Be prošvaisčių: Lietuvos ledo ritulininkus nušlavė Lenkija | Diena.lt

BE PROŠVAISČIŲ: LIETUVOS LEDO RITULININKUS NUŠLAVĖ LENKIJA

• 2

Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė patyrė antrąjį pralaimėjimą Lenkijoje vykstančiame „Trijų jūrų taurės“ turnyre. Pirmadienį antrose turnyro rungtynėse lietuviams nepavyko rimčiau pasipriešinti turnyro šeimininkei Lenkijai: varžovai iškovojo lengvą pergalę 8:1.

Lenkijos rinktinės atstovai nieko nelaukdami nuo pat rungtynių pradžios perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas, o lietuviams kone visą laiką teko leisti prie savo vartų, siekiant stabdyti vieną po kitos sekusias varžovų atakas. Nepaisant to, jog per pirmąsias 20 minučių šeimininkai atliko net 19 metimų, o lietuviai vos 2, Simas Baltrūnas įvarčių pirmojo kėlinio metu nepraleido.

Lietuvių gynybą lenkai pirmą kartą įveikė antrojo kėlinio pradžioje, kai greitos atakos metu kombinaciją tiksliu metimu užbaigė Pawelas Zygmundas (21:22, rez. perd. Pasiutas Grzegorzas, Patrykas Wronka).

Įvartį praleidusi Lietuvos rinktinė netrukus visiškai subyrėjo ir vos per 66 sekundes leido oponentams dar tris kartus pasižymėti, visus įvarčius pelnant iš artimos distancijos. Antrąjį įvartį pelnė P.Zygmundas (24:23, rez. perd. P.Wronka, P.Grzegorzas), po kartą pasižymėjo Martinas Przygodzkis (Olafas Bizackis, Christianas Mroczkowskis) bei Kamilas Walega (25:29, rez. perd. Batlomiejus Jeziorskis, Mateuszas Michalskis).

Nesėkminga atkarpa privertė Lietuvos rinktinės trenerį Arūną Aleinikovą paprašyti pertraukėlės, po kurios lietuviai kuriam laikui sugebėjo išlyginti žaidimą bei gavo progą daugumai, kuria nepasinaudojo. Tuo tarpu lenkai mūsų šalies atstovus nubaudė už jų nuobaudas: kiekybines persvaras realizavo Pasiutas Grzegorzas (32:13, rez. perd. Bartoszas Ciura, P.Wronka) ir Olafas Bizackis (38:33, rez. perd. P.Grzegorzas, P.Wronka).

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai susikūrė keletą progų paguodos įvarčiui, bet atakų pabaigose pritrūkdavo tikslumo, o ir taip didžiulę Lenkijos rinktinės persvarą dar labiau padidino P.Grzegorzas dviem įvarčiais pasiekdamas „hat-tricką“ (43:33, rez. perd. P.Wronka, O.Bizackis ir 54:35, rez. perd. P.Zygmundas, P.Wronka).

Tiksinti paskutinėms rungtynių minutėms lietuviams pavyko surengti dar kelis pavojingus išpuolius, kol galiausiai puikų Ugniaus Čižo perdavimą įvarčiu pavertė Aivaras Bendžius (59:34, rez. perd. U.Čižas, Ilja Četvertakas).

Rytoj turnyre – poilsio diena, o trečiadienį lietuviai užbaigs turnyrą su taškų taip pat neturinčia Estijos rinktine.