Aukso medalis Europos dziudo taurės varžybose: po žingsnį – svajonės link | Diena.lt

AUKSO MEDALIS EUROPOS DZIUDO TAURĖS VARŽYBOSE: PO ŽINGSNĮ – SVAJONĖS LINK

„Žengiau ant tatamio nusiteikusi tik laimėti. Tai ir buvo raktas į sėkmę“, – sakė Aida Vasiliauskaitė, savo sportinių trofėjų kolekciją papildžiusi Europos dziudo taurės varžybų aukso medaliu.

Įveikė visas varžoves

Rygoje surengtame Europos dziudo taurės varžybų pirmame (iš numatytų septynių) turnyre A. Vasiliauskaitė įveikė visas savo priešininkes.

Olimpiečio Karolio Baužos treniruojama Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentė svorio kategorijos iki 70 kg varžybose pirmiausia nugalėjo italę Matildę Ceci, ketvirtfinalyje – švedę Mayą Ribeiro Novais, pusfinalyje – olandę Annemarijnę Ploeger ir finale – lenkę Agatą Palką.

Dvikova su A. Ploeger užtruko vos 21 sekundę.

„Tikėjausi, kad bus sunkiau, nes olandė ketvirtfinalyje įveikė stiprią kroatę Karlą Kulič. Nusiteikiau ryžtingai: jokių kitų minčių – tik pergalė. Kartu su ambicijomis plūstelėjo daugiau jėgų, jų užteko ir finalui“, – pasakojo A. Vasiliauskaitė.

Lietuvė su Lenkijos atstove A. Palka jau buvo susitikusi 2018-aisiais ir tąkart ją nugalėjo.

„Mes kartu sportuodavome treniruočių stovyklose, tad žinojau, ko šįsyk tikėtis“, – kalbėjo Aida.

Bronzos medalius Rygoje pelnė K. Kulič ir italė Ludovica Franzosi.

Kovojo 313 sportininkų

Svorio kategorijos per 78 kg varžybose penktą vietą užėmė panevėžietė Rugilė Stasiulytė, septintą – kaunietė Modesta Milašiūtė.

R. Stasiulytė dvikovą dėl bronzos pralaimėjo kazachei Akerkei Ramazanovai, M. Milašiūtė ketvirtfinalyje – vokietei Melinai Wein, o paguodos dvikovą – būtent Rugilei.

Septinta buvo ir vilnietė Varvara Kuchar (iki 63 kg).

Į aštuntukus nepateko Justina Kmieliauskaitė (Elektrėnai, per 78 kg), Simas Polikevičius (Vilnius, iki 66 kg), Ignas Giedraitis ir Tadas Čalka (Kaunas, abu – iki 73 kg), Kostas Butkus (Vilnius) ir Vygirdas Narkus (Plungė, abu – iki 81 kg), Mantas Klimašauskas (Panevėžys, 100 kg)

Rygoje jėgas išmėgino 313 sportininkų iš 26 valstybių.

Tris aukso medalius iškovojo Kroatijos dziudo kovotojai, po du – Italijos ir Kazachstano, po vieną – Lietuvos, Ukrainos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Suomijos ir Vokietijos atletai.

Klubas linki sėkmės

Klubui „Budoka“ atstovaujanti A. Vasiliauskaitė šiemet viliasi pasisemti patirties aukštesnio lygio – „Grand Slam“ arba „Grand Prix“ kategorijų – dziudo turnyruose.

„Norėčiau pradėti kaupti olimpinio reitingo įskaitos taškus ir siekti svajonės – po žingsnelį keliauti Los Andželo žaidynių link“, – svarstė sportininkė.

Anot Aidos, stengtis motyvuoja ir visokeriopai palaiko „Budoka“ kolektyvas – treneriai K. Bauža, Mantas Jakubavičius, bendražygiai.

A. Vasiliauskaitė – 2022 m. Europos universitetų žaidynių prizininkė (iškovojo bronzos medalius asmeninėse ir komandų varžybose).