Lenktynių sezonas – teismo rankose? | Diena.lt

LENKTYNIŲ SEZONAS – TEISMO RANKOSE?

Gegužės 19-ąją Estijoje, netoli Pernu esančioje "Auto24ring" trasoje, numatytas Lietuvos motociklų plento žiedinių lenktynių čempionato pirmas etapas, tačiau šios sporto šakos entuziastai baiminasi: ne vien šios jų varžybos gali būti pripažintos niekinėmis.

44 parašai – nė motais

Vadinamųjų žiedininkų 2018-ųjų sezono gairės buvo sudėliotos antru bandymu, bet skeptikai ironizuoja, kad ir tai galbūt – ne paskutinis kartas.

Pirmą šiemetinio čempionato tvarkaraštį Lietuvos motociklų sporto federacijos (LMSF) plento žiedinių lenktynių komisija (PŽLK) parengė 2017-ųjų lapkritį, tačiau šiemet sausį LMSF taryba jo nepatvirtino.

"Kalendoriaus projektas neatitiko daugumos plento žiedo sportininkų interesų", – laiške "Kauno dienai" teigė LMSF prezidentas Robertas Benediktavičius.

Su LMSF prezidentu nesutinka PŽLK iki 2018-ųjų kovo 23-iosios vadovavęs Linas Navickas.

"Tąkart čempionato tvarkaraščio projektui pritarė trys iš penkių komisijos narių ir raštu – 44 sportininkai iš 68-ių, turinčių licencijas", – sakė L.Navickas, pridūręs, kad tie 44 lenktynininkai, be kita ko, nepritarė būtent LMSF prezidento veiklai ir išreiškė nepasitikėjimą, o PŽLK darbą įvertino palankiai.

Vis dėlto 2018-ųjų sausio 11-ąją LMSF taryba, kurios pirmininkas – R.Benediktavičius, pasiūlė LMSF eiliniame suvažiavime atšaukti visos sudėties PŽLK nesibaigus kadencijai ir rinkti naują, nes, kaip rašoma LMSF tarybos posėdžio protokole, "komisijoje yra netinkamai organizuotas darbas" (kalba netaisyta – aut. past.).

"Keistas argumentas. Jeigu būtume dirbę atbulomis rankomis, tikrai kasmet nedidėtų licencijuotų lenktynininkų skaičius", – stebėjosi L.Navickas.

Po suvažiavimo – ieškinys

Tad LMSF suvažiavimo dalyviai (14 balsų – už) atšaukė L.Navicko vadovautos PŽLK įgaliojimus ir išrinko naują (pirmininkas – Jaroslavas Buinauskas).

Motociklų sporto bendruomenėje pasklidus kalboms, kad šių rinkimų rezultatai ir kai kurie kiti suvažiavimo sprendimai negaliojantys, nes priimti be kvorumo, "Kauno diena" pasiteiravo R.Benediktavičiaus nuomonės.

"Nauja plento žiedo komisija išrinkta balsų dauguma, kaip numatyta LMSF įstatuose. Šiai dienai (LMSF prezidentas savo atsakymą "Kauno dienai" pateikė balandžio 16-ąją – aut. past.) jokių ginčų teisme dėl to nėra. Jei ginčų atsirastų, teismai atsakys į klausimą, ar komisija išrinkta vadovaujantis teisės aktų reikalavimais", – tvirtino R.Benediktavičius.

Naujos sudėties PŽLK balandžio 10-ąją vienbalsiai patvirtino Lietuvos motociklų plento žiedinių lenktynių čempionato (numatyti septyni etapai Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos trasose) tvarkaraštį.

Vilniaus apylinkės teisme jau buvo užregistruotas L.Navicko ieškinys LMSF dėl procedūrinių pažeidimų per LMSF suvažiavimą.

"Atšaukiant buvusią PŽLK ir renkant naująją iš tikrųjų nebuvo kvorumo, tad ji ir jos pradėta veikla bei sprendimai – nonsensas", – pareiškė L.Navickas ir pridūrė, kad tai jau antras LMSF suvažiavimas, kai dalis sprendimų priimti nesilaikant įstatų ir be kvorumo.

Bylų – ne viena

Pastarasis L.Navicko ieškinys LMSF – ne pirmasis Vilniaus apylinkės teisme.

Kodėl susiklostė tokia situacija, kad L.Navickas ir jo vadovaujamas "NAVAS racing club" (nuo 2010 m. – LMSF narys, su balso teise – nuo 2014 m., tvarkingai mokantis nario mokesčius), bylinėjasi su savo sporto šakos federacija?

"Esame priversti, kai nėra kitų išeičių gauti norimą informaciją ar rasti kompromisą sprendžiant problemas, – sakė L.Navickas. – Šis LMSF prezidentas nėjo į kompromisus, jo vadovavimo principas – aš pasakiau, kad bus taip, tad taip ir bus. Tačiau R.Benediktavičius tikriausiai susipainiojo, kad vadovauja ne savo asmeninei įmonei, o asociacijai. Prasidėjo uždari susirinkimai, slapti balsavimai – anksčiau to nebuvo. Stulbinantis pasipriešinimas viešumui. 2017-ųjų sezoną per privatų pokalbį mane tris kartus perspėjo, kad būsiu atšauktas iš PŽLK, jei elgsiuosi ne taip, kai jis nori."

Dozuoja informaciją?

R.Benediktavičius teigė, kad LMSF visada siekė eiti bendradarbiavimo keliu, tačiau niekam neuždrausta kreiptis į teismą dėl galimo teisių pažeidimo.

"Kiekvienas federacijos narys turi teisę savo interesus ginti teisme. "NAVAS racing club" atsisakė dialogo, pasirinko teisminį kelią. Kai bylos bus išnagrinėtos, tuomet spręsime, ar tokie precedentai yra geri ar ne. LMSF vadovaujasi visais galiojančiais teisės aktais ir nepažeidė savo nario teisių", – teigė LMSF vadovas.

"LMSF prezidentas liguistai reaguoja į kritiką, o komisija, kuriai vadovavo L.Navickas, ne kartą kritikavo R.Benediktavičių už nelogiškus, neefektyvius sprendimus. Argi reikalingas federacijai toks nepatogus asmuo kaip L.Navickas? – svarstė "NAVAS racing club" atstovaujantis advokatas Martynas Vilčinskas. – Kompromisai įmanomi, bet būtinas dialogas, iniciatyvūs žmonės neturi būti stabdomi dirbtinai."

Į "Kauno dienos" klausimą, ar LMSF vidaus komunikacija pakankamai užtikrina organizacijoje kolegiškumo, demokratijos principus, veiklos skaidrumą, R.Benediktavičius atsakė lakoniškai: taip.

Vis dėlto kai kurie LMSF nariai tvirtina, kad taikomi dvigubi standartai: vieniems informacija pateikiama, kitiems – ne, netgi e. paštu siunčiami laiškai skirti ne visiems nariams.

"Įsitikinome, kad su LMSF prezidentu geriausia bendrauti raštu – tuomet nelieka spragų interpretacijoms", – pripažino L.Navickas.

Pakvietė į "Nemuno žiedą"

Vis dėlto dalis motociklininkų žiedininkų optimistiškai baigė "atostogas" – "NAVAS racing club" ir partnerių suorganizuotas sezono atidarymo renginys "Nemuno žiede" sutraukė bemaž 300 dalyvių.

Tarp jų buvo ir legendinės trasos posūkius jau gerai pažįstantys sportininkai, ir motociklų sporto naujokai, ekstremalių pojūčių mėgėjai.

Organizatoriai, be kita ko, pateikė staigmeną – galimybę ne vien treniruotis, bet ir varžytis klubo "Supersportas" surengtose neįskaitinėse lenktynėse.

Net 40 motociklininkų, panorusių lenktyniauti, išlaikė teorijos egzaminą ir išmėgino jėgas "Street-street", "Street-superbike", C600, C1000, B600 bei B1000 klasių varžybose.

Pradedantieji į trasą galėjo išvažiuoti tik susipažinę su atitinkamomis instrukcijomis ir turintys visavertę ekipuotę, juos lydėjo patyrę konsultantai, o vėliau debiutantai savo važiavimus galėjo aptarti su profesionalais.

Painiava: šiemet "Nemuno žiede" numatyti du Lietuvos motociklų plento žiedinių lenktynių etapai, tačiau į visus klausimus apie 2018-ųjų čempionato kalendoriaus teisėtumą dar neatsakyta.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Marius

NAVAS eile metu turejo federacijos prezidento palaikyma daryti bet ka ir pasikeitus valdziai viskas sukgriuvo, nebegali daryti visko kaip vienvaldziai seimininkai todel duoda i teismus del nesamoniu, uzsako Kauno dienoje straipsnius ir daro kitas nesamones :) Gera matematika gaudavosi matyt kad taip atkakliai kovoja Navickas :)

Kad

Kad cia atvirksciai, kavinukai Navui pavydi...

kikimora

Navas tik pavydėt kavinukam gali.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS