Kauno tinklininkės tapo Lietuvos čempionėmis | Diena.lt

KAUNO TINKLININKĖS TAPO LIETUVOS ČEMPIONĖMIS

• 0

Palangoje vykusiame Lietuvos moterų tinklinio čempionato finale nugalėtojos paaiškėjo tik po auksinio seto.

Kauno „Kauno-VDU“ komanda antrajame finalo mače sekmadienį po dramatiškos kovos 2-3 (23:25, 21:25, 25:20, 25:18, 12:15) pralaimėjo Baltijos čempionei Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandai, kuri atsirevanšavo už šeštadienį patirtą nesėkmę 2-3. Tai reiškė, kad Lietuvos čempionių likimas sprendėsi auksiniame sete. Jame ne kartą keitėsi pirmaujanti komanda, o tribūnos tiesiog šėlo nuo įtampos. Galiausiai seto pabaigoje kiek tiksliau sužaidė „Kauno-VDU“ ekipa, kuri laimėjo auksinį setą 15:13 ir šoko pergalės šokį.

Pagrindiniame mače Alytaus ekipa laimėjo pirmus du setus ir atrodė, kad jos gali pratęsti savo auksinį sezoną, bet kovingosios ir niekada nepasiduodančios kaunietės sugebėjo išplėšti penktąjį setą, tačiau jame savo charakterį parodė ir Alytaus merginos, kurios nepasidavė ir išplėšė pergalę, o auksinis setas dažnai laikomas loterija, kurioje šįkart laimingesnius bilietus išsitraukė kaunietės.

Kauno komandai 16 taškų pelnė Ugnė Lokytė, po 15 - Kotryna Motiejūnaitė bei Gvanca Ulumbelašvili, 13 - Viktorija Dudkina. Alytaus ekipai po 17 taškų pelnė Jekaterina Kovalskaja, Tautvilė Grinkevičiūtė ir Agnė Daunytė, 10 - Jekaterina Dolkart.

„Sunku net šnekėti. Emocijos be galo džiugios. Tokios dramatiškos varžybos būna gal kartą gyvenime. Labai džiaugiuosi už savo merginas dėl jų pasiaukojimo. Galbūt mums padėjo tai, kad turėjome ilgesnį suolelį ir galėjau išleisti daugiau žaidėjų. Po pralaimėjo antro mačo man nereikėjo motyvuoti žaidėjų, jos pačios motyvavosi. Jos pačios supranta auksinio seto svarbą“, - kalbėjo „Kauno-VDU“ trenerė Vida Makauskienė.

„Kauno-VDU“ tinklininkės Lietuvos čempionėmis tapo ketvirtus metus iš eilės. Tuo tarpu Alytaus ekipa nepasinaudojo proga pirmą sykį tapti šalies čempione. Visgi jos vieną svarbų lapą į savo istoriją įrašė tapdamos Baltijos čempionėmis. Tuo tarpu Kauno ekipa neįveikė ketvirtfinalio barjero.

„Baltijos lygoje mums kiek nepasisekė. Turėjome asmeninių problemų, ligų, traumų. Tikėjomės pasirodyti geriau, bet nepasisekė. Žinoma, labai smagu apginti Lietuvos čempionių titulą. Galiu tik patvirtinti tą frazę, kad apginti titulą visada sunkiau nei jį iškovoti“, - pridūrė V. Makauskienė.

Vyrų čempionato finale susitinka Klaipėdos „Amber Queen“ ir Kelmės „Etovio“ klubai.