Sostinės derbis virto lengvu pasivaikščiojimu | Diena.lt

SOSTINĖS DERBIS VIRTO LENGVU PASIVAIKŠČIOJIMU

Neretai principine dvikova tampantis Vilniaus „Žalgirio“ ir „Riterių“ mūšis, 22-ajame ture susiklostė pagal kitokį scenarijų. „Optibet“ A lygos favoritai žalgiriečiai nušlavė varžovus 5:1.

Savo šeštosios pergalės iš eilės link žalgiriečiai žengė ne pačiu tiesiausiu keliu. „Žalgirio“ gynėjas Petaras Mamičius atliko netaiklų perdavimą netoli savo baudos aikštelės, o tuo pasinaudojęs Artūras Dolžnikovas pasiuntė kamuolį į vartus.

Tiesa, „Riteriai“ ilgai pranašumu nesidžiaugė: 6-ąją minutę Joelio Bopesu smūgis buvo blokuotas, tačiau kamuolys apmaudžiai atšoko nuo Deivido Malžinsko ir įskriejo į vartus. Vėliau gera galimybe nepasinaudojo Gytis Paulauskas, smūgiavęs tiesiai į Edviną Gertmoną, bei į vartų plotą nepataikęs Mantas Kuklys.

38-ąją minutę „Žalgiris“ išsiveržė į priekį – Renanas Oliveira įmušė baudinį po to, kai ranka baudos aikštelėje sužaidė Valdemaras Borovskis.

Visgi po pertraukos kroatas pasiekė savo – po J. Bopesu perdavimo iš kairiojo krašto pasižymėjo 56-ąją minutę. Dar po 13 minučių R.Oliveira džiaugėsi savo 10-uoju įvarčiu, kai pasinaudojo sumaištimi pakelto kampinio metu. Tašką šiame mače 87-aja minutę padėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Mathiasas Oyewusi, taikliai mušęs galva po J. Bopesu perdavimo.

„Pirmas kėlinys prasidėjo varžovų kontratakomis ir įvarčiu po mūsų klaidos. Bet vyrai – šaunuoliai, rado savyje jėgų atsakyti įvarčių serija ir pelnytai laimėjo“, - sakė „Žalgirio“ strategas V.Čeburinas.

Pasak vairininko, tokios užtikrintos pergalės žalgiriečiams reikėjo ir psichologiškai, nes netrukus jų laukia svarbios Europos lygos atrankos rungtynės Bulgarijoje su Razgrado "Ludogorec" ekipa.