Dviratininkai Kaune varžėsi 101 km ilgio trasoje | Diena.lt

DVIRATININKAI KAUNE VARŽĖSI 101 KM ILGIO TRASOJE

• 0

633 – tiek dviratininkų mynė pedalus sekmadienį Kaune vykusiame antrajame „Lietuvos plento taurės 2015“ etape. Sinoptikų žadėtas lietus varžybų dalyvius merkė 3 val., tačiau jam aprimus tiek jie, tiek žiūrovai galėjo grožėtis vaizdingu Nemuno šlaitu, kuriuo driekėsi trasa. Trumpojoje ir ilgojoje distancijose varžėsi ir įtampos užgrūdinti profesionalai, ir šio sporto entuziastai mėgėjai. Jauniausiems varžybų dalyviams buvo 12, vyriausiam – 65 metai.

Pagrindinėse trylikos ratų 101 km lenktynėse trasą įveikęs per 2 val. 32 min. ir 51 s pergalę iškovojo latvis Matrtins Savickis, atstovaujantis „Alpha Baltic“ komandai. Antruoju numeriu finišavo Venantas Lašinis iš „Panevėžio DSK Fortūnos“ (2 val. 32 min. 52 s), trečiuoju – Justas Klimavičius iš „Velomanija-Niskama“ komandos (2 val.  32 min. 53 s). Šioje trasoje sportininkai varžėsi dėl Kauno miesto mero taurės ir rėmėjų prizų.

Pusės ilgosios distancijos nuotolio, 48 km, KTM varžybose pergalę nuskynė Arturas Čeremisinovas (VMSC komanda). Jis trasą įveikė per 1 val. 13 min. 53 s ir vos šešiomis šimtosiomis pralenkė savo varžovą, antrąją vietą iškovojusį Deną Masiulį („Pajūris Klaipėda“ komanda). Trečiuoju numeriu, per 1 val. 13 min. 53 s, finišavo Mantas Januškevičius („Dviratai-Thermowave, Kauno JSOM-DSK“ komanda).

16 km „Judėjimas visiems“ trasą pirmasis įveikė Jokūbas Zdanevičius (28 min. 24 s, komanda „Spygliuoti ratai“), antruoju numeriu finišavo Darius Drumstas (28 min. 31 s), trečiuoju – Jonas Gelžinis (28 min. 48 s, komanda „Autojuta“).

„Staigūs varžybų trasos posūkiai ir ilgos įkalnės leido išbandyti patyrusių profesionalų ištvermę. Be to, nelepino ir oro sąlygos. Nepaisant to, varžybos pritraukė nemažai sekmadienį aktyviai panorusių praleisti dviračių sporto mėgėjų, šeimų su vaikais. Mažiau patyrusiems, bet neabejingiems šiam sportui, buvo skirta speciali „Judėjimas visiems“ trasa. Tiesa, joje besivaržę dalyviai azartu nenusileido profesionalams“, – pasakojo „Bigbank Lietuvos plento taurės 2015“ organizatorius Deividas Vileniškis.

Prizininkų medaliais buvo apdovanoti trys geriausi dviejų ratų distancijos dviratininkai kiekvienoje amžiaus grupėje, o visiems iš anksto užsiregistravusiems ir finišavusiems dalyviams buvo įteikti atminimo medaliai.

Be šio etapo dviratininkų laukia dar keturi „Bigbank Lietuvos plento taurės 2015“ varžybų etapai. Trečiasis jų vyks gegužės 31 d. Vilniuje, ketvirtasis – liepos 26 d. Šiauliuose, penktasis – rugpjūčio 30 d. Kačerginės Nemuno žiede. Paskutinis etapas, skirtas asmeniniams laiko rezultatams įvertinti, vyks rugsėjo 20 d. sostinėje.

Visų varžybų etapų metu pernai jėgas išbandė daugiau nei 2000 dviratininkų. Šiais metais tikimasi dar didesnio dalyvių skaičiaus.