K. Teterevkova Europos plaukimo čempionate iškovojo bronzos medalį | Diena.lt

K. TETEREVKOVA EUROPOS PLAUKIMO ČEMPIONATE IŠKOVOJO BRONZOS MEDALĮ

• 1

20-metė vilnietė Kotryna Teterevkova pirmadienio vakarą prisijungė prie Andriaus Šidlausko ir Rūtos Meilutytės, šiame Europos plaukimo čempionate iškovojusių po bronzą.

Moterų 200 m plaukimo krūtine finale trenerio Michailo Romanovskio auklėtinė ryškiai pirmavo nuo pat pirmųjų distancijos metrų, o finišavo trečia, nuotolį įveikusi per 2 min. 24,16 sek.

Mūsiškę tik paskutinėje distancijos dalyje aplenkė Europos čempione tapusi šveicarė Lisa Mamie (2:23.27) ir sidabrą iškovojusi italė Martina Carraro (2:23.64).

Tai pirmas Europos suaugusiųjų čempionato medalis lietuvės karjeroje.

Į finalą K. Teterevkova pateko trečiuoju rezultatu (2:25.01). Jai taip pat priklauso geriausias sezono rezultatas Europoje – 2 min. 22,88 sek. – tai ir Lietuvos moterų rekordas, kurį sportininkė užfiksavo šiemet vykusiose Lietuvos žiemos pirmenybėse.

„Foro Italico“ sporto komplekso baseine panevėžietis Danas Rapšys šį vakarą dalyvavo vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale, kuriame nuotolį įveikė per 1 min. 46,48 sek. ir iškovojo 5 vietą.

Į finalą lietuvis pateko septintuoju rezultatu (1:46.77).

Europos čempionu tapo jokių šansų varžovams nepalikęs rumunas Davidas Popovici, užfiksavęs naują čempionatų rekordą (1:42.97).

Primename, kad D.Rapšiui priklauso šios rungties Lietuvos rekordas (1:44.38).

Andrius Šidlauskas vyrų 50 m plaukimo krūtine pusfinalyje finišavo per 27,70 sek. ir užėmė 12 vietą.

Šįryt atrankoje panevėžietis taip pat buvo 12-as (27.52). Vietą finale garantavo 27,43 sek. rezultatas. Tai kiek lėčiau nei lietuvio asmeninis rekordas (27.39).