Irkluotojai iš pakaunės skina pergales čempionatuose | Diena.lt

IRKLUOTOJAI IŠ PAKAUNĖS SKINA PERGALES ČEMPIONATUOSE

• 0

Rugpjūčio mėnuo Kauno rajono sporto mokyklos irkluotojams buvo sunkus ir įtemptas, tačiau padovanojo visą puokštę medalių.

Rugpjūčio 5–7 dienomis Trakuose vyko Lietuvos jaunių ir suaugusiųjų atviri irklavimo čempionatai, kuriuose laurus skynė Kauno rajono sporto mokyklos auklėtiniai. Čempionatuose be Lietuvos sportininkų, savo jėgas išbandė kelios komandos iš Ukrainos ir Danijos.

Tikra čempionato puošmena tapo vyrų dviviečių be vairininko valčių klasės finalinis važiavimas. Dėl pirmos vietos ir teisės startuoti Europos suaugusiųjų čempionate tarpusavyje kovojo broliai dvyniai Domantas ir Dovydas Stankūnai ir vyresnysis brolis Povilas su Mantu Juškevičiumi. Gausiai susirinkę žiūrovai liko patenkinti nuostabia kova ir puikiu rezultatu. Domantas ir Dovydas ne tik  iškovojo pirmąją vietą, bet ir pagerino geriausią pasaulio 2000 metrų distancijos laiką jaunimo grupėje (6:17,75). Taip greitai pasaulyje dar niekas nebuvo įveikęs šios distancijos. Treti šioje rungtyje liko toli atsilikę svečiai iš Danijos.

Aukso medalį Povilas Stankūnas iškovojo aštuonviečių valčių klasėje.

Čempione tapo ir neturėjo sau lygių moterų dvivietė porinė, kurioje kartu su Donata Karaliene irkluoja Kauno rajono sporto mokyklos auklėtinė Dovilė Rimkutė.

Kauno raj. sav. nuotr.

Medalius čempionate pelnė ir mergaičių dvivietė be vairininko. Augustė Šablinskaitė ir Laura Gabšytė iškovojo sidabro medalius ir trimis sekundėmis aplenkė Danijos atstoves. Auksą šioje rungtyje iškovojo Ukrainos sportininkės.

Šauniai jaunių čempionate pasirodė ir kiti jauni Kauno rajono sporto mokyklos auklėtiniai. Vaikinų keturviečių valčių klasėje (yr. Jonas Urbanavičius) iškovojo sidabro medalius, o merginos šioje grupėje (yr. A. Šablinskaitė) pelnė aukso medalius.

Lygiai po savaitės, rugpjūčio 13–14 dienomis, Šiauliuose vyko Lietuvos atviras jaunučių ir jaunimo čempionatas. Iš varžybų Kauno rajono sporto mokyklos auklėtiniai į namus parvyko su pačiu didžiausiu medalių derliumi. Mergaitės visose pavienio irklo valčių klasėse iškovojo aukso, sidabro ir bronzos medalius. Vaikinai tenkinosi sidabro medaliais keturviečių ir dviviečių valčių klasėse. Bet pati svarbiausia pergalė buvo pasiekta merginų 8+ valčių klasėje jaunimo tarpe. Mokyklos komanda sugebėjo iškovoti aukso medalius ir aplenkti pagrindines varžoves, rinktinę komandą, kurią sudarė Šiaulių ir Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ sportininkės. Aštuonviečių merginų finalas uždarė Lietuvos čempionatų maratoną.

Tuo metu, kada jaunieji irkluotojai dalinosi medalius Šiauliuose, Miunchene vyko Europos čempionatas. Lietuvos garbę gynė broliai Domantas ir Dovydas Stankūnai bei Dovilė Rimkutė ir Donata Karalienė. Abi komandos iškovojo teisę kovoti didžiajame finale dėl apdovanojimų. Nuostabią kovą ir ryžtą parodė broliai. Tarp suaugusiųjų kovojo kaip lygūs su lygiais. Broliai iškovojo 4 vietą, taip įrodydami, kad jie jau dabar yra elitiniai sportininkai. Nedaug trūko ir moterų dvivietei su Dovile. Visą distanciją irklavusios trečioje vietoje, 3-ios, finiše pritrūko jėgų ir į trečią vietą praleido Italijos sportininkes.