Į Dakarą – su aiškiais tikslais | Diena.lt

Į DAKARĄ – SU AIŠKIAIS TIKSLAIS

Liko mažiau nei dvi savaitės iki jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio maratono Pietų Amerikoje. Šiemet greta trijulės automobilininkų ekipažų iš Lietuvos, po kelerių metų pertraukos Dakare pamatysime ir motociklininką Balį Bardauską, kurio pagrindinis tikslas kol kas – pasiekti finišą.

Lenktynės ne sau

B.Bardauskas į Dakarą vyksta nebe pirmą kartą. Jį ten buvo galima išvysti ir 2008, ir 2009 m. Ankstesniuose Dakaro raliuose (2008 ir 2009 m.) B.Bardauskas važiavo už savo šeimą, "Už Vytautą Kernagį", už vargstančius Lietuvos pedagogus. Nors apie prizines vietas sportininkas nekalba, vienas jo tikslų – padėti pamatus lietuviškai motociklininkų komandai 2019-ųjų ralyje.

Kūno kultūros mokytojo išsilavinimą ir socialinių mokslų magistro laipsnį turintis B.Bardauskas akcentuoja, kad Pietų Amerikoje nesivaikys rezultatų.

"Norint startuoti Dakaro ralyje, pirmiausia turi būti visapusiškai subrendęs: finansiškai, morališkai, fiziškai. Dakare jaunų sportininkų nėra. Galbūt todėl iš pradžių turi atsiduoti savo šeimai, padėti draugams bei savo tėvynėje padaryti kažką apčiuopiamo, kuo galėtų džiaugtis ir kiti šalies žmonės, ir tik tada gali garsinti Lietuvą už jos ribų. Juk labai dažnai mes tik žodžiais Tėvynę mylime", – sakė B.Bardauskas.

Šių metų lapkritį B.Bardauskas pristatė visuomenei savo motociklą "KTM 450 Rally Replica", ant kurio parašyta ir dedikacija šaliai, vasarį minėsiančiai valstybės atkūrimo 100-metį – "100 metų nepriklausomai Lietuvai".

Ruošia dirvą

Pasak B.Bardausko komandos vadovo Carloso Brebbia, plieninis Balio žirgas šiuo metu jau pakeliui į Pietų Ameriką – plukdomas per Atlantą ir Peru krantus turėtų pasiekti iškart po Naujųjų metų.

"Balys kasdien užsiima bendru fiziniu pasirengimu. Labiausiai stiprinami riešai, nes būtent jiems teks didžiausias krūvis", – aiškino C.Brebbia. B.Bardauskas 2008 m. ketino pasirodyti Dakaro ralio reide Afrikoje, bet ralis buvo atšauktas dėl terorizmo grėsmės. 2009 m. Dakaro ralis vyko Pietų Amerikoje, bet trečiame etape sportininkas patyrė sunkią traumą – per avariją lūžo abi rankos. Nepaisant traumų, jis sugebėjo įveikti dar tris etapus ir pasitraukė iš lenktynių tik septintame etape.

Paklaustas, kokios yra lietuvio perspektyvos artėjančiame Dakaro ralyje, C.Brebbia teigė, kad B.Bardauskas turi du esminius tikslus. "Svarbiausias tikslas – grįžti nepatyrus traumų, o antrasis – atnaujinti senas pažintis ir kitų metų Dakaro ralyje pristatyti Lietuvos motociklininkų komandą, kurią sudarytų trys sportininkai", – teigė C.Brebbia. Pasak 20 metų Lietuvoje gyvenančio argentiniečio C.Brebbios, kuris dalyvaus jau septintame Dakaro ralyje, B.Bardauskas turi visas galimybes pasirodyti sėkmingai. "Balio motociklas beveik toks pat kaip ir kitų dalyvių, vairuosiančių KTM. Suprantama, kad gamyklų komandos visada stengiasi savo techniką patobulinti, jų motocikluose sumontuota šiek tiek lengvesnė pakaba, bet net mechanikai mus patikino, jog šis skirtumas visiškai nereikšmingas ir jokios įtakos lenktynėms neturės", – pasakojo C.Brebbia.

Ilgas kelias

Pasak C.Brebbios, lenktynininkas turi geriausią KTM motociklą, kokį šiandien įmanoma turėti, ir jis bus pakankamai konkurencingas Dakare. KTM sumontuotas vieno cilindro, 450 kub. cm darbinio tūrio variklis. Jo galia siekia 70 AG. Motociklo svoris su pilnu degalų baku yra apie 200 kg. Skirtingai nuo lenktynininkų automobiliais, motociklininkai privalo įveikti Dakaro ralio organizatorių siūlomas motociklininkų varžybas. Tik po jų yra svarstoma kandidatūra, ar leisti lenktynininkui startuoti Dakare. Du kartus B.Bardausko kandidatūra buvo atmesta (2015 ir 2016 m.).

Iki šiol B.Bardauskas treniravosi ir lenktyniavo visiškai identišku KTM. Būtent po finišo Sardinijos ralyje B.Bardauskas gavo leidimą dalyvauti ateinančių metų Dakaro ralyje. Pastaruosius šešiolika metų Dakaro ralio reide pergales skina sportininkai, važiavę išimtinai KTM motociklais. Net ir praėjusio Dakaro ralio prizininkai naudojo KTM, įskaitant 2017-aisiais ralį laimėjusį britą Samą Sunderlandą. Pastarąjį kartą Dakaro ralyje Lietuvai 2013 m. atstovavo motociklininkas Gintautas Igaris, bet tuomet finišo nepasiekė. 40-asis Dakaro ralis vyks 2018 m. sausio 6–20 d. Peru, Bolivijoje ir Argentinoje. Iš viso numatyta trylika etapų. Pirmąjį etapą sportininkai pradės iš Limos. Motociklininkų lenktynėse užsiregistravo 167 sportininkai.

GALERIJA

  • Motociklas: lenktynininkas turi geriausią KTM motociklą, kokį šiandien įmanoma turėti, ir jis bus pakankamai konkurencingas Dakare.
  • Į Dakarą – su aiškiais tikslais
DMN nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS