Vyrų futbole įvarčiais debiutavęs penkiolikmetis N. Garbaliauskas: tikėjausi bent išeiti į aikštę | Diena.lt

VYRŲ FUTBOLE ĮVARČIAIS DEBIUTAVĘS PENKIOLIKMETIS N. GARBALIAUSKAS: TIKĖJAUSI BENT IŠEITI Į AIKŠTĘ

  • 0

Vilniaus „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) jaunimo ugdymo sistema toliau leidžia atsiskleisti vis naujam talentui. Praėjusių metų jaunimo čempionatuose įmušęs net 86 įvarčius, vos penkiolikos metų Nedas Garbaliauskas šiemet prisijungė prie akademijos komandos ir jau sugebėjo pasižymėti dviem įvarčiais Pirmoje lygoje, kurioje bene jauniausia čempionato ekipa sparčiai kyla į lentelės viršutinę dalį.

Trečią sezoną antrame pagal pajėgumą čempionate skaičiuojanti vyr. trenerio Haroldo Šidlausko vadovaujama ekipa (6 vieta, 23 taškai) įpusėjusioje Pirmoje lygoje demonstruoja vis užtikrintesnį žaidimą ir, integruodama akademijos jaunimą, renka taškus. Apie pirmą dešimtuką sezono pradžioje svajojusi BFA prieš lygos vasaros pertrauką iškovojo tris pergales iš eilės: rungtynėse su Mažeikių „Atmosfera“ atsivežtas laimėjimas rezultatu 1:0 (1:0), o čia įvarčiu vyrų futbole debiutavo 16-metis BFA saugas Artiomas Osipovičius. Kitose rungtynėse BFA 3:0 (1:0) įveikė Gargždų „Bangą“ B, o liepos 6 d. sostinės akademijų derbyje nudžiugino rezultatyvia pergale 4:2 (2:2) prieš Vilniaus „Žalgirį“ B. Nors šiame sezone spindi jau 10 įvarčių Pirmoje lygoje įsirašiusio 18-ečio BFA puolėjo Martino Perveinio žvaigždė, vietos puolimo smaigalyje atsiranda ir vos 15-os mažeikiškiui N. Garbaliauskui. Paskutinis įvartis į „Žalgirio“ B vartus buvo itin efektingas: Nedas perėmė kamuolį iš vartininko ir staigiu judesiu nukreipė jį į vartus.

„Pakėliau galvą ir pamačiau, kad vartininkas kiek atleido kamuolį ir pasinaudojau šansu išlyginti rezultatą. Nemeluosiu, prieš Pirmos lygos sezoną kėliau sau tikslą bent išeiti į aikštelę. Dabar jau galvoju apie tai, kaip gauti kuo daugiau minučių. Turime puikių, jaunų puolėjų: Martiną, kuris dabar muša beveik visose rungtynėse, Samvelį Vardanyaną, kuriam vos 16-lika. Manau, tiek man, tiek U-16 komandos draugams, neblogai sekasi integruotis, tačiau man dar trūksta pasitikėjimo savimi“, – atviravo N. Garbaliauskas

Iš Mažeikių kilęs futbolininkas, kuris pernai su 86 įvarčiais mušė visus jaunimo futbolo rekordus ir tapo šalies U-15 čempionu, jau du kartus nubaudė varžovus įvarčiais ir yra vienas jauniausių Pirmos lygos žaidėjų. Nepaisant jauno amžiaus vidurkio, BFA pirmoje sezono pusėje pavyko nuskinti skambių pergalių ne kartą įveikiant lyderius. Tai atkreipė ir rinktinių trenerių, ir užsienio skautų dėmesį. Į peržiūras Italijoje jau ne vieną kartą važiavo ne tik N. Garbaliauskas, bet ir jo komandos nariai: Ąžuolas Indriulis, Lukas Klišys ir kiti. Be to, Nedas yra BFA U-15 kapitonas ir padėjo ekipai patekti į naujai sukurtos Baltijos jaunimo lygos finalą, kuriame BFA kovos su latviais.

„Paslapties didelės nėra: sunkus darbas treniruotėse ir mūsų didžiulė motyvacija save parodyti atneša rezultatą. Labai vienas kitą palaikome ir labai džiaugsiuos, jei bent vienas iš mūsų gaus šansą save parodyti užsienyje. Baltijos jaunimo lyga taip pat suteikė daug patirties, kovojome prieš gero lygio užsienio komandas“, – teigė trenerio Artūro Švaikevičiaus auklėtinis.

Prieš Pirmos lygos vasaros pertrauką BFA laukia dar vienas svarbus susitikimas dėl geresnės pozicijos lentelėje. Liepos 10 d. vaikinai išvykoje kovos su lentelės kaimynu „Marijampolės City“ (5 vieta, 25 taškai). Tada komanda ilsėsis ir vėl grįš prie įprasto treniruočių proceso.

„Neketiname užmigti ant laurų, norime atiduoti visas jėgas ir atostogauti išeiti iškovoję pergalę“, – teigė N. Garbaliauskas.

GALERIJA

  • Vyrų futbole įvarčiais debiutavęs penkiolikmetis N. Garbaliauskas: tikėjausi bent išeiti į aikštę
BFA nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS