Kiokušin karatė čempionate – lietuvių pergalės | Diena.lt

KIOKUŠIN KARATĖ ČEMPIONATE – LIETUVIŲ PERGALĖS

• 0

I. Mikštaitė – Europos absoliutaus svorio kiokušin karatė vicečempionė

Kauno Sporto halėje vykstančio 2014 metų Europos kiokušin karatė čempionato absoliučios svorio kategorijos moterų varžybų vicečempione tapo Lietuvos sportininkė Inga Mikštaitė, finale nusileidusi rumunei Vivianai Chirilai.

Kovos pirmojoje dalyje I. Mikštaitė už neleistiną smūgį gavo įspėjimą, o vėliau jau net ir labai aktyviais veiksmais nepavyko įrodyti savo pranašumo.

„Skaudžiausi pralaimėjimai yra dėl svorio, nors man dar taip nebuvo, ir tokiu būdu, kaip šiandien. Buvo įvardinti mano tariami neleistini veiksmai, nors aš vidumi jaučiau, kad to nepadariau. Gal išanalizavus medžiagą, peržiūrėjus ją sulėtintai, viskas paaiškės, - po turnyro abejojo teisėjų sprendimu skirti įspėjimą I. Mikštaitė. -  Kai gaunamas įspėjimas, jau reikia pelnyti tašką, kad išlygintum rezultatą. Būna labai sunku. Negaliu pasakyti, kad šokinėju iš laimės, bet vis dėlto džiaugiuosi, kad užkopiau ant prizininkų pakylos, gavau vertingos patirties. Kiekvienos varžybos yra laiptelis į viršų.“

Turnyre dalyvavo šešios Lietuvos atstovės.  Jau pirmajame etape Diana Mačiūtė turėjo pripažinti V. Chirilos pranašumą,  o Rūta Brazdžionytė nusileido lenkei Agatai Kaliciak. Nora Vaznelytė įveikė vengrę Henriettą Farago, bet ketvirtfinlyje po pratęsimo nusileido V. Chirilai.

Kitoje turnyro tinklelio pusėje pirmajame etape Diana Balsytė įveikė lenkę Martą Luboš, I. Mikštaitė įspūdingu veiksmu nugalėjo švedę Sarą Hagge, o Gabija Gudeliauskaitė – rumunę Ancą Monicą Dan. Antrajame etape I. Mikštaitė palaužė D. Balsytę, o G. Gudeliauskaitė, kęsdama traumuoto riešo skausmą, po 3 pratęsimų vis dėlto pranoko vengrę Lidią Kormondi.  Dar viena lietuviška dvikova pusfinalyje tarp I. Mikštaitės ir G. Gudeliauskaitės neįvyko – Gabija dėl traumos buvo priversta atsisakyti kovoti ir užleido vietą finale komandos draugei.

Visos į Europos čempionato pusfinalį patekusios sportininkės pelnė kelialapius į kitais metais Japonijoje vyksiantį pasaulio čempionatą. Tad elitiniame turnyre jau tikrai pamatysime mažiausiai dvi Lietuvos atstoves – I. Mikštaitę ir G. Gudeliauskaitę.

Jaunimo čempionate – trys titulai

Vaikinų jaunimo (iki 22 metų) kumitė varžybose lietuviai iškovojo 3 pirmąsias vietas.

Svorio kategorijos iki 75 kg finale Arnoldas Grevas anksčiau laiko privertė pasiduoti lenką Mateuszą Krejpcio, o svorio kategorijos per 85 kg lemiamoje dvikovoje Eventas Gužauskas tokiu pat įspūdingu stiliumi nepaliko vilčių bulgarui Petarui Rusevui.

Svorio kategorijos iki 85 kg čempiono titulas dar prieš finalą buvo garantuotas Lietuvai, nes  į lemiamą dvikovą stojo du mūsų šalies atstovai – Justinas Kvietka ir Juras Sokolovas. Po atkaklios kovos pirmasis prizininkų pakylos laiptelis ir Europos čempiono titulas atiteko J. Kvietkai.

Kituose 3 finaluose lietuvių nebuvo. Svorio kategorijos iki 65 kg pirmosios vietos likimas paaiškėjo dviejų azerbaidžaniečių dvikovoje (Eminas Ismayillis labai greitai įveikė Eltajų Humbatovą), o tarp 5 kg sunkesnių sportininkų finalą pasiekė du ukrainiečiai – Andriyjus Iljenka nugalėjo Jevhenijų Kravčenką. Svorio kategorijoje iki 80 kg lygių neturėjo gruzinas Laša Ozbetelkašvilis, įveikęs švedą Rasmusą Bergstromą.

Lietuvos 16-mečiai karatistai šlavėsi aukso medalius

Senojo žemyno čempionatas prasidėjo 16-mečių kumitė kovomis. Jose Lietuvos atstovai iškovojo daugiau nei pusę čempionų titulų ir tapo absoliučiais nugalėtojais komandinėje įskaitoje.

Aukso medaliais pasipuošė lietuviai Monika Tydikaitė (-55 kg), Aistė Tatarūnaitė (-60 kg), Monika Ryžkovaitė (+65 kg), Irmantas Šimulionis (-60 kg), Vilius Kateiva (-65 kg), Laurynas Vaičikauskas (-70 kg), Gytis Ruzgys (-75 kg) ir  Dovydas Lukaitis (+75 kg). Svečiams teko tenkintis keturiais aukščiausios prabos apdovanojimais. Juos iškovojo Natalia Chrzanowska (-50 kg; Lenkija), Merca Andreea (-65 kg; Rumunija), Damianas Bilbakas (-50 kg; Lenkija) ir Radmiras Priadka (-55 kg; Ukraina).

16-mečių čempionato kumitė rungties varžybose dalyvavo 154 sportininkai. Sekmadienio rytą jaunieji karatistai dalinsis medalius katos rungtyje.