Tarptautiniame turnyre Kipre - pirmoji Lietuvos moterų futbolo rinktinės pergalė | Diena.lt

TARPTAUTINIAME TURNYRE KIPRE - PIRMOJI LIETUVOS MOTERŲ FUTBOLO RINKTINĖS PERGALĖ

• 0

Penktadienį Lietuvos nacionalinė moterų futbolo rinktinė iškovojo savo debiutinę pergalę Kipre vykstančiame „Aphrodite Cup“ turnyre prieš Maltos rinktinę. Lietuvės greitai atstatė jėgas po ketvirtadienio pralaimėjimo (1:3) turnyro šeimininkių ekipai ir penktadienį 3:2 (0:0)

įveikė Maltos komandą.

Pasak pranešimo, pirmajame kėlinyje ekipos įvarčių nepelnė, tačiau po pertraukos lietuvės greitai įsiveržė į priekį. Sonata Vanagaitė (50 min.) pelnė įvartį galva, vėliau Liucija Vaitukaitytė (52 min.). atliko tikslų smūgį iš tolimos distancijos.

Maltietė Rachel Cuschieri (82 min.) sušvelnino atsilikimą, tačiau rungtynių pabaigoje Simona Veličkaitė (89 min.) vėl atstatė saugią persvarą. Finalinį rungtynių įvartį Dorianne Theuma (90+3 min.) pelnė per kompensuotą rungtynių laiką.

Po šios pergalės lietuvės šeštadienį ilsėsis, kovo 13 d. žais prieš Izraelį, kovo 15 d. – prieš Estijos vienuolikę.

Rinktinės vyriausiasis treneris Rimantas Viktoravičiaus LFF svetainei papasakojo apie rungtynių eigą: „Šiandien pirmame kėlinyje žaidėme prieš vėją ir žaidimas buvo apylygis. Stengėmės kontroliuoti kamuolį ir tai mums pavyko, apsigynėme. Antrame kėlinyje padarėme porą korekcijų išsiaiškinus klaidas ir greitai pelnėme du įvarčius. Vėliau žaidėjos kiek atsipalaidavo, todėl praleido kiek netikėtų įvarčių. Šiandien nurodžiau agresyviau gintis, tiksliau atlikti perdavimus, kartais smūgiuoti ir iš toli. Džiugu, kad mūsiškės pasitikėjo savo jėgomis. Taktinis žaidimas itin nesiskyrė nuo vakarykščio prieš Kiprą - žaidė dvi puolėjos, po keturias sauges ir gynėjas. Šį vakarą išanalizuosime rungtynes bei jose padarytas klaidas ir pamėginsime jas ištaisyti“.

Kipro bei Estijos futbolininkių mačą penktadienį 1:0 (0:0) laimėjo ir vienvaldėmis lyderėmis tapo turnyro šeimininkės.

„Aphrodite Cup“ moterų futbolo turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Kipras     2  2  0  0  4:1  6

2. Lietuva    2  1  0  1  4:5  3

3. Izraelis   1  0  1  0  1:1  1

4. Malta      2  0  1  1  3:4  1

5. Estija     1  0  0  1  0:1  0

FIFA moterų klasifikacijoje Izraelio rinktinė užima 59-tą vietą, Estija – 82-ą, Lietuva – 95-tą, Malta – 107-tą, o Kipro ekipa – 115-tą poziciją.