Helsinkyje atvers duris į Pjongčangą | Diena.lt

HELSINKYJE ATVERS DURIS Į PJONGČANGĄ

  • 0

Šiandien Helsinkyje (Suomija), "Hartwall" arenoje, prasidės pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas. Lietuvai atstovaus dvi poros – Goda Butkutė ir Nikita Jermolajevas bei Taylor Tran ir Saulius Ambrulevičius.

Antrasis išbandymas

G.Butkutei ir N.Jermolajevui šis pasaulio čempionatas – antras. Pernai Bostone (JAV) Kauno žiemos sporto mokyklos "Baltų ainiai" atstovai užėmė 17-ąją vietą.

Porų varžybų favoritai – dukart pasaulio čempionai kanadiečiai Meagan Duhamel ir Erikas Radfordas, dukart planetos vicečempionai kinai Wenjing Sui ir Congas Hanas, Europos čempionai rusai Jevgenija Tarasova ir Vladimiras Morozovas bei jų tautiečiai, 2014 m. žiemos olimpinių žaidynių vicečempionai Ksenija Stolbova ir Fiodoras Klimovas, Europos vicečempionai Aliona Savčenko ir Bruno Massot (Vokietija).

Šio sezono rekordas – 227,58 balo – priklauso J.Tarasovai ir V.Morozovui. Rusijos duetas blykstelėjo šiemet Europos čempionate, kuris G.Butkutei ir N.Jermolajevui buvo nesėkmingas – Lietuvos pora užėmė paskutinę, 18-ąją, vietą.

"Hartwall" arenoje Goda ir Nikita čiuoš šiandien – atliks trumpąją programą ir, jeigu pateks tarp finalininkų, kovo 30-ąją, kai poros demonstruos laisvąją programą.

Žengia teisinga linkme

Ledo šokėjai T.Tran ir S.Ambrulevičius – pasaulio čempionato debiutantai.

Šiemet Europos čempionate amerikietė ir lietuvis užėmė 18-ąją vietą. "Smagiausia, kad įrodėme, jog mes stipriai patobulėjome. Visą sezoną mažais žingsneliais lipome aukštyn. Dirbti dar reikia daug, šokiai ant ledo iš kopiančiųjų į elitą reikalauja labai daug kantrybės ir laiko, bet einame tikrai teisinga linkme!" – džiaugėsi kaunietis S.Ambrulevičius.

Deja,  tolesnį progresą pristabdė Taylor čiurnos trauma. Vis dėlto pora padarė viską, kad tinkamai pasirengtų startams Helsinkyje.

Pagrindiniai pretendentai į medalius – dukart pasaulio ir triskart Europos čempionai Gabriella Papadaki ir Guillaume'as Cizeronas (Prancūzija), olimpiniai čempionai kanadiečiai Tessa Virtue ir Skotas Moiras, Europos vicečempionai italai Anna Cappellini ir Luca Lanotte, 2016 m. pasaulio čempionato bronzos laimėtojai amerikiečiai Madison Chock ir Evanas Batesas.

Izraeliui kartu su rusu Ilja Tkačenka atstovaus buvusi kauniečio Deivido Stagniūno partnerė amerikietė Isabella Tobias.

Kovo 31-ąją ledo šokėjai atliks trumpąją programą, balandžio 1-ąją – laisvąją.

Dalysis olimpinius bilietus

Čiuožėjai išsidalys ne vien premijas, bet ir kelialapius į 2018-ųjų Pjongčango žiemos olimpines žaidynes.

"Vietas olimpiadoje iš karto užsitikrins 48 solistai – 24 moterys ir tiek pat vyrų, 19 ledo šokių ir 16 porinio čiuožimo duetų. Paskutiniai bilietai į žaidynes bus išdalyti rugsėjo mėnesį Oberstdorfe, Vokietijoje, tačiau jų jau bus nedaug: solistams teks po šešis, ledo šokių poroms – penki, porinio čiuožimo atstovams – keturi", – sakė Lietuvos čiuožimo federacijos (LČF) prezidentė Lilija Vanagienė.

Porų ir ledo šokių čempionams bus įteiktos premijos – po 67,5 tūkst. JAV dolerių. Antrąsias vietas užėmę duetai gaus po 40,5 tūkst., trečiąsias – po 27 tūkst. Geriausiems solistams (moterims ir vyrams) skirtos premijos – atitinkamai 45 tūkst., 27 tūkst. ir 18 tūkst. JAV dolerių. Kukliausias honoraras visų varžybų dalyviams – už 12-ąją vietą: 2 tūkst. JAV dolerių.

Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas Helsinkyje vyks jau trečią kartą (anksčiau – 1983 ir 1999 m.). Prieš aštuonerius metus Suomijos sostinėje 6-ąją vietą užėmė Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas.

 

GALERIJA

  •  T.Tran ir S.Ambrulevičius – planetos pirmenybių debiutantai
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS