Rankininkių sėkmė: čempionių komanda – lyg puikiai susigrojęs orkestras | Diena.lt

RANKININKIŲ SĖKMĖ: ČEMPIONIŲ KOMANDA – LYG PUIKIAI SUSIGROJĘS ORKESTRAS

• 0

„Varžybų aikštėje mūsų komanda buvo kaip puikiai susigrojęs orkestras“, – sakė Lietuvos čempionatą laimėjusios Kauno rajono „Cascados-Garliavos SM“ ekipos trenerė Rita Urnikienė.

Iškovojo tris trofėjus

Didžiajame finale garliavietės nesuteikė jokių šansų Vilniaus „Eglės“ rankininkėms – mačą iki trijų pergalių laimėjo 3:0 (34:23, 35:26 ir 40:28).

Čempiones pasveikino Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Lietuvos rankinio federacijos (LRF) prezidentas Donatas Pasvenskas.

Be to, šį sezoną Kauno rajono atstovės iškovojo šalies Supertaurę ir LRF taurę. Lietuvos čempionato aukso medalius garliavietės laimėjo penktą kartą per savo klubo istoriją (anksčiau – 2012, 2017, 2019 ir 2021 m.).

Pasveikino: Lietuvos čempionių taurę garliavietėms įteikė Kauno rajono meras V. Makūnas. E. Šemioto / LRF nuotr.

Šiemet bronzą pelnė Vilniaus SM „Sostinės tauro“ komanda, mažajame finale 2:0 (40:32 ir 40:32) privertusi kapituliuoti čempionės titulą praradusią Kauno „Žalgirio“ ekipą.

Žalgirietės tarp prizininkių nepateko pirmą kartą per pastarąjį dešimtmetį. Prieš šį sezoną Kauno klube neliko daugelio ilgamečių lyderių, žaidėjų branduolį sudarė jaunos rankininkės.

Išskirtinis sezonas

„Idealiai atliekamas muzikos kūrinys džiugina kompozitoriaus ausis, o sklandus auklėtinių žaidimas – trenerės akis. Žavėjausi, kaip rungtyniavo maniškės, atrodė, kad jos surištos viena virvele, veikė darniai kaip vienas mechanizmas – kalbėjo R. Urnikienė. – Šį sezoną visose pozicijose turėjome puikių rankininkių. Treniruotės buvo kokybiškos, tai lėmė gerus rezultatus.“

Idealiai atliekamas muzikos kūrinys džiugina kompozitoriaus ausis, o sklandus auklėtinių žaidimas – trenerės akis.

„Cascados-Garliavos SM“ trenerės nuomone, šis sezonas – bene geriausias per visą klubo istoriją nuo 2007-ųjų.

„2021-aisiais taip pat iškovojome visus trofėjus, tačiau šįkart laimėjome visas čempionato rungtynes, nepraradome nė taško. Kai 2011 m. pirmą kartą laimėjome Lietuvos taurę, klubą pradėjo remti Kauno rajono savivaldybė, debiutavome Europos taurės turnyre. Labai tikimės, kad, susigrąžinusios Lietuvos čempionių titulą, sulauksime didesnės paramos – tai leistų vėl dalyvauti Europos turnyre. Toks yra mūsų kito sezono tikslas“, – reziumavo R. Urnikienė.

Pranašumas: šiemet didžiajame finale R. Urnikienės auklėtinės nesuteikė jokių šansų „Eglei“ – mačą iki trijų pergalių laimėjo 3:0. E. Šemioto / LRF nuotr.

Auga pamaina

Simboliška, kad visų spalvų trofėjų iškovojo ir jaunosios Kauno rajono sportininkės.

Lietuvos vaikų (iki 11 metų) rankinio čempionato sidabro ir bronzos medalius pelnė mergaitės.

Šalies jaunimo (iki 19 metų) čempionatą laimėjo merginos, o Martyna Ustilaitė, Goda Bernackaitė, Saulė Česnulevičiūtė ir Agnė Gudlinkytė buvo išrinktos į simbolinę geriausių žaidėjų rinktinę.

Finalas

„Cascada-Garliava SM“–„Eglė“ 34:23 (15:12). Martyna Vaitkutė 7 įvarčiai, Kamilė Bušaitė, Martyna Ustilaitė ir Mantė Voskresenskaja po 6 / Greta Sadauskaitė 7 įvarčiai, Rita Rakauskienė 4, Beatričė Ruseckaitė ir Deimantė Burbaitė po 3.

„Eglė“–„Cascada-Garliava SM“ 26:35 (16:19). Greta Makovskytė 9 įvarčiai, D. Burbaitė 5 / Karolina Sparnauskaitė 12 įvarčių, M. Vaitkutė 8, M. Voskresenskaja 5.

„Cascada-Garliava SM“–„Eglė“ 40:28 (20:12). K. Sparnauskaitė 10 įvarčių, M. Vaitkutė ir M. Voskresenskaja po 6 / B. Ruseckaitė 8 įvarčiai, R. Rakauskienė ir G. Sadauskaitė po 4.

• Rankininkių sėkmė: čempionių komanda – lyg puikiai susigrojęs orkestras