Danai turėjo pripažinti Europos futbolo čempionato debiutantų pranašumą | Diena.lt

DANAI TURĖJO PRIPAŽINTI EUROPOS FUTBOLO ČEMPIONATO DEBIUTANTŲ PRANAŠUMĄ

• 0

Po kraupaus Danijos futbolo rinktinės lyderio Christiano Erikseno incidento, kurio metu medikams teko gelbėti netikėtai sukniubusio futbolininko gyvybę, ir beveik dviejų valandų pauzės, šeimininkų ir svečių iš Suomijos dvikova buvo pratęsta, o joje kiek netikėtai 1:0 triumfavo Europos čempionato debiutantai suomiai.

Visų pirma, reikia pažymėti, kad nors ir Danijos rinktinei nepavyko palaužti Suomijos, didžiausia visų pergalė buvo pasiekta dar prieš ekipoms sugrįžtant į aikštę. Priminsime, kad 43-ąją minutę aikštėje be jokio kontakto su varžovu ant žemės susmuko Christianas Eriksenas, praradęs sąmonę, tačiau savo darbą nuostabiai atliko suskubę medikai, kuriems pavyko atgaivinti futbolininką ir jau netrukus jis buvo nugabentas į ligoninę

Dabar dano būklė yra stabili, jis įprastai kvėpuoja ir gali kalbėti, pranešė futbolininko agentas.

Abiejų rinktinių futbolininkų prašymu rungtynės galiausiai buvo pratęstos. Buvo sužaistos keturios likusios pirmojo kėlinio minutės, o vos po 5 minutes trukusios pertraukos tarp kėlinių suomiai ir danai sugrįžo kautis dėl pergalės – jų dar laukė pilnas antrasis kėlinys.

Aikštės šeimininkai tęsė varžovų vartų apgultį, tačiau savojo įvarčio taip ir nesumedžiojo. Savo ruožtu suomiams užteko vienos vienintelės progos – 60-ąją minutę Jere Urnoneno perdavimas surado Joelį Pohjenpalo, o pastarasis stipriu smūgiu galva nuginklavo oponentų vartų sargą Kasperą Schmeichelį.

Danai 74-ąją minutę turėjo auksinį šansą rezultatą išlyginti, tačiau Pierre'o-Emile Hojbjergo 11 metrų baudinį nesunkiai perskaitė Lukasas Hradecky, atspėjęs kamuolio skriejimo kryptį ir išsaugojęs tuščius vartus.

Danija – Suomija 0:1

60' Joelis Pohjanpalo [0:1]

74' P-E.Hojbjergas nerealizavo 11 m. baudinio.