Pasaulio čempionato egzaminams rengsis ne tik Lietuvos arenose | Diena.lt

PASAULIO ČEMPIONATO EGZAMINAMS RENGSIS NE TIK LIETUVOS ARENOSE

Naujas Lietuvos salės futbolo sezonas bus svarbiausias iš visų iki šiol vykusių. Netrukus startuosiančiose 2019–2020 m. šalies pirmenybėse lietuviai galąs ginklus kitąmet mūsų šalyje vyksiančiam pasaulio čempionatui.

Salės futbolo planetos pirmenybės Lietuvoje taps svarbiausiu metų ir vienu didžiausių kada nors mūsų šalyje vykusiu sporto renginiu.

24 rinktinės iš viso pasaulio, kamuolio burtininkai iš Brazilijos, Argentinos, egzotiškojo Irano, artimesnių, bet madas Europoje diktuojančių Ispanijos, Portugalijos ar Italijos. Tai tik dalis įspūdingo desanto, kurį savo akimis išvys salės futbolo sirgaliai Lietuvoje.

Norėdami atitikti aukštą būsimo renginio rangą, nesnaudžia ir šeimininkai. Apie artėjantį salės futbolo sezoną, A lygos čempionato gaires ir laukiančius iššūkius "Kauno diena" kalbėjosi su Lietuvos salės futbolo asociacijos (LSFA) direktoriumi Remigijumi Daugėla.

"Judame į priekį, nes pasaulio čempionatas įpareigoja. Padarėme tam tikras išvadas po pernykščio sezono, tad mėginsime kartelę kelti dar aukščiau", – sakė R.Daugėla.

– Prieš šalies čempionatą su klubų, LFF atstovais surengėte ne vieną susitikimą ir posėdį. Kokius svarbiausius sprendimus priėmėte?

– Svarstėme daugybę klausimų, išskirčiau kelis svarbiausius. Sutarėme, kad stiprinsime bendradarbiavimą su masinio ir jaunių futbolo asociacijomis bei skyriais. Norint kelti salės futbolo lygį, būtina stiprinti darbą su vaikais ir jaunimu, tad šiemet žadame rengti atskirų amžiaus grupių salės futbolo čempionatus, kuriuose vaikai bus supažindinami su salės futbolu, bus ieškoma didžiojo futbolo trenerių nepastebėtų talentų ir pan. Taip pat svarbus dalykas, kad mūsų asociaciją papildė naujas narys – sporto klubas Gargždų "Taškas". Nuo šiol gargždiškiai mūsų veikloje dalyvaus visomis teisėmis, veikiant ir sprendimų priėmimą, o ne tik sportinius rezultatus. Toks ir yra mūsų tikslas: į savo veiklą įtraukti kuo daugiau klubų, kurie būtų ne tik kaip sportinis, bet ir juridinis vienetas. Tačiau tam reikia, kad tai nebūtų vienadieniai projektai, o tikri klubai, turintys visą futbolo piramidę, įskaitant ir vaikų komandas. Mūsų nariais gali būti ir savivaldybės įmonės, tarkime, sporto centrai, kurie mums smarkiai padeda vystant salės futbolą tame regione. Pavyzdžiui, Prienų, Radviliškio sporto centrai, kurie labai nuoširdžiai įsitraukė į mūsų veiklą.

Siekiame, kad salės futbolas taptų didžiojo futbolo pamatu.

– Paminėjote naujovę – salės futbolo čempionatus vaikams ir jaunimui. Kokia jų prasmė?

– Lietuvoje vyrauja neteisinga nuostata, kad didysis futbolas aprūpina žaidėjais salės futbolą. Esą tik jei nesi tinkamas lauko futbolui, eini į salę. Žvelgiant į tolimesnę perspektyvą mes siekiame, kad salės futbolas taptų didžiojo futbolo pamatu. Pasižiūrėkite, iš kur į garsiausius klubus ateina Brazilijos, Ispanijos ir kitų stipriausių valstybių talentai. Neymaras, Ronaldo, Leo Messi – visi jie vaikystėje tobulėjo salės futbolo arenose. Būtent ten šlifuojama preciziška kamuolio valdymo technika, žaibiškas sprendimų priėmimo greitis. Dalis žaidėjų vėliau pasirenka didįjį futbolą, o dalis lieka salėje ir čia pasiekia kur kas didesnių aukštumų. Pavyzdžiui, portugalas Ricardinho. Kas jis būtų didžiajame futbole? O salėje jis – geriausias pasaulio žaidėjas. Panašių pavyzdžių yra ir Lietuvoje.

– Lapkričio pradžioje startuos Lietuvos salės futbolo A lygos pirmenybės. Kokios naujovės čia laukia?

– Čempionate turėtų dalyvauti dešimt komandų. Skirtingai nei pernai, šiemet daugiau turų bus perkelta į savaitės vidurį, galbūt bus tokių savaitgalių, kai komandos sužais po dvejas reguliaraus čempionato rungtynes. Tai susiję su noru čempionatą pradėti, kai jau bus pasibaigusios šių metų LFF pirmosios lygos varžybos, o pabaigti – iki kitų metų LFF pirmosios lygos starto. Ne paslaptis, kad ne vienas salės futbolininkas sezono pabaigoje persikeldavo į šio diviziono klubus ir abiem pusėms iškildavo sunkumų surenkant ekipas. Atkrintamosiose varžybose dalyvaus aštuoni klubai. Pernai pabandėme su keturiomis komandomis, šiemet jungiame dar daugiau, nes tai įdomiausias sezono etapas. Atkrintamosiose varžybose bus žaidžiama iki dvejų laimėtų rungtynių. Tai buvo daugumos klubų pageidavimas. Spalio pradžioje planuojama parengti visą lygos tvarkaraštį. Ateityje, sustiprėjus salės futbolo pirmajai lygai, sieksime, kad komandos A lygoje keistųsi pagal sportinį principą: blogiausios kristų, o jas keistų geriausios žemesnės lygos ekipos.

– Kalbama, kad šiemet klubams teks mokėti gerokai didesnį starto mokestį. Tikriausiai tai patinka ne visiems?

– Kai kurie klubai klaidingai traktuoja ta mokesčio augimą. Esą pernai už sezoną jie mokėjo 1 000 eurų, o šiemet turės mokėti dvigubai daugiau. Nieko panašaus. Pernai klubai turėjo pervesti 1 600 eurų, bet iš šios sumos 600 eurų kompensavo LFF. Šiemet renkame po 2 000 eurų. Vėlgi, federacija turėtų kompensuoti 600 eurų. Tad klubams startinis mokestis paaugo tik 400 eurų. Ir tai tik dėl to, kad A lygoje teisėjaujantys arbitrai pabrangino savo paslaugas.

– Kokioms reikmėms naudojami surinkti pinigai?

– Visos lėšos bus pervestos teisėjams už darbą mūsų lygos rungtynėse. Administracija sau nepasiima nė euro. Atvirkščiai, esant reikalui, dar prideda savo lėšų.

– Pernai salės futbolas per finalinį A lygos etapą pravėrė duris į televizijos eterį. Ar šiemet planuojate tai tęsti?

– Norime, kad šį sezoną transliacijų būtų kur kas daugiau. Planuojame nemažai A lygos rungtynių transliuoti tiesiogiai per "Sport1" televiziją. Svarbiausia to sąlyga – transliacijoms tinkamos arenos, nes ne visi klubai tokias turi. Taip pat išliks transliacijos per "YouTube" ir "Facebook" platformas. Norime suteikti klubams galimybę save parodyti platesnei auditorijai, pristatyti savo rėmėjus. Tačiau ir klubai turi sudaryti tinkamas sąlygas transliacijoms.

– Šių metų pirmenybės bus nepaprastai svarbios strategine prasme. Juk A lygos kovose turėsite užgrūdinti ir parengti Lietuvos rinktinės kandidatus, kurie po metų mes iššūkį stipriausioms pasaulio rinktinėms. Ar pakaks laiko?

– Mes tuo klausimu dirbame jau ne pirmus metus. Tai ir rinktinės kandidatų treniruočių centrai, ir rinktinės stovyklos bei kontrolinės rungtynės. Pavyzdžiui, esame sutarę dėl kontrolinių mačų Ispanijoje tarp mūsų rinktinės ir šios šalies aukščiausiosios lygos bei žemesnės lygos salės futbolo komandų. Be to, mūsų klubams teikiama nuolatinė metodinė pagalba. Rinktinės treneris Jevgenijus Ryvkinas ir jo asistentai yra pasakę, kad bet kuris lygos treneris gali dalyvauti rinktinės treniruočių procese, su jais aptarti, kas ir kodėl vyksta. Maža to, esant pageidavimui, šie patyrę specialistai iš Ukrainos yra pasiruošę atvykti į klubus ir surengti jiems treniruotes, parodyti kryptį, metodiką.

GALERIJA

  • Pasaulio čempionato egzaminams rengsis ne tik Lietuvos arenose
  • J. Ryvkinas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS