Bėgikui U. Boltui lygių nėra – trečias olimpinis auksas iš eilės | Diena.lt

BĖGIKUI U. BOLTUI LYGIŲ NĖRA – TREČIAS OLIMPINIS AUKSAS IŠ EILĖS

• 0

Sekmadienio paryčiais Rio de Žaneiro Olimpiniame stadione vyko lengvosios atletikos rungties – vyrų 100 metrų bėgimo – finalas. Jame triumfavo nenugalimas 29-erių metų jamaikietis Usainas Boltas.

Per 9,81 s finišavęs greičiausias pasaulio žmogus trečią kartą iš eilės tapo olimpiniu čempionu. Jis taip pat du kartus per dieną pagerino savo geriausią sezono rezultatą, o iš viso olimpiniu auksu pasipuošė jau septintąjį kartą per visą karjerą žaidynėse.

Antras šioje rungtyje finišavo 2004 metų olimpiados čempionas amerikietis Justinas Gatlinas (9,89 sek.), o trečias buvo kanadietis Andre De Grasse'as (9,91 sekundės).

Trečią Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių lengvosios atletikos varžybų dieną – sekmadienį – buvo išdalinti iš viso trys apdovanojimų komplektai.

Auksą vyrų 400 m bėgime su nauju pasaulio bei olimpiados rekordu iškovojo Pietų Afrikos Respublikos bėgikas Wayde'as Van Niekerkas, distanciją įveikęs per 43,03 sekundės.

PAR lengvaatletis 0,15 sekundės pagerino iki šiol amerikiečiui Michaelui Johnsonui priklausiusį geriausią šios rungties pasiekimą planetoje. Pastarasis rekordas Sevilijoje (Ispanija) buvo užfiksuotas dar 1999 metais.

Sidabro medaliu tenkinosi 2012 metų Londono žaidynių čempionas Kirani Jamesas (43,76 sek.) iš Grenados, o bronzos apdovanojimas atiteko amerikiečiui Lashawnui Merrittui (43,85 sek.).

Moterų trišuolio rungtyje triumfavo pasaulio čempionė kolumbietė Caterine Ibarguen, ketvirtuoju bandymu nuskriejusi 15,17 m.

Sidabro apdovanojimą pelnė venesuelietė Yulimar Rochas (14,98 m), o praėjusios olimpiados čempionė Olga Rypakova (14,74 m) iš Kazachstano buvo priversta tenkintis bronza.