Helsinkyje prasideda pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas | Diena.lt

HELSINKYJE PRASIDEDA PASAULIO DAILIOJO ČIUOŽIMO ČEMPIONATAS

  • 0

Pirmadienį į Helsinkį (Suomija), kur Helsinkio Hartwall arenoje kovo 29 d. prasidės stipriausios planetos varžybos – 2017 m. pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas, atvyko didžioji dalis dalyvių ir delegacijų, o tarp jų ir Lietuvos komanda – Goda Butkutė, Nikita Jermolajevas, Saulius Ambrulevičius bei Taylor Tran.

Trečiadienį stipriausi planetos čiuožėjai pradės varžytis ne tik dėl geriausiųjų vardo, tačiau ir dėl kelialapių į olimpines žaidynes. Pasaulio čempionatas Helsinkyje vyks jau trečiąjį kartą – pirmasis vyko 1983 metais, o antrasis – 1999. Pastarajame dalyvavo ir legendinė Lietuvos šokių ant ledo pora – Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas, kuomet užėmė 6 vietą.

Šių metų čempionate dalyvauja kaip niekad daug sportininkų – 193 čiuožėjai iš 36 Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) narių. Visi čempionate dalyvaujantys sportininkai turi turėti ISU nustatytus kvalifikacinius taškus už techniką. Į prieš olimpinius pasaulio čempionatus susirenka stipriausi iš stipriausių. Tai yra vienas įdomiausių renginių dailiajame čiuožime.

Ypač įdomu bus stebėti vyrų varžybas. Jau dabar jos yra neoficialiai vadinamos “keturgubų šuolių fiesta” (angl. quad fest), kadangi vis daugiau vyrų įtraukia keturgubus šuolius į savo programas – trigubi šuoliai tampa nebemadinga. Sportininkai vieni kitiems meta iššūkius, kuris iššoks daugiau keturgubų šuolių programoje. Pasaulio ir Europos čempiono vardą ginantis Chavieras Fernandesas (Javier Fernandez) stos į kovą prieš būrį tokių pat stiprių čiuožėjų, kurie yra ne ką mažiau nusiteikę kovoti dėl pasaulio čempiono titulo. Chaviero Fernandeso geriausias sezono rezultatas yra 294,84 balo. Vienas pagrindinių ispano varžovų – amerikietis Nathan Chen, kuris visai neseniai tapo pirmuoju vyru planetoje vienoje programoje atlikęs net penkis keturgubus šuolius. Todėl šiai dienai jam priklauso ir geriausias sezono rezultatas – 307.46 balo. Dar vienas sportininkas su lygiai tokiomis pat galimybėmis iškovoti pasaulio čempiono titulą yra 2014 m. olimpinis čempionas japonas Yuzuru Hanyu, kuris paskutiniuosius du pasaulio čempionatus, vis dėlto nusileido Ispanijos atstovui. 2017 m. Keturių kontinentų čempionato bronzos laimėtojas Shoma Uno (Japonija), 2016 m. pasaulio čempionato bronzos medalininkas Boyang Jin (Kinija), tris kartus pasaulio čempionas kanadientis Patrikas Čanas (Patrick Chan) ir 2014 m. olimpininių žaidynių bronzos medalio laimėtojas Denis Ten iš Kazachstano prisijungs prie medalių ‘medžioklės’ Helsinkio Hartwall arenoje vyrų varžybose.

Moterų varžybose, 2016 m. pasaulio čempionė Evgenia Medvedeva (Rusija), dominavusi visą sezoną, Helsinkyje taip pat bandys apginti čempionės vardą. Šiuo metu jai priklauso ir geriausias sezono rezultatas moterų varžybose ir apskritai geriausias rezultatas kada nors pasiektas ISU moterų varžybose. Pagrindinėmis konkurentėmis Rusijos atstovei laikomos amerikietė Ashley Wagner – 2016 m. pasaulio čempionato sidabro medalio laimėtoja, ir to paties čempionato trečiosios vietos laimėtoja – Rusijos sportininkė Anna Pogorilaya, kanadietė Kaetlyn Osmond ir po 2 m. pertraukos į didijį sportą grįžusi Italijos čiuožėja – 2012 m. pasaulio čempionė – Karolina Kostner.

Deja, Lietuvos atstovų nei moterų nei vyrų varžybose šįkart nebus.

Sportinių porų varžybos kol kas palieka didžiausią intrigą, kadangi dalyvių sąstatas yra ypač stiprus ir dėl čempionų titulo kausis ne viena ir ne dvi poros. Du kartus pasaulio čempionai Meagan Duhamel ir Erikas Radfordas (Kanada) savo pranašumą bandys įrodyti kovoje su du kartus pasaulio čempionato sidabro medalių laimėtojais Wenjing Sui/Cong Han (Kinija). Ne ką silpnesnio pasirodymo tikimasi ir iš šių metų Europos čempionų Rusijos poros – Jevgenijos Tarasovos ir Vladimiro Morozovo, kuriems priklauso šių metų geriausias sezono rezultatas – 227.58 balo. 2017 m. Europos čempionato sidabro medalių laimėtojai Vokietijos atstovai – Aliona Savchenko ir Bruno Massot taip pat rimtai nusiteikę ir turi visas galimybes kovoti dėl planetos čempionų titulo, o dar viena Rusijos pora, 2014 m. olimpinių žaidynių prizininkai – Ksenia Stolbova ir Fedoras Klimovas pretenduoja į šių metų pasaulio čempionato auksą ne ką mažiau nei visos išvardintos poros.

Porų varžybose pagaliau išvysime ir Lietuvos atstovus – Godą Butkutę ir Nikitą Jermolajevą. Po nesėkmingo pasirodymo Europos čempionate, pora itin daug dirbo, kad į pasaulio čempionatą atvyktų dar geriau pasiruošę. Antradienį poros laukia dvi treniruotės, o trečiadienį vakare išvysime ir jų pasirodymą ant Hartwall arenos ledo. Šis čempionatas porai yra antrasis. Pernai sportininkai pakankamai sėkmingai debiutavo pasaulio suaugusių dailiojo čiuožimo čempionate Bostone (JAV).

Lygiai tokia pat nuožmi kova kaip poriniame čiuožime vyks ir šokiuose ant ledo. Dėl auksinio medalio kovos ir pasaulio čempionų vardą jau trečiąjį kartą bandys apginti Prancūzijos pasididžiavimas – Gabriella Papadakis ir Guillaume Cizeron, kurių pagrindiniais varžovais yra laikomi Kanados šokėjai ant ledo, olimpiniai čempionai Tessa Virtue ir Skotas Moiras. Pora į didįjį sportą sugrįžo po dviejų metų pertraukos ir jau sugebėjo iškovoti 2017 m. Keturių kontinentų čempionato ir pasaulio suaugusių Grand Prix Finalo aukso medalius. Jų sezono rezultatas yra geriausias iš besivaržančių porų. Be jau minėtų porų į kovą dėl medalių stoja dar dvi amerikiečių poros, brolis ir sesuo Maia Shibutani/Alex Shibutani ir 2016 m. pasaulio čempionato bronzos medalių laimėtojai Madison Chock/Evan Bates, taip pat italai Anna Cappellini/ Luca Lanotte, Rusijos šokėjai Ekaterina Bobrova/Dmitri Soloviev, dar dvi kanadiečių poros Piper Gilles/Paul Poirier ir Kaitlyn Weaver/Andrew Poje. Potencialą taip pat turi dar viena amerikiečių pora Madison Hubbell/Zachary Donohue, rusai Alexandra Stepanova/Ivan Bukin, italai Charlene Guignard/Marco Fabbri.

Šokėjų gretose ir vėl matysime Lietuvos vardą. Mūsų šalį šokių ant ledo varžybose atstovauja Taylor Tran su Sauliumi Ambrulevičiumi. Pora visai neseniai nudžiugino dailiojo čiuožimo gerbėjus ir specialistus savo pasirodymu 2017 m. Europos čempionate. Deja, po jo Sauliaus partnerė buvo patyrusi rimtą čiurnos traumą, kuri privertė gerokai pristabdyti treniruočių procesą, tačiau sportininkai padarė viską, kad trauma ne svarbiausio sezono starto. Tai bus pirmasis pasaulio čempionatas šiai porai, kadangi ankstesniais metais ISU iškeltas kvalifikacinis barjeras naujai suformuotai porai dar nebuvo įveikiamas.

Varžybų tvarkaraštis:

Trečiadienis: moterų varžybos (trumpoji programa) – 10:40, porinio čiuožimo varžybos (trumpoji programa) – 18:10.

Ketvirtadienis: vyrų varžybos (trumpoji programa) – 12:10, porų varžybos (laisvoji programa) – 18:55

Penktadienis: šokiai ant ledo (trumpasis šokis) – 11:00, moterų varžybos (laisvoji programa) – 18:00.

Šeštadienis: vyrų varžybos (laisvoji programa) – 10:50, šokiai ant ledo (laisvasis šokis) – 16:35.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS