„Spyris“ trečią kartą šį sezoną įveikė „Šiaulius“ | Diena.lt

„SPYRIS“ TREČIĄ KARTĄ ŠĮ SEZONĄ ĮVEIKĖ „ŠIAULIUS“

• 0

Kauno „Spyris“ ir po pertraukos nemažina apsukų „SMScredit.lt A lygoje“. Debiutantai svečiuose trečią kartą sezone įveikė „Šiaulių“ klubą, neleisdami Marijampolės „Sūduvai“ sumažinti atotrūkio turnyro lentelėje. Visas tris pergales prieš čempionato autsaiderius kauniečiai iškovojo identišku rezultatu 2:1.

Jau 6-ą rungtynių minutę Povilui Valinčiui teko pademonstruoti savo meistriškumą ir atremti be priežiūros palikto Roko Sikorskio smūgį, suklydus šiauliečių gynybos linijai po Dmitrijaus Rekišo prasiveržimo į baudos aikštelę.

Ne daug darbo pirmoje dvikovos pusėje turėjęs Donatas Mikelionis sužaidė patikimai 16-ą minutę, į kampinį nukreipdamas labai pavojingą Maksimo Ivanovo perdavimą link vartų standartinės situacijos metu.

Kėlinio viduryje iniciatyva priklausė „Spyriui“, kuris kontroliavo kamuolį ir rengė pavojingas atakas. Iš pradžių po gaisro prie aikštės šeimininkų vartų, stipriu smūgiu pažeme tiesiai į vartininką kamuolį pasiuntė Jevgenijus Morozas. Netrukus pavojingai iš toli savo laimę pabandė Andrius Velička.

29-ą minutę nelaimė ištiko neįprastoje sau gynėjo pozicijoje rungtyniavusį Donatą Petrauską. Šiaulietis galva nukreipė kamuolį į savo vartų tinklą po aukšto J.Morozo perdavimo.

Vėliau būtent D.Petrauskas išgelbėjo komanda nuo antrojo įvarčio, kai prieš vartus iššokęs D.Rekišas išvengė jį pasitikusio vartininko, tačiau jo smūgį į tuščius vartus sugebėjo atmušti laiku vartininkui į pagalbą suskubęs „Šiaulių“ gynėjas.

Kėlinio pabaigoje gerą progą rezultatui išlyginti sukūrė Ramūnas Radavičius, bet įsiveržęs į baudos aikštelę ir suklaidinęs du varžovus futbolininkas smūgiu pažeme nepataikė į tolimą vartų kampą.

Antrąjį kėlinį šiauliečiai pradėjo labai aktyviai. Dar vienos galimybės neišnaudojo R.Radavičius, pasiuntęs kamuolį virš skersinio po E.Tamulevičiaus perdavimo. Kitos atakos metu įspūdingą Roko Gedmino reidą flangu nutraukė Paulius Daukša, sužaidęs labai patikimai ir paskutinę akimirką išmušęs kamuolį iš po „Šiaulių“ komandos puolėjo kojų.

Tačiau aikštės šeimininkų pastangas perniek pavertė klaida perduodant kamuolį. Jį perėmę kauniečiai surengė rezultatyvią ataką. A.Velička tiksliu perdavimu prieš vartus išvedė D.Rekišą, kurio smūgio P.Valinčiui atremti nepavyko.

Po antrojo įvarčio „Šiauliai“ metėsi į priekį, atverdami daugiau erdvių, kurias į gynybą atsitraukusi Kauno komanda stengėsi išnaudoti greitais išpuoliais.

75-ą minutę labai arti įvarčio buvo po keitimo aikštėje pasirodęs Donatas Stulga, smūgiu iš krašto sudrebinęs varžovų vartų konstrukciją. Dar po dešimties minučių D.Rekišas vėl iššoko prieš vartus, tačiau šįkart nesugebėjo pergudrauti jį pasitikusio P.Valinčiaus. Puikiai sužaidęs šiauliečių vartininkas

Šiauliečiai nenuleido rankų ir jų pastangos buvo vainikuotos per pridėtą arbitro laiką. Pakėlus kampinį, kamuolys atšoko savo debiuto lygoje sulaukusiam Deividui Šešplaukiui. Jaunojo futbolininko smūgis buvo ir stiprus, ir taiklus.

Šiaulių „Šiauliai“ – Kauno „Spyris“ 1:2 (0:1)

„Šiauliai“: P.Valinčius, V.Gašpuitis, E.Pilypas, R.Radavičius, T.Rapalavičius, D.Petrauskas, R.Gedminas (65 min. R.Gedminas), R.Leščius (65 min. D.Šešplaukis), M.Ivanovas, M.Vorobjovas (73 min. D.Konikas), E.Tamulevičius.

„Spyris“: D.Mikelionis, P.Daukša, D.Šinkūnas (71 min. K.Gvildys), M.Miškinis, I.Dedura, T.Bučma, J.Morozas, R.Sikorskis (65 min. D.Stulga), D.Rekišas, K.Šilkaitis, A.Velička (78 min. B.Olencevičius).

Įvarčiai: D.Šešplaukis (90+3); D.Petrauskas (29 į savo vartus), D.Rekišas (52).

Geltonos kortelės: E.Tamulevičius (39); K.Gvildys (90).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai"      19 1  5  13  14:46  8

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) ir T.Radzinevičius („Sūduva“) – po 17, A.Rimkevičius („Stumbras“) – 14, D.Aršakianas („Trakai“) – 11, L.Kochanauskas („Trakai“), A.Velička („Spyris“) ir Elivelto („Žalgiris“) – po 10 įvarčių.