Pereiti į pagrindinį turinį

Lengvaatlečių laukia olimpinis stadionas

2017-07-29 07:45
DMN inf.

XVI pasaulio lengvosios atletikos čempionate Lietuvos rinktinę sudarys penkiolika sportininkų, daugiau nei pusė jų debiutuos šiose elitinėse varžybose.

Dovana: L.Jasiūnaitei gimtadienio proga – kvietimas į pasaulio čempionatą. Dovana: L.Jasiūnaitei gimtadienio proga – kvietimas į pasaulio čempionatą. Dovana: L.Jasiūnaitei gimtadienio proga – kvietimas į pasaulio čempionatą.

Olimpietė atsisakė

Pasaulio čempionatas vyks rugpjūčio 4–13 d. Londono olimpiniame stadione.

Mūsų šalies rinktinėje daugiausia patirties yra sukaupusios disko metikė Zinaida Sendriūtė ir ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė – jos dalyvavo ir 2009 m. Berlyne vykusiose planetos pirmenybėse.

Pirmą kartą tokio lygio varžybose startuos ieties metikai Liveta Jasiūnaitė ir Edis Matusevičius, maratonininkai Vaida Žūsinaitė, Remigijus Kančys ir Ignas Brasevičius, ėjikai Živilė Vaiciukevičiūtė, Monika Vaiciukevičiūtė ir Arturas Mastianica.

Lietuvos rinktinė galėjo būti gausesnė, tačiau kvietimo į rutulio stūmimo varžybas atsisakė atrankos normatyvo neįvykdžiusi, nors šį sezoną aukštą rezultatą pasiekusi Austra Skujytė, – Atėnų ir Londono žaidynių medalių septynkovės laimėtoja nepatenkinta savo sportine forma.

Kelialapių į pasaulio čempionatą neturėjo ir Z.Sendriūtė, L.Jasiūnaitė bei bėgikė Eglė Balčiūnaitė, bet Tarptautinė lengvosios atletikos federacijų asociacija (IAAF) atvėrė duris lietuvėms į Londoną.

Tikslas – dvyliktukas

L.Jasiūnaitę džiugi žinia pasiekė liepos 27-ąją, o išvakarėse lengvaatletė paminėjo savo 23-iąjį gimtadienį.

"Kai šventėme, mano trenerė gavo pranešimą, kad greičiausiai visos viltys žlugo – čempionate nedalyvausiu. Labai nusiminiau, nes tikėjausi, kad viskas bus gerai, – papasakojo sportininkė. – Tačiau ketvirtadienio rytą draugė, taip pat ieties metikė Simona Dobilaitė mane pažadinusi pasveikino, kad vis dėlto vyksiu į Londoną. Negalėjau patikėti, visi miegai išlakstė. Geriausia gimtadienio dovana!"

Pernai L.Jasiūnaitė per žingsnį nepateko į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Dabar atletė nedrąsiai svajoja apie pasaulio čempionato ieties metimo varžybų finalą.

"Tai bus labai gera galimybė atsiskleisti, nes mano sportinė forma gerėja, rezultatai kyla. Tikslas Londone – dvyliktukas", – sakė Kauno sporto mokyklos "Startas" trenerės Teresės Nekrošaitės auklėtinė L.Jasiūnaitė.

Sutrukdė ne vien traumos

Prieš trejus metus IAAF pakeitė atrankos į pasaulio čempionatus sistemą.

Vietoj A ir B lygio normatyvų buvo paliktas vienas, nustatytas minimalus dalyvių skaičius vienoje rungtyje – 32 arba 48. Jei normatyvus įvykdo mažiau atletų, kiti kviečiami eilės tvarka atsižvelgiant į rezultatus, pasiektus per kvalifikacinį laikotarpį.

Normatyvus buvo įvykdę dar septyni Lietuvos lengvaatlečiai (maratonininkės Diana Lobačevskė, Rasa Drazdauskaitė ir Milda Vilčinskaitė, ėjikai Kristina Saltanovič, Neringa Aidietytė, Marius Šavelskis ir Tadas Šuškevičius), tačiau jie nedalyvaus dėl įvairių priežasčių (traumų, šeimos aplinkybių, prastos sportinės formos, šaliai skirtų kvotų).

Pastarąjį kartą pasaulio lengvosios atletikos čempionato medaliu Lietuva džiaugėsi 2005-aisiais, kai Helsinkyje auksą iškovojo disko metikas Virgilijus Alekna.

Startuos ir rusai

IAAF sušvelnino savo poziciją dėl Rusijos lengvaatlečių: devyniolika šios šalies sportininkų galės startuoti Londone, tačiau su neutralia vėliava.

Rusijos lengvosios atletikos federacija yra diskvalifikuota už antidopingo kodekso nesilaikymą, todėl negalėjo teikti nacionalinės rinktinės paraiškos.

Tarp šios šalies atletų, dalyvausiančių čempionate, bus ir šuolininkė į aukštį Marija Lasickienė (buvusi Kučina) – lietuviškų šaknų turinčio Rusijos žurnalisto Vlado Lasicko žmona.

Kai kuriose šalyse kova dėl kelialapių į planetos pirmenybes peržengė visas ribas.

Etiopijos bėgikas, Rio de Žaneiro olimpiados dalyvis 21 m. Chala Beyo, sužinojęs, kad nepateko į šalies rinktinę, sumušė vyriausijį trenerį Yohannesą Mohammedą. Sportininkas diskvalifikuotas dvejiems metams.

Dalybos – iš naujo

Per varžybas Londone bus iš naujo išdalyta ir keliolika ankstesnių pasaulio čempionatų medalių, kurių neteko dopingo taisykles pažeidę ir už tai diskvalifikuoti atletai.

2011 m. Degu (Pietų Korėja) bronzą pelniusi Latvijos šuolininkė į tolį Ineta Radeviča dabar gaus sidabro medalį, kuris buvo atimtas iš rusės Olgos Kučerenko.

Tąkart septynkovės varžybas, kuriose dalyvavo ir A.Skujytė, laimėjo Rusijos atstovė Tatjana Černova, tačiau po rusės dopingo skandalo čempione pripažinta britė Jessica Ennis-Hill, vicečempione – vokietė Jennifer Oeser, o bronza teko lenkei Karolinai Tyminskai. Lietuvė – aštunta.

Kad ir pavėluotai, trofėjai pagaliau nudžiugins anksčiau per žingsnį nuo prizininkų pjedestalo likusius, ketvirtąsias vietas užėmusius sportininkus: bronzos medaliai bus įteikti britei Jo Pavey (10 000 m bėgimas) ir olandui Rutgeriui Smithui (rutulio stūmimas, abiem – už pasirodymus 2007 m. pasaulio čempionate), amerikietei Francenai McCorory (400 m bėgimas, 2011 m.), jamaikietei Stephenie-Ann McPherson (400 m bėgimas, 2013 m.) bei Didžiosios Britanijos moterų estafečių 4 po 400 m komandoms, dalyvavusioms 2009 m. ir 2011 m. planetos pirmenybėse.

Rinktinė

Moterys: Airinė Palšytė (Vilnius, šuoliai į aukštį), Dovilė Dzindzaletaitė (Šiauliai, trišuolis), Eglė Balčiūnaitė (Šiauliai, 800 m bėgimas), Liveta Jasiūnaitė (Kaunas, ieties metimas), Zinaida Sendriūtė (Skuodas / Kaunas, disko metimas), Vaida Žūsinaitė (Vilnius, maratonas), Brigita Virbalytė-Dimšienė (Alytus, 20 km sportinis ėjimas), Živilė Vaiciukevičiūtė (Švenčionys, 20 km sportinis ėjimas), Monika Vaiciukevičiūtė (Švenčionys, 20 km sportinis ėjimas).

Vyrai: Andrius Gudžius (Kaunas, disko metimas), Edis Matusevičius (Vilnius, ieties metimas), Marius Žiūkas (Birštonas, 20 km sportinis ėjimas), Arturas Mastianica (Švenčionys, 50 km sportinis ėjimas), Remigijus Kančys (Kaunas, maratonas), Ignas Brasevičius (Druskininkai, maratonas).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra