Jaunieji boksininkai Kaune patikrino jėgas | Diena.lt

JAUNIEJI BOKSININKAI KAUNE PATIKRINO JĖGAS

"Rinktinės sudėtis man nekelia abejonių", – sakė Vidas Bičiulaitis, komentuodamas Kaune įvykusio tarptautinio jaunimo (17–18 metų) bokso turnyro, skirto pagerbti olimpinį vicečempioną Ričardą Tamulį, rezultatus.

Laukia Sofijos ringas

V.Bičiulaičio vadovaujamai Lietuvos jaunimo bokso rinktinei 10-asis R.Tamulio bokso turnyras buvo vienas paskutinių jėgų patikrinimų prieš Europos čempionatą, kuris rugsėjį vyks Sofijoje (Bulgarija).

Išskirtinio dėmesio sulaukė kandidatų į šalies nacionalinę komandą – kauniečio Luko Kamnevo ir visaginiečio Aleksandro Trofimčiuko – akistata (pastarasis boksininkas – 2017 m. Europos jaunių vicečempionas ir 2018 m. bronzos medalio laimėtojas).

Svorio kategorijos iki 75 kg atletų ketvirtfinalio dvikovą 3:2 laimėjo trenerio Anatolijaus Marmos auklėtinis L.Kamnevas.

"Aleksandras ringe neįrodė, kad yra favoritas, o Lukas patvirtino, kad vertas būti rinktinėje", – teigė V.Bičiulaitis.

Pusfinalyje L.Kamnevas 5:0 nugalėjo šveicarą Karcaną Caparą, tačiau finale 0:5 nusileido Velso boksininkui Taylorui Bevanui.

Šios šalies atstovai iškovojo iš viso tris aukso medalius – lemiamus mūšius taip pat laimėjo Ioanas Croftas (iki 64 kg, B grupė) ir Garanas Croftas (iki 69 kg).

R.Tamulio turnyro finalo dvikovas laimėjo Lukas Simonavičius, Nedas Gudomskas, Gabrielius Savickas ir Aras Dudėnas.

Medaliai – visų spalvų

Sėkmingiausiai pasirodė Lietuvos vaikinai: pirmas vietas užėmė Lukas Simonavičius (iki 56 kg), Nedas Gudomskas (iki 60 kg), Gabrielius Savickas (iki 81 kg) ir Aras Dudėnas (iki 91 kg).

Antri buvo Ernestas Sinkevičius (iki 49 kg), Erikas Laurikietis (iki 64 kg) ir L.Kamnevas (iki 75 kg), treti – Deimantas Baravykas (iki 52 kg), Markas Užkuraitis ir Armandas Bielskus (abu – iki 60 kg, B grupė), Lukas Kazakevičius (iki 64 kg, B grupė), Romanas Kudriavecas (iki 69 kg), Gelmius Adomkevičius (iki 81 kg) ir Nojus Ivanauskas (per 91 kg).

Geriausiu turnyro boksininku pripažintas V.Bičiulaičio treniruojamas N.Gudomskas. Specialiu prizu už valią siekiant pergalės apdovanotas kitas šio trenerio auklėtinis G.Adomkevičius.

Techniškiausias kovotojas – lenkas Mateuszas Bereznickis, o geriausias užsienio komandos boksininkas – velsietis I.Croftas.

Planuoja išvykas

Europos čempionatui toliau ruošis L.Simonavičius, N.Gudomskas, E.Laurikietis, R.Kudriavecas, L.Kamnevas, G.Savickas ir A.Dudėnas.

"Planavome surengti treniruočių stovyklą Lenkijoje, tačiau kaimynai dar nepatvirtino, ar tikrai suteiks savo sporto bazę. Jeigu lenkai negalės mūsų priimti, mėginsime tartis dėl sparingo varžybų su baltarusiais", – sakė V.Bičiulaitis.

•  Įvertino: trenerio V.Bičiulaičio <span style=color:red;>(dešinėje)</span> auklėtinis G.Adomkevičius apdovanotas prizu už valią siekiant pergalės.