Kenčia ne vien karštį ir drėgmę | Diena.lt

KENČIA NE VIEN KARŠTĮ IR DRĖGMĘ

"Kai tokia oro temperatūra, rengti ištvermės varžybas – beprotybė", – sakė Lietuvos lengvaatletė Živilė Vaiciukevičiūtė, pasaulio čempionato 20 km sportinio ėjimo varžybas užbaigusi 23-iojoje vietoje.

Lietuvės rezultatas – 1 val. 39 min. 26 sek. Startavo 45 ėjikės, finišavo 39. Kataro sostinėje Dohoje sportininkės varžėsi esant 75,2 proc. drėgmei ir 31 laipsnio karščiui.

"Išėjęs į gatvę patenki tarsi į pirtį", – teigė Ž.Vaiciukevičiūtė. Lietuvė tikėjosi patekti į stipriausiųjų dvyliktuką.

Medalius išsidalijo kinės Liu Hong (1 val. 32 min. 53 sek.), Qieyang Shenjie (1 val. 33 min. 10 sek.) ir Yang Liujing (1 val. 33 min. 17 sek.). Aukščiausią vietą iš europiečių užėmė ispanė Maria Perez – ji buvo aštunta (1 val. 35 min. 43 sek.).

Pasaulio rekordą pagerino JAV mišrios bėgimo estafetės 4 po 400 m komanda – Wilbertas Londonas, Allyson Felix, Courtney Okolo ir Michaelas Cherry nuotolį įveikė per 3 min. 9,34 sek. Sidabro medalius iškovojo jamaikiečiai (3 min. 11,78 sek.), bronzos – Bahreino bėgikai (3 min. 11,82 sek.).

Moterų 100 m bėgimo varžybas laimėjo jamaikietė Shelly Ann Fraser-Pryce. Ketvirtą kartą pasaulio čempione tapusios sprinterės rezultatas – 10,71 sek. Antrąją vietą užėmė britė Dina Asher-Smith (10,83 sek.), trečiąją – Dramblio Kaulo Kranto atstovė Marie-Josee Ta Lou (10,90 sek.).

Sportininkai skundžiasi ne vien ekstremaliomis varžybų sąlygomis, bet ir nekokybiška buitimi.

Norvegijos rinktinė, nepatenkinta maitinimu ir kitomis paslaugomis, iš viešbučio "Qatari Ezdan" persikėlė į kitą ir pareikalavo pasaulio čempionato šeimininkų grąžinti už išankstinę rezervaciją sumokėtus pinigus.

"Kambariuose trenkė pelėsiu ir kanalizacijos smarve", – piktinosi norvegų lengvosios atletikos federacijos direktorius Erlendas Slokvikas.

Rusijos šuolininkės į aukštį Marijos Lasickienės vyras lietuvis Vladas Lasickas taip apibūdino "Qatari Ezdan" viešbutį: "Kvapai čia tokie, kad jaučiamės it chirurgijos skyriuje."