G.Karinauskaitė pagerino 15 metų gyvavusį Lietuvos rekordą | Diena.lt

G.KARINAUSKAITĖ PAGERINO 15 METŲ GYVAVUSĮ LIETUVOS REKORDĄ

  • 1

Sakramente (JAV) vykusiose NCAA čempionato atrankos varžybose Greta Karinauskaitė beveik 4 sekundėmis pagerino 3000 m kliūtinio bėgimo Lietuvos rekordą (9 min. 26,88 sek.). Su šiuo rezultatu lengvaatletė užėmė pirmąją vietą ir pateko į birželio 7–10 dienomis Ostine vyksiantį NCAA čempionatą.

Sportininkės treneris Justinas Beržanskis teigė, kad auklėtinis tobulėjimas matėsi jau po pirmojo starto.

„Visi rodikliai treniruotėse – pakankamai aukšti, varžybų lygis vis didėja, todėl ir konkurencija auga“, – pasakojo J.Beržanskis.

Pasak jo, G.Karinauskaitė šiame sezone 3000 m kliūtinio bėgimo rungtyje asmeninį rekordą pasigerino nuo 9 min. 50 sek. iki 9 min. 26 sek.

„Jei kitą sezoną pavyktų pagreitėti dar bent keliomis sekundėmis, būtų realu patekti į Paryžiaus olimpines žaidynes pagal normatyvą, kuris dabar yra 9 min. 23 sek.“, – sakė treneris.

Anot J.Beržanskio, jo auklėtinė yra jau brandi sportininkė, kuri pati pagal savijautą nusprendžia, kokio rezultato siekti.

Tikslas buvo patekti į dvyliktuką, o rekordas yra tik smagi detalė, įvertinimas.

„Tikslas buvo patekti į dvyliktuką, o rekordas yra tik smagi detalė, įvertinimas. Greta yra savo rungties lyderė NCAA, todėl turime tikslą finale užimti aukštą vietą“, – mintimis dalinosi treneris.

„G.Karinauskaitė už Atlanto dirba su komanda pagal jų sudarytą planą. Mes tarpusavyje bendraujame bene kasdien ir, jeigu reikia, atliekame plano korekcijas“, – bendradarbiavimo specifika dalinosi J Beržanskis.

Pasak trenerio, didžiausias iššūkis bus išlaikyti sportininkės ritmą ir formą dar 2 mėnesius, kai ši birželio 12 d. grįš į Lietuvą.

„Pagrindinis lengvaatletės startas bus liepos viduryje Suomijoje vyksiantis Europos U23 čempionatas, kur Greta savo grupėje yra sezono lyderė. Be to, planuose numatytas startas birželio antroje pusėje Lenkijoje vyksiančiose Europos žaidynėse“, – teigė J.Beržanskis.

Šiuo metu G.Karinauskaitė pagal reitingą patenka ir į pasaulio čempionatą Vengrijoje (rugpjūčio 19–27 d.). Visgi, pasak trenerio, apie šį startą arba startą universiadoje Kinijoje bus galvojama tik po Europos U23 čempionato.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Anonimas

Vaje, kokia sudžiūvusi, tikras lavonas....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS