Lietuvos futbolo rinktinės treneris: laukia puikus jėgų pasitikrinimas | Diena.lt

LIETUVOS FUTBOLO RINKTINĖS TRENERIS: LAUKIA PUIKUS JĖGŲ PASITIKRINIMAS

Lietuvos futbolo rinktinė surengė treniruotę Maskvos CSKA klubo treniruočių aikštyne ir jau penktadienį sužais kontrolines rungtynes su pasaulio čempionatui besirengiančia Irano komanda.

Mačas vyks 18 val. Maskvos „Spartak“ treniruočių aikštyne, tačiau Irano rinktinės pageidavimu, jis vyks be žiūrovų ir nebus transliuojamas.

Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas teigė, kad prieš šį susitikimą atliks korekcijas sudėtyje ir išbandys naujokus.

„Teks daryti daug keitimų, nes rotacija turi būti, – sakė nacionalinės komandos treneris. – Pastarajame mače su latviais vyrai atidavė daug jėgų, mes turime ilgą atsarginių žaidėjų suolelį, išbandysime naujus žaidėjus. Čia bus puiki proga pademonstruoti savo sugebėjimus“.

Pirmą kartą per šį ketverių rungtynių ciklą aikštėje turėtų pasirodyti ir saugas Artūras Žulpa, kuris mače su estais negalėjo rungtyniauti dėl Kazachstano čempionato rungtynių, o rungtynes su latviais praleido dėl traumos.

„Šiek tiek turėjau problemų dėl nugaros, nes dažnai keičiame dangą, būna ir sintetinė, ir natūrali žolė, o ir kokybė kartais ne pati geriausia. Nuo to pajutau skausmus nugaroje, negalėjau šiek tiek laiko treniruotis. Tačiau dabar jaučiuosi gerai, gydytojai greitai pastatė ant kojų, esu pasirengęs žaisti“, – pasakojo A. Žulpa.

Iraniečiai turi aukščiausią reitingą (36-oji vieta FIFA reitinge) iš pasaulio čempionate dalyvaujančių Azijos rinktinių.

„Analizuojame ir savo, ir varžovų žaidimą. Tiesa, šiuo metu turime daug rungtynių ir treniruotėms lieka mažai laiko. Daugiausia dėmesio skiriame teorijai, analizuojame klaidas“, – vardijo Lietuvos rinktinės saugas.

„Visų pirma, svarbiausia akcentuoti mūsų susitarimus, kaip mes norime išeiti į ataką, kaip atidaryti varžovų erdves. Mūsų principai išlieka ir mes juos norime toliau šlifuoti“, – kalbėjo treneris E. Jankauskas.

Lietuvos rinktinės atstovai sutaria, kad įdomu išmėginti jėgas prieš vieną iš pasaulio čempionato komandų ir taip patikrinti savo galimybes.

„Kai žaidi prieš komandą, kurią po savaitės matysi pasaulio čempionate, gali įsivaizduoti, kaip ir pats ten atrodytum. Tai yra puikus jėgų patikrinimas ir gera patirtis mums visiems“, – pabrėžė E. Jankauskas.

„Tikrai labai įdomu pasitikrinti jėgas su pasaulio čempionato dalyve, – pritarė saugas A. Žulpa. – Žinome, kad jie turi gerus žaidėjus, tai visiems bus didelė patirtis rungtyniauti prieš tokią ekipą, todėl ruošiamės labai rimtai“.

Lietuvos rinktinė su Azijos žemyno rinktinėmis draugiškose rungtynėse yra susitikusi šešis kartus. Pažintį su Azijos atstovais lietuviai pradėjo 1996 metais, kai Vilniaus „Žalgirio“ stadione 4:0 nugalėjo Malaiziją. 2002 metais Maltoje vykusiame susitikime mūsiškiai 0:3 pralaimėjo Jordanijai, o 2006 metais Kuveite 0:1 nusileido vietos rinktinei.

2007 metais Kaune po dviejų dabartinio Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento Tomo Danilevičiaus įvarčių 2:1 nugalėta Turkmėnistano rinktinė. Dar du 2014 metais vykę susitikimai baigėsi lygiosiomis. Turkijoje 1:1 sužaista su Kazachstano rinktine, tokiu pat rezultatu baigėsi ir rungtynės Austrijoje su Jungtinių Arabų Emyratų ekipa.

Kelias dienas stovyklavę Rusijoje, Lietuvos rinktinės žaidėjai sekmadienį perskris į Lenkiją ir birželio 12 dieną Varšuvoje sužais paskutines kontrolines rungtynes su lenkais. Roberto Lewandowskio į priekį vedamiems lenkams tai bus palydėtuvės į planetos pirmenybes.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Sanciu,Kibiras,,

Nesupratau-o su estais ir latviais durniu voliojote ar kaip visada

SUSIJUSIOS NAUJIENOS