Lietuvos boksininkės siekė pergalių ir vietų rinktinėje | Diena.lt

LIETUVOS BOKSININKĖS SIEKĖ PERGALIŲ IR VIETŲ RINKTINĖJE

• 1

„Nesitikėjau, kad kada nors galėsiu dalyvauti šiame turnyre. Tad pergalė man itin brangi“, – sakė boksininkė Dija Bajalytė, triumfavusi 16 kartą surengtame tarptautiniame Dano Pozniako turnyre.

Merginos – tarp prizininkių

Pirmą kartą per D.Pozniako jaunimo bokso turnyro istoriją ringe kovojo ir merginos, tarp jų – šešios Lietuvos sportininkės. Visos užėmė prizines vietas.

Pirmąja turnyro čempione tapo pasvalietė D.Bajalytė. Trenerio Stasio Balčiausko auklėtinė svorio kategorijos iki 51 kg finale 4:1 nugalėjo latvę Viktoriją Silkę.

„Šiai varžovei anksčiau esu pralaimėjusi, todėl labai džiaugiuosi, kad pavyko atsirevanšuoti“, – kalbėjo D.Bajalytė.

Finaluose boksavosi dar keturios lietuvės, tačiau joms teko pripažinti priešininkių pranašumą: Viltė Savickaitė (iki 54 kg) pralaimėjo čekei Klaudijai Totovai, Kamilė Poškauskytė (iki 60 kg) – čekei Veronikai Gaidovai, Saulė Kardokaitė (iki 64 kg) – latvei Beatrisei Rozentalei, o Mantė Butkutė (iki 69 kg) – latvei Nikolinai Bokei.

Galimybė: aukso medalį iškovojusi trenerio S.Balčiausko auklėtinė D.Bajalytė – kandidatė dalyvauti pasaulio jaunimo bokso čempionate. (S. Čirbos / LBF nuotr.)

Kovojo finaluose

Du vaikinų varžybų finalai buvo lietuviški: visaginietis Aleksandras Trofimčiukas (iki 75 kg) įveikė Akmenės rajono atstovą Arvydą Dainį, o kaunietis Gelmius Adomkevičius (iki 91 kg) – kitą akmeniškį Eimantą Liaugminą.

„Kova buvo labai svarbi ir dėl to, kad paaiškėjo, kuris iš mūsų pateks į Lietuvos rinktinę ir vyks į pasaulio jaunimo čempionatą“, – savo sėkmės reikšmę akcentavo A.Trofimčiukas.

Lemiamas dvikovas pralaimėjo Ernestas Sinkevičius (iki 46–49 kg, nusileido ispanui Serranui Lozano), Gabrielius Savickas (iki 81 kg – lenkui Sebastianui Kuszui), Nojus Ivanauskas (per 91 kg – lenkui Jakubui Domuradui).

Keturis aukso medalius iškovojo Ispanijos jaunieji boksininkai, po tris – latviai ir čekai.

Ringas: per varžybas Vilniaus ringe teisėjavo ir moteris – ispanė C.Jimenez. (S. Čirbos / LBF nuotr.)

Vyks į Lenkiją

Pasaulio jaunimo bokso čempionatas numatytas balandžio 10–24 d.s Kielcuose (Lenkija).

„Planuojame, kad mūsų šaliai atstovaus septyni vaikinai ir penkios merginos. Turime perspektyvių boksininkų, galinčių iškovoti medalius“, – sakė Lietuvos bokso federacijos (LBF) prezidentas Darius Šaluga.

Pastarąjį kartą pasaulio jaunimo bokso čempionato trofėjus (sidabro ir bronzos) į Lietuvą parvežė šilutiškiai Evaldas Petrauskas ir Ričardas Kuncaitis.

2010 m. Azerbaidžano sostinės Baku ringe E.Petrauskas finalo dvikovą 3:4 pralaimėjo Indijos atstovui Vikui Krishanui, o R.Kuncaitis pusfinalyje 0:3 nusileido argentiniečiui Fabianui Maidanai.

Medaliai

Lietuvos boksininkės ir boksininkai, D.Pozniako tarptautinio turnyro prizininkai:

aukso medaliai – Dija Bajalytė (svorio kategorija iki 51 kg), Aleksandras Trofimčiukas (iki 75 kg), Gelmius Adomkevičius (iki 91 kg);

sidabro medaliai – Viltė Savickaitė (svorio kategorija iki 54 kg), Kamilė Poškauskytė (iki 60 kg), Saulė Kardokaitė (iki 64 kg), Mantė Butkutė (iki 69 kg), Ernestas Sinkevičius (iki 46–49 kg), Arvydas Dainys (iki 75 kg), Gabrielius Savickas (iki 81 kg), Eimantas Liaugminas (iki 91 kg), Nojus Ivanauskas (per 91 kg);

bronzos medaliai – Beata Galdikaitė (svorio kategorija iki 64 kg), Gabrielius Mačiulis (iki 52 kg), Arvydas Galginas (iki 56 kg), Einoras Sinkevičius (iki 60 kg), Nedas Gudomskas (iki 64 kg), Ruslanas Žalys (iki 69 kg), Tomas Žemaitis (iki 81 kg), Augustas Garmus (iki 91 kg).

16-ajame D.Pozniako turnyre Lietuvos jaunieji boksininkai iškovojo 20 medalių: 3 aukso, 9 sidabro ir 8 bronzos.