Pasaulio sporto ministrų susitikime – griežta Lietuvos pozicija agresorių atžvilgiu | Diena.lt

PASAULIO SPORTO MINISTRŲ SUSITIKIME – GRIEŽTA LIETUVOS POZICIJA AGRESORIŲ ATŽVILGIU

  • 17

Bendrame Europos ir kitų pasaulio šalių už sportą atsakingų ministrų nuotoliniame pasitarime sutarta parengti bendrą pareiškimą siekiant užkirsti kelią bandymams gražinti Rusiją ir Baltarusiją atstovaujančius sportininkus į tarptautines sporto varžybas, rašoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) pranešime spaudai.

Susitikime dalyvavo 35 valstybių, tarp kurių JAV, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Prancūzijos, Lenkijos, Nyderlandų, Kanados, Australijos, Japonijos, Šiaurės, Baltijos šalių ir kitų, atstovai.

Į sporto ministrus kreipėsi Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, išsakęs bekompromisę savo valstybės poziciją. Anot jo, Rusija pasirinko teroro kelią, todėl jai nėra vietos civilizuotame pasaulyje. Ukrainos prezidentas atkreipė dėmesį, jog vos keli agresorių sportininkai pasmerkė karą, dauguma šių šalių atletų yra susiję su karinėmis struktūromis. Prezidento žodžiais, Rusijos karo negalima pridengti jokiu neutralumu ar balta vėliava.

„Kviečiame neįsileisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkų į jokias tarptautines varžybas, taip pat ir olimpines žaidynes, kol tęsiasi karas Ukrainoje. Mūsų – sporto politikų – pozicija turi būti tvirta, vieninga, negalime leisti ja naudotis. Spaudimas Rusijai ir Baltarusijai yra labai svarbus. Lietuva palaikys ir prisijungs prie visų iniciatyvų ir pastangų užkirsti kelią Rusijos ir Baltarusijos sportininkams grįžti į tarptautines varžybas, jei šios sutaps su mūsų aiškia ir tvirta pozicija“, – susitikime kalbėjo ir griežtą poziciją palaikė Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Susitikimą apibendrino Jungtinės Karalystės sporto ministrė Lucy Frazer teigdama, jog niekas nepasikeitė nuo karo pradžios, tik tai, kad žuvo daugiau žmonių. Turime vienytis kovai už laisvę, kaip akcentavo Lietuvos sporto ministrė.

Lietuva, Estija, Latvija ir Lenkija šią savaitę pakvietė Šiaurės šalis prisijungti prie anksčiau Lietuvos inicijuoto bendro kreipimosi į tarptautines sporto šakų federacijas ir Tarptautinį olimpinį komitetą (IOC), reikalaujant neįsileisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkų į tarptautines varžybas. Šiaurės šalys išsakė palaikymą šiai pozicijai.

Baltijos šalių ir Lenkijos ministrų nuomone, pastangos grąžinti Rusijos ir Baltarusijos sportininkus į tarptautines varžybas prisidengiant neutralumo šydu pateisina agresorių politinius sprendimus ir plačiai skleidžiamą propagandą, o sportas naudojamas kaip viena priemonių atitraukti dėmesį nuo vykdomos agresijos.

Baltijos šalių ir Lenkijos ministrų kreipimesi ministrai išreiškė dėkingumą visoms tarptautinėms sporto organizacijoms ir federacijoms, eliminavusioms Rusijos ir Baltarusijos sportininkus ir šių šalių atstovus iš tarptautinių varžybų ir organizacijų, ir ragina likusias tai padaryti nedelsiant. Ministrai kviečia sporto organizacijas nekeisti pozicijos Rusijos ir Baltarusijos sportininkų ir šių šalių atstovų atžvilgiu tol, kol Rusija ir Baltarusija nenutrauks agresijos prieš Ukrainą.

Gairės: Jurgita Šiugždinienė, Rusijos sportininkai, Olimpinės žaidynės, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (17)

p. Šiugždinienė...

Neišmokote pamokos. Sėskite - 2. Sporto pasaulyje varžomasi ir laimima garbingai. Savo sušiktą politiką kiškite atgal iš kur išleidote.

to tam

Tavo visi pezalai rodo, kas tu,gali nerašinėti,ddidesnės kraugerės kaip tavo RuZija,nėra,tą mato visas susivienijęs pasaulis.

Tam "aha"

Tu čia apie teroristine Amerika? Teisingai - ją iš visur seniai reikėtų vyti. Paskaičiuokite - vien po antro pasaulinio karo kiek ji praliejo kraujo svetimuose valstybėse. Ir šiandien Ukrainoje liejasi kraujas tų pasaulio banditų dėka.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS