Dramatiškoje kovoje R.Berankis išplėšė titulą Prancūzijoje | Diena.lt

DRAMATIŠKOJE KOVOJE R.BERANKIS IŠPLĖŠĖ TITULĄ PRANCŪZIJOJE

• 2

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis (ATP-235) laimėjo „Challenger“ serijos „Open Saint-Breuc Armor Agglomeration“ turnyrą Prancūzijoje. Turnyro finale 32 metų lietuvis 6:3, 6:7 (3:7), 7:6 (7:5) įveikė 23 metų prancūzą Daną Addedą (ATP-283).

Už pergalę Prancūzijoje lietuviui atiteko 75 ATP reitingo taškai ir 9880 eurų.

Finalo pirmajame sete R.Berankis du kartus atliko break'ą, o itin įspūdingas buvo antrasis, pelnytas „sausai“ paskutiniame geime.

Antrajame sete abu tenisininkai pavyzdingai rinko taškus savo padavimų metu iki 12-ojo geimo. Jame R.Berankis pirmavo 40:30, vėliau turėjo pranašumą, tačiau varžovas sugebėjo išsigelbėti, tad teko žaisti pratęsimą.

Pratęsime prancūzas išsiveržė į priekį 3:1 ir galiausiai laimėjo 7:3.

Deja, trečiojo seto pradžia R.Berankiui susikostė labai blogai, varžovas pelnė tašką lietuvio padavimo metu ir nurūko į priekį 3:0.

Devintajame geime varžovo padavimo metu R.Bernakis pirmavo 40:0 ir trečiuoju bandymu pagaliau pasiekė trokštamą rezultatą – pelnė tašką ir sumažino atsilikimą iki 4:5.

Netrukus savo padavimo metu vilnietis išlygino rezultatą – 5:5. Po šio epizodo tenisininkai pelnė po tašką savo padavimų metu ir titulo likimo klausimą perkėlė į dar vieną pratęsimą.

Pratęsimo viduryje rezultatas buvo lygus 3:3, tačiau tuomet R.Berankis pelnė 2 taškus iš eilės ir šio pranašumo nebeiššvaistė.

Pirmajame turnyro etape Lietuvos teniso rinktinės vedlys 6:2, 6:0 sutriuškino turką Cemą Ilkelą (ATP-231), aštuntfinalyje 7:6(6), 2:6, 6:3 palaužė lenką Kasperą Zuką (ATP-257), ketvirtfinalyje 2:6, 6:3, 6:2 – pirmąją turnyro raketę prancūzą Antoine‘ą Escoffier (ATP-180), o pusfinalyje 6:3, 7:5 – dar vieną šeimininkų atstovą Evaną Furnessą (ATP-216), kuris turėjo trečią skirstymą.

Trys iš keturių R.Berankio pergalių šiame turnyre buvo pasiektos prieš aukštesnį reitingą turėjusius varžovus.

„Challenger“ turnyrą R.Bernakis laimėjo pirmą kartą nuo 2019 metų rugpjūčio, kai triumfavo Vankuveryje (Kanada). Iš viso lietuviui tai buvo 14-asis pelnytas „Challenger“ trofėjus karjeroje.

Be to, „Open Saint-Breuc Armor Agglomeration“ tapo pirmuoju turnyru, kurį R.Berankis laimėjo du kartus karjeroje. Pirmą kartą vilnietis čia čempionu tapo 2018-aisiais.