaus Golubicko smūgis skriejo greta vartų, o Armando Kučio bandymą neutralizavo latvių vartininkas.

Per pirmą kėlinį nė vienai komandai pasižymėti taip ir nepavyko, tad į pertrauką komandos išėjo rezultatui esant 0:0.

Antra mačo dalis lietuviams startavo itin pozityviai – po Pauliaus Golubicko perdavimo aukščiau už visus iššoko Armandas Kučys ir galva pasiuntė kamuolį į vartus.

Po šio smūgio žaidimas kiek apsiramino ir rimtų šansų neturėjo nė viena komanda.

Visgi netrukus lietuviai šovė dar kartą – Artūras Dolžnikovas perėmė kamuolį, surengė reidą kone per pusę aikštės ir pelnė įvartį į viršutinį vartų kampą, taip padidindamas persvarą.

Latviai į rungtynes nebegrįžo ir pergalė atiteko lietuviams.

2024-ųjų Baltijos taurės pusfinalio rungtynės:

Latvija – Lietuva 0:2 (0:0)

„Daugavas Stadions“, Liepoja; teisėjas – Juri Frischeris (Estija).

Įvarčiai: 49 min. Armandas Kučys, 71 min. Artūr Dolžnikov (Lietuva).

Įspėti: 80 min. Kaspars Dubra (Latvija).

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Edvinas Gertmonas, Pijus Širvys, Rokas Lekiatas, Edvinas Girdvainis, Kipras Kažukolovas, Justas Lasickas, Giedrius Matulevičius, Modestas Vorobjovas, Paulius Golubickas, Fedor Černych, Armandas Kučys.

Atsargoje: Lukas Paukštė, Deividas Mikelionis, Linas Klimavičius, Artemijus Tutyškinas, Klaudijus Upstas, Gytis Paulauskas, Arvydas Novikovas, Domantas Antanavičius, Valdas Paulauskas, Matas Vareika, Daniel Romanovskij, Artūr Dolžnikov, Ernestas Gudelevičius.