Antroji sprinto taurės diena: dar vienas D. Rapšio triumfas ir 18-metės dominavimas | Diena.lt

ANTROJI SPRINTO TAURĖS DIENA: DAR VIENAS D. RAPŠIO TRIUMFAS IR 18-METĖS DOMINAVIMAS

• 0

Trečiadienį Vilniaus Fabijoniškių baseine tęsėsi Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) Sprinto taurė.

Pirmąją varžybų dieną geriausiai sekėsi Kauno plaukimo mokyklos pirmosios komandos sportininkams, kurie iškovojo 11 medalių. 8 apdovanojimus vakar pelnė Panevėžio Žemynos plaukikai, o Vilniaus miesto sporto centro auklėtiniai – 7 medalius.

Paskutinę varžybų dieną buvo išdalinta dar 14 apdovanojimų komplektų. Net penkis aukso medalius varžybose iškovojo 18-metė Kotryna Teterevkova, tris aukso ir vieną sidabro medalį pelnė Andrius Šidlauskas. Tokiu pačiu apdovanojimų kraičiu varžybas baigė ir Arijus Pavlidi.

LPF Sprinto taurėje dalyvaujantys sportininkai išsidalino 3 600 eurų prizinį fondą. Dalis jo atiteko geriausiai vieną pasirinktą plaukimo stilių įvaldžiusiems plaukikams, jeigu 50, 100 ir 200 m nuotoliuose (plaukiant kompleksiniu būdu – 100 ir 200 m) jiems pavyko surinkti didžiausią Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) reitingo taškų sumą.

Pirmosios į baseiną šįryt šoko brasistės. 50 m krūtine rungtyje savo pranašumą dar kartą įrodė K.Teterevkova. Nugalėtojos laikas – 31,35 sek. Sidabras atiteko Agnei Šeleikaitei (33,43), o bronza – Smiltei Plytnykaitei (33,57). Vyrų grupėje užvirė tikra dvikova. Čia vos 0,10 sek. pergalę išplėšė A.Šidlauskas (27,23). Antras liko Giedrius Titenis (27,33), o trečią vietą užėmė Deividas Margevičius (28,08).

Moterų 100 m peteliške plaukime dar vieną aukso medalį iškovojo Erika Pasakinskaitė (1.04,44), nuo jos visai nedaug atsiliko ir antrą vietą užėmusi Radvilė Kerševičiūtė (1.04,90). Bronza atiteko Vytei Gelažytei (1.10,07).

Vyrų įskaitoje nugalėjo Danas Rapšys (51,46). Jam priklausantis šalies rekordas yra 50,79 sek. Sidabrą iškovojo D.Margevičius (52,67), o bronza ir dar vienu nauju šalies vaikinų iki 17 metų rekordu džiaugėsi Danilas Pancerevas (53,93). Danilas pirmąją distancijos dalį taip pat netaupė jėgų – pirmuosius 50 m įveikė dar vienu rekordiniu grafiku (24,83).

Vėliau į baseiną šoko nugaristės. 200 m plaukimo rungtyje čia vėl nepralenkiama buvo Ugnė Mažutaitytė, distanciją įveikusi per 2 min. 13,84 sek. Antrą geriausią laiką užfiksavo Paulina Pekūnaitė (2.18,60), o trečią – Beata Jakštaitė (2.25,77). Vyrų grupėje greičiausias buvo A.Pavlidi (1.58,14), pranokęs Eriką Grigaitį (2.01,54) ir Nojų Skirutį (2.03,73).

Moterų 100 m laisvuoju stiliumi stipriausiame plaukime iki paskutinių metrų nebuvo aišku, kuriai plaukikei pavyks finišuoti pirmai. Paskutinę akimirką baseino sienelę pirma palietė Patricija Kondraškaitė (58.35) ir tapo šios rungties nugalėtoja. Jaunoji plaukikė tik 0,01 sek. aplenkė antroje vietoje likusią Mariją Rutkauskaitę. Bronza atiteko Amelijai Javtokaitei (59,40).

Analogiškoje vyrų rungtyje ant prizininkų pakylos lipo trys panevėžiečiai. Auksą laimėjo Jokūbas Keblys (49,62), aplenkęs Deividą Kazilą (50,73) ir Tomą Navikonį (51,18).

Po kraulistų atėjo eilė kompleksistams. Moterų 100 m plaukimo kombinuotu būdu rungtyje greičiausia buvo K.Teterevkova (1.04,84). Sidabras atiteko Smiltei Plytnykaitei (1.05,59), o bronzą išplėšė Marija Rapševičiūtė (1.10,51). Vyrų grupėje nugalėjo D.Pancerevas, pagerinęs dar vieną šalies vaikinų iki 17 metų rekordą. Nuo šiol jis yra 55,37 sek. Antras liko Povilas Strazdas (56,45), trečias – Eimantas Milius (56,74).

Moterų 200 m krūtine rungtyje dar vienas aukso medalis atiteko K.Teterevkovai (2.31,60). Sidabrą iškovojo S.Plytnykaitė (2.39.06), o trečią vietą užėmė Elzė Bielskutė (2.40,98). Tarp vyrų greičiausias buvo A.Šidlauskas (2.07,56), aplenkęs Giedrių Titenį (2.11,37) ir Aleksą Savicką (2.14,25).

Varžybas užbaigė 50 m plaukimo nugara rungtis. Moterų grupėje greičiausia buvo ir auksą pelnė Ugnė Mažutaitytė (28,88). Už jos išsirikiavo Paulina Pekūnaitė (29,48) ir Beata Jakštaitė (30,98). O ketvirtoje vietoje likusi Patricija Geriksonaitė pagerino Lietuvos mergaičių iki 13 metų rekordą. Nuo šiol jis – 31,25 sek. Vyrų grupėje nugalėjo A.Pavlidi (25,73), užnugaryje palikęs Tomą Navikonį (26,07) ir Eriką Grigaitį (26,52).

Geriausi varžybų kraulistai: Marija Rutkauskaitė ir Jokūbas Keblys

Geriausi varžybų nugaristai: Ugnė Mažutaitytė ir Arijus Pavlidi

Geriausi varžybų brasistai: Kotryna Teterevkova ir Andrius Šidlauskas

Geriausi varžybų delfinistai: Erika Pasakinskaitė ir Deividas Margevičius

Geriausi varžybų kompleksistai: Kotryna Teterevkova ir Povilas Strazdas