Baltijos šalių, Lenkijos ministrai toliau sieks rusų, baltarusių eliminavimo iš varžybų | Diena.lt

BALTIJOS ŠALIŲ, LENKIJOS MINISTRAI TOLIAU SIEKS RUSŲ, BALTARUSIŲ ELIMINAVIMO IŠ VARŽYBŲ

  • 12

Baltijos šalių, Lenkijos ministrai ketvirtadienį sutarė toliau siekti, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkai negalėtų dalyvauti tarptautinėse sporto varžybose.

Kaip informavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, nuotoliniame susitikime už sportą atsakingi ministrai patvirtino, kad jų „tvirta pozicija dėl Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimo varžybose nepasikeitė“.

„Šalys yra įsitikinusios, kad nacionalinės sporto federacijos turėtų veikti aktyviau. Susitikimo metu sutarta, kad šalys ir toliau turėtų laikytis tvirtos pozicijos ir ieškoti tinkamų sprendimų ir savo šalių viduje“, – teigiama pranešime.

Anot ŠMSM, susitikime palaikyta Lietuvos pozicija dėl būtinybės kreiptis į sporto federacijas, kviesti jas pasirašyti bendras deklaracijas, kad prieštaraujama Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimui tarptautinėse varžybose, ir išplatinti jas tiek Tarptautiniam olimpiniam komitetui (TOK), tiek kitoms tarptautinėms federacijoms. Lietuva ir Lenkija tokias deklaracijas jau yra pasirašiusios.

Ministrai ir už sportą atsakingi pareigūnai svarstė galimybes kreiptis į tarptautines verslo organizacijas, turinčias atstovybes šalyse, kad jos neremtų tarptautinių varžybų, kuriose dalyvauja agresorių atstovai.

Estijos atstovas atkreipė dėmesį į galimybę kreiptis ir į olimpinių žaidynių transliuotojus.

Savo ruožtu Lietuva siūlo vyriausybių lygmeniu kreiptis į Prancūzijos vyriausybę, skatinant neleisti olimpinėse žaidynėse dalyvauti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams.

Kovo pabaigoje TOK prezidentas Thomas Bachas (Tomas Bachas) pranešė, kad komitetas rekomendavo tarptautinėms federacijoms ir tarptautinių sporto renginių organizatoriams leisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti varžybose „neutraliu“ statusu. Kai kurios tarptautinės sporto federacijos, pasinaudodamos  šia rekomendacija, įsileidžia rusus ir baltarusius į sporto varžybas.

Tačiau dalis ES valstybių siekia didinti spaudimą tarptautinėms organizacijoms ir neleisti atletų iš Rusijos ir Baltarusijos į olimpines atrankas, kol tęsiama agresija Ukrainoje.

„Neįmanoma kalbėti apie šių valstybių atstovų neutralumą, kai toliau vykdomos ukrainiečių egzekucijos, tęsiami karo nusikaltimai. Pastangos grąžinti Rusijos ir Baltarusijos sportininkus į varžybas prisidengiant neutralumu tik stiprina šių šalių propagandą ir leidžia šiai toliau transliuoti melą, kad ne visi mato Rusiją ar Baltarusiją agresorėmis“, – pranešime teigė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždininenė.

„Mes su tuo nesutinkame, todėl skiriame ir skirsime maksimalias pastangas, kad tarptautinės federacijos neleistų šių šalių atstovams dalyvauti olimpinėse atrankose. Mums labai svarbu, kad atrankose į olimpines žaidynes dalyvautų mūsų šalies sportininkai ir jiems nereikėtų varžytis su agresorių atstovais“, – tvirtino ministrė.

Šįmet vasarį Baltijos šalys ir Lenkija kreipėsi į tarptautines sporto federacijas ir TOK, kviesdamos išlaikyti draudimą Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti olimpinėse žaidynėse ir kitose tarptautinėse varžybose.

Vasarį pasirašytas bendras 35 šalių sporto ministrų ir už sportą atsakingų pareigūnų pareiškimas, kuriuo TOK raginamas neleisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams vėl dalyvauti varžybose .

ŠMSM yra priėmusi sprendimą valstybės lėšomis nefinansuoti Lietuvoje rengiamų tarptautinių aukšto meistriškumo varžybų, kuriose dalyvauja agresorių sportininkai.

Ministerija garantuoja, jog Lietuvos sporto šakų federacijos, nedalyvaujančios varžybose kartu su Rusijos ir Baltarusijos sportininkais, finansiškai nenukentės: finansuojant šias federacijas bus užskaityti anksčiau vykusių varžybų rezultatai.

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

NBGDMFHJM

vyti ruski bulbasa su viduriais AMZINAI

Nuomonė

Siekti nedraudžiama, tik vargiai kam tie jų siekiai rūpi. Gal geriau tegul iš karto boikotuoja olimpines. Apsieis žaidynės ir be šitų keturių salių dalyvavimo. Menka bėda. Jau yra taip buvę 1980- 1984 m.

Kitaip

kaip tautine diskriminacija šitų "siekiu" nepavadinsi .......... nusi važiavo galutinai
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS