Baltijos paplūdimio tinklinio čempionato etape Rokiškyje – lietuvių triumfas | Diena.lt

BALTIJOS PAPLŪDIMIO TINKLINIO ČEMPIONATO ETAPE ROKIŠKYJE – LIETUVIŲ TRIUMFAS

Sekmadienį Rokiškyje finišavusiame pirmojo Baltijos paplūdimio tinklinio čempionato (Baltic Beach Volleyball Championship) antrajame etape triumfavo Lietuvos sportininkai.

Vyrų varžybose nugalėjo Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius, o moterų turnyre lietuvės „okupavo“ visą prizininkių pakylą. Nugalėtojoms tapo Danielė Kvedaraitė ir Irina Zobnina, antrąją vietą užėmė Dominyka Naudužaitė ir Jekaterina Kovalskaja, o trečiąją – seserys Gerda ir Rugilė Grudzinskaitės.

Moterų turnyro ketvirtfinalyje D. Naudužaitė ir J. Kovalskaja 2-0 (21:18, 21:15) nugalėjo latves Aniją Ozoliną ir Beatę Liepajniecę, D. Kvedaraitė ir I. Zobnina 2-0 (21:12, 21:15) palaužė Vladą Oganauskienę bei Liliją Firinovič, Grudzinskaičių duetas 2-0 (21:13, 21:19) pranoko latves Luizę Skrastiną ir Kristinę Briedę, o Indrė Pretkelytė su Urte Andriukaityte 1-2 (22:20, 6:21, 7:15) nusileido estėms Liisai-Lottai Jurgenson ir Evai Kuivonen.

Pusfinalyje D. Naudužaitė ir J. Kovalskaja po atkaklios kovos 2-1 (18:21, 21:12, 15:11) įrodė pranašumą prieš estes, o D. Kvedaraitė ir I. Zobnina netikėtai lengvai 2-0 (21:12, 21:12) pranoko Gerdą ir Rugilę Grudzinskaites.

Finale didesnės intrigos nebuvo – D. Kvedaraitė ir I. Zobnina 2-0 (21:16, 21:12) nepaliko didesnių vilčių D. Naudužaitei ir J. Kovalskajai bei tapo etapo Rokiškyje nugalėtojomis.

Akistatoje dėl trečiosios vietos Grudzinskaitės 2-0 (21:19, 21:16) įveikė estes L. Jurgenson ir E. Kuivonen.

Vyrų turnyre dramatiškai triumfavo A. Vasiljevas ir R. Juchnevičius. Ketvirtfinalyje jie 2-0 (21:13, 21:13) nugalėjo tautiečius Mantą Donėlą ir Karolį Palubinską. Šiame etape pasirodymą baigė dar viena Lietuvos pora – Emilis Bartkus su Laurynu Galdiku 0-2 (17:21, 11:21) neatsilaikė prieš estus Dmitrį Korotkovą ir Urmą Piiką.

Pusfinalyje po labai atkaklios kovos A. Vasiljevas ir R. Juchnevičius 2-1 (20:22, 21:19, 15:13) palaužė minėtus Estijos paplūdimio tinklininkus.

Finale vyko dar vienas trileris, kuriame Lietuvos sportininkai 2-1 (20:22, 21:19, 15:13) nugalėjo latvius Ardį Bedritį ir Artūrą Rinkevičių.

Mače dėl bronzos D. Korotkovas ir U. Piikas 2-1 (21:16, 18:21, 15:11) įveikė latvius Ralfą Namikį ir Kristapą Punculį.

Iš viso antrajame Baltijos paplūdimio tinklinio čempionato etape varžėsi 22 vyrų ir 16 moterų komandų.

Turnyro Rokiškyje prizų fondą sudarė 4 tūkst. eurų.

Trečiasis ir finalinis Baltijos čempionato etapas liepos 29-30 dienomis bus surengtas Liepojoje (Latvija).