Pasaulio čempionatui rengsis be atostogų | Diena.lt

PASAULIO ČEMPIONATUI RENGSIS BE ATOSTOGŲ

  • 0

Kaune pradėjo veikti salės futbolo centras, į kurį sukviesti Lietuvos rinktinės kandidatai, kitąmet dalyvausiantys mūsų šalyje vyksiančiame pasaulio čempionate.

Įsiklausė į pasiūlymus

Iš viso planetos pirmenybėms ruošiasi 20 geriausių mūsų šalies salės futbolo atstovų.

"Toks buvo rinktinės trenerio ir, sakyčiau, salės futbolo visuomenės pageidavimas. Buvo atsižvelgta į įvairias nuomones, rekomendacijas. Daug praktinių pastebėjimų ir patarimų sulaukėme iš Vilniaus "Turbotransfers" , VDA ir ypač iš Kauno "Vyčio komandų vadovų. Mes puikiai suprantame, kad likti keturis mėnesius be treniruočių būtų blogiausia, nors įmanoma", – sakė Lietuvos salės futbolo asociacijos (LSFA) direktorius Remigijus Daugėla.

Pasak jo, tokio centro veikla būtų neįmanoma be Lietuvos futbolo federacijos (LFF) finansavimo ir moralinio palaikymo.

Pirmasis projekto etapas baigsis rugsėjo 30 d. Iškart po to turėtų prasidėti antrasis etapas – tuomet, kai startuos 2019-2020 m. Lietuvos salės futbolo čempionatas.

Išrinko kapitoną

"Galutiniai taškai dėl to antrojo etapo dar nesudėti, tačiau jei tik bus išreikštas pageidavimas, mes tikrai nestabdysime. Suprantame, kad pasaulio čempionatas artėja kosminiu greičiu, todėl bent jau norime padaryti tai, kas priklauso nuo mūsų pačių", – dėstė R.Daugėla.

Vykstant Baltijos šalių komandų turnyrui Radviliškyje, į salės futbolo centrą susirinkusi komanda išsirinko naują kapitoną, kuriuo tapo Kauno "Vyčiui" atstovaujantis Justinas Zagurskas.

"Nežinau, kodėl nusipelniau tokios garbės. Galiu tik spėti – esu senbuvis, taip pat Lietuvos salės futbolo čempionų komandoje buvau kapitonas, tai gal dėl to treneris taip nusprendė", – dėstė naujasis rinktinės kapitonas.

Pastebi kilimą

Anot futbolininko, šios treniruotės yra neįkainojama patirtis besirengiant pasaulio čempionatui.

"Treniruotės vyksta Kaune, joms vadovauja vyriausiojo rinktinės trenerio asistentai Kirilas Krasijus ir Edvinas Alimkinas. Dirbame pagal trenerių sudarytą planą, tad procesai vyksta produktyviai. Svarbiausias pranašumas, kad per vasarą neatitolstame nuo salės futbolo. Gaila, kad ne visi trenerio kviesti žaidėjai gali dalyvauti treniruotėse, bet pati centro idėja yra labai sveikintina", – aiškino J.Zagurskas.

– Kaip jums atrodo, ar rinktinės lygis kyla realiai ar tik simboliškai?

– Galėčiau pasakyti, kad rinktinės lygis kyla, nepaisant to, kad kiekvienoje stovykloje būna vienas ar du naujokai. Žaidėjai perpranta trenerio diegiamą taktiką, stengiamės ją vykdyti ir treniruotėse, ir rungtynėse. Ne visada viskas pavyksta, bet, lyginant paskutines rungtynes Baltijos lygoje ir ankstesnes draugiškas rungtynes, šiuo metu daug dalykų darome tikrai geriau.

– Ko šiandieninei rinktinei labiausiai trūksta?

– Pagrindinis dalykas – susižaidimas. Reikia, kad rinktinės branduolys ilgiau būtų kartu ir, žinoma, kad mūsų vaikinai galėtų nesiblaškyti, o žaistų būtent salės futbolą.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS