Lietuvos futbolo klubai baigia atostogas: treneriai ir žaidėjai raitojasi rankoves | Diena.lt

LIETUVOS FUTBOLO KLUBAI BAIGIA ATOSTOGAS: TRENERIAI IR ŽAIDĖJAI RAITOJASI RANKOVES

  • 0

Lietuvos futbolo klubai baigia atostogas – į darbą jau kibo Kauno, Vilniaus, Panevėžio komandos.

Vadovauja naujas štabas

"Kauno Žalgiris" artėjančiam sezonui ruošiasi vadovaujamas naujų trenerių.

Vyriausiojo trenerio Roko Garasto asistentu bus Lietuvos futbolo A lygos sirgaliams gerai pažįstamas buvęs futbolininkas Nerijus Mačiulis, komandos fiziniu parengimu rūpinsis nacionalinėje rinktinėje patirties sukaupęs Šarūnas Bičiušas, o vartininkams padės praeitą sezoną "Panevėžio" klube dirbęs Mantas Gintalas.

Džiugu, kad išvykstu į stipresnę lygą, tačiau labai gaila palikti bendražygius Lietuvoje.

Prie sutartis su "Kauno Žalgiriu" pratęsusių Martyno Dapkaus, Deivido Mikelionio, Egidijaus Vaitkūno, Lino Pilibaičio, Karolio Šilkaičio, Pijaus Širvio prisijungė naujokai – vartininkas Armantas Vitkauskas, legionieriai Rudinilsonas ir Philipas Otele.

"Pirmiausia norisi, kad darbo procesas būtų profesionalus. Taip pat svarbus komandos mikroklimatas – kad prieš naują kelionę visi jaustųsi gerai", – sakė R.Garastas.

Iš Kauno – į Vilnių

Buvęs "Kauno Žalgirio" strategas Mindaugas Čepas karjerą tęs Vilniaus "Riterių" klube.

Patirtis: naujas "Sūduvos" strategas H.Pfeifenbergeris yra žaidęs Austrijos rinktinėje ir dalyvavęs dviejuose pasaulio čempionatuose. (krone.aut nuotr.)

"Svarstėme įvairius variantus, tačiau Mindaugas dėl gebėjimo dirbti su jaunimu mums geriausiai tiko", – teigė "Riterių" klubo direktorius Virmantas Lemežis.

Vilniaus ekipai atstovavęs nigerietis Teremas Moffis persikėlė į Belgijos aukščiausiojoje lygoje žaidžiančią "Kortrijk" vienuolikę.

"Jaučiuosi dvejopai. Džiugu, kad mane gerai įvertino ir išvykstu į stipresnę lygą, tačiau labai gaila palikti bendražygius. Lietuvoje praleidau puikius metus, o komandos draugai pasistengė, kad man čia nieko netrūktų", – kalbėjo T.Moffis.

Nigerijos futbolininkas – ketvirtas "Riterių" žaidėjas, išvykęs į gerokai aukštesnio lygio nacionalinį čempionatą. Anksčiau į JAV pasuko Davidas Aršakianas, į Makedoniją – Maksimas Maksimovas, į Čekiją – Oscaras Dorley.

"Sūduva" pakvietė austrą

Naują vyriausiąjį trenerį rado Lietuvos čempionė Marijampolės "Sūduva" – sukirto rankomis su austru Heimo Pfeifenbergeriu.

53-ejų specialistas Austrijos futbolo bundeslygoje 2012–2018 m. vadovavo "Wiener Neustadt" ir "Wolfsberger AC" komandoms, o anksčiau, 2006–2010 m., treniravo "Grodig" ir Zalcburgo "Red Bull" jaunimo ekipoms, tuo metu rungtyniavusioms 2-ojoje ir 3-iojoje lygose.

Karjera: buvęs "Riterių" legionierius T.Moffis atstovaus Belgijos aukščiausiosios lygos klubui. (Evaldo Šemioto nuotr.)

Be to, H.Pfeifenbergeris dirbo vyriausiojo trenerio asistentu savo šalies jaunimo rinktinėse.

Per savo profesionalaus futbolininko karjerą naujasis "Sūduvos" strategas žaidė Zalcburgo "Austria" (1987–1988 m., 1992–1996 m., 1998–2004 m.), Vienos "Rapid" (1988–1992 m.) ir Brėmeno "Werder" (1996–1998 m.) vienuolikėse.

Austrijos bundeslygoje H.Pfeifenbergeris pelnė 117 įvarčių, 1993–1994 m. tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju. 1994-aisiais jis su "Austria" nukeliavo iki Europos taurės turnyro finalo, tačiau pripažino Milano "Inter" pranašumą.

H.Pfeifenbergeris sužaidė 40 rungtynių Austrijos rinktinėje (pelnė 9 įvarčius), dalyvavo 1990 ir 1998 m. pasaulio čempionatuose.

"Sūduvos" vairą austras perėmė iš kazacho Vladimiro Čeburino. Marijampolės futbolininkai į pirmą treniruotę rinksis sausio 13-ąją.

Kam teks licencijos?

Artimiausių kontrolinių rungtynių tvarkaraštį jau susidėliojo "Panevėžio" komanda.

Trenerio Aleksandro Kurtijano vadovaujami panevėžiečiai sausio 18-ąją išmėgins jėgas su latvių "Valmiera", o 24 d. – su Suvalkų "Wigry" (Lenkija) ekipa.

Kol kas neaiški A lygos 2020 m. sezono dalyvių sudėtis.

Už manipuliacijas sutartais rezultatais iš aukščiausiojo diviziono išmesti Klaipėdos "Atlantas" ir "Palanga". Juos turėtų pakeisti pereinamąsias rungtynes laimėjusi Gargždų "Banga" ir 1-osios lygos čempionas Telšių "Džiugas".

A lygos licencijų taip pat sieks Kauno "Hegelmann Litauen", Vilniaus "Vytis", Alytaus "Dainava".

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS