Pasaulio čempionato užkulisius drebina skandalai | Diena.lt

PASAULIO ČEMPIONATO UŽKULISIUS DREBINA SKANDALAI

Pasaulio futbolo čempionato aistros įtraukia ne tik žaidėjus ir sirgalius, bet ir aukščiausius politikus. Vakar tikrąjį atkrintamųjų varžybų svorį pajuto Prancūzijos ir Lenkijos, Anglijos ir Senegalo rinktinės, o šiandien aštuntfinalių akistatas Katare pradės kamuolio burtininkai brazilai ir pasaulio vicečempionai kroatai.

Lionelis Messis įrodinėja, kad net būdamas 35-erių lieka vienas geriausių žaidėjų planetoje. Jubiliejinėse 1 000-osiose karjeros rungtynėse argentinietis įsmeigė įvartį ir padėjo savo ekipai žengti į ketvirtfinalį. Stebuklingos L. Messio kairiosios kojos gebėjimais aštuntfinalyje įsitikino Australijos futbolininkai. Blusa pravardžiuojamas veteranas pasižymėjo biliardinio tikslumo spyriu į vartų kampą 35 minutę

Vėliau paaiškėjo, kad, jei ne šis smūgis, argentiniečių viltys žengti tolyn būtų pakibusios ant plauko. Nors Julianas Alvarezas 57 min. pranašumą padidino, po 20 min. kitas argentinietis Enzo Fernandezas po australų šūvio nukreipė kamuolį į savo vartus 2:1. Per teisėjo pridėtą laiką australai nepasinaudojo dar viena idealia proga įmušti.

Kol galime, gėrėkimės ir vertinkime L.Messį, nes nežinia, po kiek amžių vėl matysime tokį genijų.

Šiame mače L. Messis pasiekė keletą rekordų. Jis buvo pripažintas geriausiu rungtynių žaidėju. Tokia garbė argentiniečiui teko net aštuntą kartą karjeroje. Asmeninėje statistikoje tai buvo pirmasis L. Messio įvartis pasaulio čempionatų atkrintamosiose varžybose iš 789-erių pasiektų per visą profesionalią karjerą.

„Leo sužaidė idealiai. Kai jis baigs karjerą, visi suprasite, kokio didumo talentas yra“, – po mačo komplimentus žėrė Argentinos rinktinės treneris Lionelis Scalonis.

„Kol galime, gėrėkimės ir vertinkime jį, nes nežinia, po kiek amžių vėl matysime tokį genijų“, – jam pritarė legendinis Kolumbijos vartininkas Rene'ė Higuita.

Iškeikė žurnalistą

Ketvirtfinalyje Argentinos rinktinė susitiks su Nyderlandų futbolininkais. Šie  neturėjo sunkumų 3:1 akistatoje su JAV komanda. L. Messis gali dar labiau pagerinti pasaulio čempionatų geriausio mačo žaidėjo rekordą. Vienintelis iš dalyvių jį gali pavyti tik portugalas Cristiano Ronaldo, tokį titulą laimėjęs septynis kartus. 37-erių puolėjas nemažai savo energijos švaisto ne aikštėje, o už jos ribų.

Šiomis dienomis portugalas vėl stojo į virtualias kovas su savo kritikais. Tiesa, šįsyk tulžį liejo ne pats žaidėjas, neseniai skandalingai palikęs klubą „Manchester United“, bet jo artimieji.

„Invalidas, išsigimėlis, besmegenis“, – tokiais žodžiais savo socialinių tinklų paskyrose svaidėsi C. Ronaldo seserys.

Jų įtūžio priepuolį išprovokavo televizijos kompanijos CNN žurnalistas, C. Ronaldo elgesį apibūdinęs kaip asmenybės narcizišką sutrikimą.

Politinės aistros

C. Ronaldo atstovaujama Portugalijos rinktinė rytoj aštuntfinalyje egzaminuos Šveicarijos ekipą. Jos paskutiniame grupės mače su Serbija taip pat netrūko skandalų. Šveicarai itin svarbiame mūšyje 3:2 palaužė serbus ir išsiuntė juos namo. Serbai su 1 taškeliu liko G grupės dugne, o šveicarai su 6 taškais užėmė antrąją vietą, nusileisdami tik tą patį kraitį surinkusiai Brazilijai.

Labiau nei įvarčiai šveicarų ir serbų susitikime nuskambėjo komandų narių ir sirgalių elgesys. Serbų sirgaliams labiausiai kliuvo Šveicarijos rinktinėje rungtyniaujantys albanų kilmės futbolininkai Granitas Xhaka ir Xherdanas Shaqiris. Pastarasis įvarčiu 20 min. prisidėjo prie varžovų fiasko turnyre.

Serbų sirgaliai tribūnose skandavo nacionalistinius lozungus, reikšdami teritorines pretenzijas į Kosovą ir kitas albaniškas vietoves. Žibalo į ugnį papylė ir Serbijos rinktinės treneris Draganas Stojkovičius.

„Dulkinau jūsų albaniškas motinas“, – maždaug tokius žodžius po antrojo serbų įvarčio ištarė strategas.

Neliko skolingi ir Šveicarijos albanai. X. Shaqiris po įvarčio demonstratyviai tildė serbų sirgalių tribūną ir demonstravo politinius gestus, o G. Xhaka po rungtynių iškeikė varžovų atsarginių suolelį ir vos nesukėlė masinių muštynių. Šiuos incidentus įvertins FIFA pareigūnai.

Aistros: X. Shaqiris demonstratyviai tildė karinius lozungus skandavusius serbų sirgalius. (Scanpix nuotr.)

Politines aistras kurstė ir Kosovo prezidentė Vjosa Osmani. Po mačo ji socialiniuose tinkluose parašė padėką albanų didvyriams ir įdėjo X. Shaqirio ir G. Xhakos nuotrauką, kurioje jie užfiksuoti po pergalės rodantys erelio gestą. Tai yra Albanijos laisvės simbolis, pirmiausia reiškiantis šios tautybės žmonių nepriklausomybę nuo ilgus metus jų teritorijas užėmusios Serbijos. Serbai šį gestą laiko įžeidžiančiu.


Rezultatai

Aštuntfinalis:

Argentina–Australija 2:1 (1:0). L. Messis (35), J. Alvarezas (57) / E. Fernandezas (77 į savo vartus).

Nyderlandai–JAV 3:1 (2:0). M. Depay'us (10 min.), D. Bindas (45), D. Dumfriesas (81) / H. Wightas (76).


Diena po dienos

Gruodžio 5 d. aštuntfinalis: Japonija–Kroatija, Brazilija–Pietų Korėja.

Gruodžio 6 d. aštuntfinalis: Marokas–Ispanija, Portugalija–Šveicarija.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS